Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Irigység a magyarok között...

Irigység a magyarok között mitől ekkora?

Figyelt kérdés

Vagy más nemzetek lakói is ugyanúgy irigyek? Olyan nagy marhaság, mert a szomszédra, testvérre irigykednek a legtöbbet, mikor az ország másik felében, vagy csak a szomszéd megyében is alakulnak sikeres életek.

Zavar, hogy sok ember panaszkodik, hogy a munkájában nem a munkavégzés a nehéz, hanem az emberek nehezítik a dolgát.

Ki vagyok akadva a magyar mentalitáson. Vagy lehet csak az emberi fajjal van problémám, már nem is tudom.



2013. júl. 20. 03:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én is ezt tapasztalom nap mint nap, főleg, hogy a munkám során rengeteg ember megfordul nálam. Szerintem ennek a legfőbb oka az, hogy a magyarok képtelenek elégedettek, boldogok lenni. Folyton csak panaszkodnak, hogy minden milyen rossz, de ahelyett, hogy tennének a jobbért inkább csak panaszkodnak és másokat okolnak a saját nyomorukért. Ha meg a másik jobban boldogul nála, akkor arról csak a legrosszabbat feltételezik. Azt el se tudják képzelni, hogy valaki kemény 12 órás fizikai munkával, hitel nélkül, jól tudjon boldogulni. Egyszer panaszkodott egy fiatal srác nekem, hogy milyen rossz minden, se munka nincsen se semmi és, hogy az én családom milyen szerencsés, hogy mi tudunk boldogulni. Mondtam neki, hogy ahol a családom dolgozik ott számára is van munka. Elment, két nap után otthagyta, mondván, hogy ő 700 forintos órabérért nem fog egész nap a 35 fokban, a tűző napon betonozni 25 évesen. Az én apám egész életében ezt csinálta, még most 60 évesen is. És erre volt, olyan irigy...
2013. júl. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Vannak, akik nem egyenlő eséllyel indulnak, különböző ilyen-olyan okok miatt képtelenek továbblépni.

Hozzájárul remek gazdasági, politikai helyzetünk is, stb...rengeteg tényező.

Olyan országban nem szerencsés a pénzünkkel, sikerünkkel villogni, ahol nem az ilyen emberek vannak többségben.

sokan képtelenek belegondolni abba, hogy másnak nehéz, nagyon az aljáról küzdik fel magukat.

Engem az irritál, amikor elkapatott emberknek a s.gge alá teszik a jót, és azt várják el a szerencsétlen kisembertől is, hogy tapsoljon örömében.

Lehet, nem kellene nézni, tőlünk nyugatabbra hogy élnek, milyen szociális ellátások vannak.

Ott az megy el dolgozni, aki nagy vagyonra akar szert tenni, aki csak úgy eltengődne, annak nem kell semmit sem tennie.

Kicsit nehéz ennek tudatában itthon dolgozni, hogy az ember az összes fizetését a bankoknak, közüzemi szolgáltatóknak fizeti be.

2013. júl. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, hogy ennyire népszerű lesz ez topik.

Úgy látom, mást is érzékenyen érint. Én tanulok, a családomban senki sem tanult tovább. Most csak egy fősikolai diplomám van, de a húgom, miközben tanultam, folyton magyarázott, amikor nálunkjárt, hoyg eltartott egyén vagyok. Amikor meglett a nyamvadt fősikolai diploma (manapság azért nem árt, persze nem garancia semmire), akkor nagybácsi megjegyezte, hogy igen, sokan utcát sepernek diplomával. De azt egyik sem tudja, hogy amikor egy tárgyból csak harmadszorra sikerült átmennem, a vizsga idejére ekcémás lett a kézfejem a stressztől. Záróvizsga után meg két napig fájt a fejem.

Egyetértek a kőműves apukás emberrel. Irigykedni nagyon egyszerű és primitív, de a másik után csinálni már nem olyan könnyű.

2013. júl. 20. 14:27
 14/14 anonim ***** válasza:

Sajnos, tényleg ez a szomorú magyar helyzet, ahogy a korábbi hozzászólók felvázolták...még külföldön sem tart igazán össze, nemhogy a saját hazájában.

Segíteni sem nagyon szeretnek egymásnak az emberek. Pláne, ha munkalehetőségről van szó.

2013. júl. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!