Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek egy nárcisztikus...

Mit kezdjek egy nárcisztikus (NPD) emberrel? Hogyan érhető el, hogy változzon meg?

Figyelt kérdés

Sokan úgy gondolják, hogy ők azok, akik a tükörben nézegetik magukat - és igazából ennyi, nos ennél azért kellemetlenebb a szitu!


[link]


Eddig olvastam pár módszerről:

1.) össze kell beszélni, minden részletet feltárni egymás előtt abban a körben, ahol az illető mozog, így a ráhatás kizárható

2.) az ellentmondásokra rávilágítani, kitartani a sötét foltok feltárása mellett - gyanakodni

3.) fel kell dühíteni az NPD-est - tudatni vele, hogy TUDJUK, illetve "trollkodni" a szabványos jellemző viselkedéseivel szemben (rávilágítani a gyenge pontokra, ellentmondásaira)


De mi a helyzet, ha ezek a "minden6ó" módszerek még árnyaltabban is kudarcot vallanak, és a "menekülés" sem opció?


(Lehetőleg olyanok válaszát várom, akik 6ástalanítottak már az átlagos IQ-nál pár ponttal okosabb NPD-est - köszönet!)



2013. jún. 22. 15:44
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
Hogy jön ide az autizmus? :OO
2013. jún. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
Jól pofán kell baxni,kap egy jó pár pofont,aztán már nem mer fensőségeskedni!Később elég már csak a kézemelés!Esetleg még az agyátültetés lenne jó,de ez lehetetlen?Más megoldás?Nincs!Hiába akarsz te erre normális megoldást találni,s választ kapni,nem fogsz,hatástalan minden
2013. jún. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok híve az erőszaknak, de ebben az esetben egyetértek azzal, aki ezt javasolta^^^ Volt már dolgom ilyen emberrel sajnos, és azt tapasztaltam, hogy a rávilágítós, szembesítős módszer sz4rt sem ér.

Pl egy olyan szituációban, amikor egy NPD-ssel vitatkozol vmiről és te állsz nyerésre, az NPD-s ezt érzékeli és teljesen megváltoztatja a tényeket és átírja a történteket a fejében úgy, hogy a végén neki legyen igaza. És a legdurvább az egészben, hogy 100% el is hiszi, amit kitalált és az ő fejében, bárki bármit mond, csak neki lehet igaza és mindenki más hazudik.

A megoldás szerintem csak az lehet, ha MINDENKI, beleértve családtagokat is egyszerűen elsétál és kiközösíti az illetőt, ez nagyon bántani fogja az egóját és végül rövid időre ugyan, de meghunyászkodik. De hosszú távon szerintem csak kényszergyógykezelés lehet a megoldás.

2013. jún. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:

Köszönet, a hármadik (békésebb része) nagyon hasznos volt!

Végül is nem járok rossz úton.

2013. jún. 28. 20:21
 5/61 anonim ***** válasza:
30%

Sziasztok Cimbikék!


Nekem is egy hasonló problémám lenne. Hogyan lehetne 6ástalanítani egy átlagos IQ-nál pöttyet butább, kopasz gnómot? Minden 5letet megköszönnék, az erőszakos megoldásoktól sem zárkózom el. Köszönet!

2013. jún. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:

Az utolsó nagyon feszkós lehet, egy ezoterikus gyógymódot javasolnék: akupunktúra!

[link]

2013. jún. 30. 19:50
 7/61 anonim ***** válasza:
40%
Köszi, látszik, hogy igazi MESTER vagy! Még egy kérdésben segíthetnél! A srác kicsit depis is. Szerinted az akupunktúra helyrepofozza, vagy ezt nekem kell saját kezűleg megtennem?????Négy!
2013. jún. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:

Mániás (bipoláris) depis, vagy csak "sima"? Egy JÓ dugás minden esetben segíthet.

Na de ne offoljunk itten: neked nincs valami jó tipped, nárcisztikus emberek kezelésében, vagy ez egy vesztett csata - együtt kell élni vele?

2013. jún. 30. 20:19
 9/61 anonim ***** válasza:
Az illető sajnos olyan ronda, hogy számára még a ROSSZ dugás is kizárt. Egy nő előbb ölné magát a Rákos-patakba, minthogy lefeküdjön vele. Szegény csak a Facebookra posztolt trendibendi lufimellű pipikre polírozza a bohócot.
2013. jún. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
5ösre: üdv néktek, cimbikék! Nekem van néhány 5letem a 6ástalanítására. Beszélj meg egy mítingpöttyöt vele, és csapj néhányat a kopasz buksijára, ha attól sem jön meg az esze, fenyegesd meg, hogy ejnyebejnye, gázkamricsek lesz a vége. Zsírsirály lesz az eredmény!
2013. jún. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!