Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted is egyre több a...

Szerinted is egyre több a buta gondolkodású ember?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy az embereknek van 2 csoportja. Az egyik csoport elképzelései és gondolkodásmódja a világról szöges ellentéte annak, amit a másik csoport képvisel.


Nem kell, hogy mindenki egyformán vélekedjen a világ dolgairól, de kezdem úgy érezni, hogy rengeteg buta ember van, akik nem látnak ki a fejükből, betokosodva élik mindennapjaikat és szilárd meggyőződésük van olyan dolgokról, melyről mondjuk egyetlen helyen olvasnak/hallanak, de máshol nem néznének utána, hogy valójában miről is van szó.

És ez a felfogás... Én sem vagyok mindenben szakértő vagy ilyesmi, de gondolkodó embernek tartom magam és marhára zavar, hogy ennyi buta vesz körül.



2013. jún. 14. 19:05
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

19#

Köszönöm szépen a te válaszod is. Bár ezt nem írtam a kérdésemben, én nem kifejezetten az összeesküvés-elméletekre gondoltam, mert az számomra megint egy másik témakör. Abból is van a két csoport, akik teljes mértékben elutasítják és akik hisznek benne. Én ezzel kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy empatikus alapon bármely csoport tagjainak gondolatait és véleményét megértem, elfogadom. Az összeesküvés-elméletekről mindenkinek saját joga dönteni, hogy mit hisz, mi a meggyőződése.

2013. jún. 23. 17:52
 22/24 anonim ***** válasza:
Bocsánat, ha félreérthető voltam, én csupán példának mondtam a szemellenzős, megszállott gondolkodásra, illetve a gondolkodás-nélkül-megkajálásra. Nem az összeesküvés-elméletekről akartam kiselőadást tartani.
2013. jún. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Semmi gond, ettől függetlenül legalább értelmes volt a hozzászólásod. :)
2013. jún. 24. 21:03
 24/24 anonim ***** válasza:
No ilyet is ritkán mondanak nekem!:-)))
2013. jún. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!