Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek miért sok a buta...

Szerintetek miért sok a buta ember?

Figyelt kérdés
Tudom ez erős kissé sértő kérdés de az én észrevételem,hogy Magyarországon rengeteg a buta ember és az intelligens meg igen ritka!Teljesen mások a munkalehetőségek ami ugye ezzel jár.Mert nincs rá igény,hogy valaki pl. lakberendezőt fogadjon és mondjuk egy szerencsétlen tizenéves akinek a műsorokban látva megtetszik ez a munka és tehetsége is van rá nem tudja kibontakoztatni mert se megfizetni nem tudják se igény nincs rá.(ez csak egy apró példa)Mi a véleményetek mitől lehet? köszönöm előre:) 22/N
2013. jún. 3. 23:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

őszintén szólva nekem se lenne igényem lakberendezőre, mivel vannak egyéni elképzeléseim arról, hogyha egyszer lesz lakásom hogyan szeretném berendezni/dekorálni, mivel elég nagy fantáziával rendelkezem. Igaz, tényleg sok az ízléstelen, giccs az otthonokban, de nemcsak a "buta" emberek részéről. Szerintem ez mondjuk ott keresendő, hogy mondjuk rajz órán gimnáziumban az összes kis hiperszuperzsenike csúszótantárgynak tekinti az egészet, és kipuskázza a művészettörténetet dolgozatban, lesz*rja az egész tudásanyagot ami akár jó hatással lehetne az esztétikai érzékére, és eltudná dönteni, hogy mi is az ami tényleg értékesnek, egyedinek számít és mi az, hogy valami giccses.

Sajnálom, lehet nagyon rosszul fogalmaztam néhol, de nagyon fáradt vagyok.

(egy művészetis diák)

2013. jún. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem a buta ember sok, hanem az okos.


Az IQ görbéből ez világosan kiderül. Vagyunk mi, az átlagos emberek sokan és van kevés nagyon buta és kevés nagyon okos ember.


Szinusz görbe írja le az okos, a buta és az átlagos eloszlását az embereknek.


[link]

2013. jún. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mármint


Nem a buta ember sok, hanem az átlagos.

2013. jún. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Szerintem attól nem buta egy ember, hogy nem akar, vagy nem tud lakberendezőt fogadni. Én pld. sok-sok éve vágyom arra, hogy egy lakberendező legalább virtuálisan rendezze be a lakásomat (100 nm, és szerintem nagyon szépen meg lehetne csinálni), de sajnos nincs rá pénzem :((
2013. jún. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
78%
#2 te átlagosnak tartod magad? Szerintem meg buta vagy. Na nem azért, mert szinuszgörbének nézed a normális eloszlás görbéjét, ami amúgy egy haranggörbe vagy Gauss-görbe, hanem inkább azért, mert olyan dologról okoskodsz, amihez egyáltalán nem értesz.
2013. jún. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nincs igényük a kultúrára, művészetekre, csak a szórakozásnak, testi élvezeteknek élnek. Ezek is fontosak, de nem kizárólagosan ebből áll az élet.
2013. jún. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Pont az ilyen buta okoskodó emberekből van elegem mint a kérdező.


Buta vagyok mert nem fogadtam lakberendezőt mikor a házunkat csináltuk? Nem értem az összefüggést (Mert nincs is összefüggés)

2013. jún. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az emberiség egyre butul, ez tény sajnos és érzékelhető is.

[link]

Az is világtendencia hogy az iskolázatlan és gyengébb értelmi képességű emberek sokkal több gyereket vállalnak mint az értelmileg jobb képességűek, ezért genetikailag is silányulunk.

Ennek bizonyosságára sok esetben a GYK a legjobb terep.

2013. jún. 4. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Számos okai vannak.

A te példád sem tanúskodik magas intelligenciáról (teszem hozzá).


Pl. az alul iskolázott emberek több gyereket is vállalnak.

Az iskolákban a rossz körülmények között élők gyerekei nincsenek olyan szocializált szinten, hogy azokat rendesen tanítani lehessen.

Szerepet játszik még a média, hogy nem elmelik a nívót, ám bevallásuk szerint mivel a "hülye" műsorokra van igény így kénytelenek a szemetet gyártani, mert ennek van nézettsége. Ördögi kör.

Sok a lusta, motiválatlan ember. Így ki sem alakul bennük az igény arra, hogy művelődjenek.


A tudás, a műveltség a kultúra kialakulásának a feltétele. Aki nem olyan családi háttérrel indul ahol erre igény van az elve hátránnyal indul, mert sanszos, hogy később sem fog kialakulni benne erre az igény, mert a környezet egy jelentős befolyásoló tényező.

Továbbá a kamaszok körében "ciki" okosnak lenni, az a dicsőség ha isznak és szaporodnak... így ez harmat gyenge alap arra, hogy bármit is pozitív irányba fordítsunk.


A kultúra, és műveltség iránti igényt kis korban kéne elkezdeni "belenevelni" a gyerekekben, mert ők formálhatóak, a szemléletük tiszta.


Ha változna a szemlélet, miszerint a tudás, a kultúra ciki, akkor jelentősen megnövekedne a művelt emberek száma.

2013. jún. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az ember akkor butúl ha butítják,akkor butúlsz jobban ha elveszik belőled a fejlődéshez szükséges vágyat,akaratot,törekvést.Ezt szolgálja a 21.században a média (csak úgy példának tv2,rtl,a mai pszchihopata mesék degradáló hatása),számítógépes játékok és más szerencsejátékok,a technika komfortja hiszen ma már a matekhez nem kell az ember feje ott van neked a gép,ma már sokak körében az olvasás elavúltnak számít,a tanulás pedig nem célravezetőnek az élet anyagi komfortjának elérése végett.Az emberek többségének nincsen igényük a tudásra,a kultúrált viselkedésre,ma már mindent az Amerikai lazaság képében látunk,és ezt tartjuk helyesnek.Természetesen tisztelet a kivételnek,de szerintem ez van,minnél több a bárány annál könnyebb irányítani és kordában tartani őket.
2013. jún. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!