Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nárcisztikus személyiségzavar...

Nárcisztikus személyiségzavar gyógyítható? Egyáltalán EZ az? Honnan lehetne 100%-osan megállapítani?

Figyelt kérdés

" gyakran fantáziálsz korlátlan hatalomról, sikerről, hatalmas elismerésről, világmegmentő találmányról - többnyire elhiszed, ezek reális tervek

a szerelemben is elvárod, hogy párod istenítsen és tökéletesnek tartson

nehezen vagy egyáltalán nem viseled el a kritikát, a legnagyobb jóindulattal tett megjegyzésnek is ellenséges tónust tulajdonítasz, és üldöztetésként éled meg azt

nem tudod reálisan felmérni a tehetségeidet, a tényleges önismeret helyett egyszer túlértékeled, másszor alulbecsülöd magad

különlegesnek képzeled magad, aki csak bizonyos körökben, bizonyos emberekkel léphet kapcsolatba

türelmetlenül vágysz a sikerre, nem vagy hajlandó kivárni a hosszú, kemény munka sikerét... tudat alatt úgy érzed, az ilyesmi "jár" neked

gyakran vagy irigy másokra, és azt hiszed, mások is irigyek rád

arrogánsnak, figyelmetlennek és önzőnek tart a környezeted

titokban élvezed a drámai helyzeteket, tragédiákat, amikor a figyelem központjában lehetsz"


Többsége igaz főleg az első, második, negyedik, ötödik, hatodik, a hetedik, régebben a nyolcadik, és a kilencedik is. Bár olykor a harmadik is.


Te jó éééég. De akkor nem kellene sikeresnek vagy legalábbis olyannak lennem akit mindenki imád? Szép is lenne.


Elsőre: Imádom elképzelni ahogy a Hatalmas ország hatalmas seregének az első tisztjeként leigáztuk a világot és én mint az egyik leghatalmasabb "kiskirály" uralkodom, rejtett módban mert a felelősség nem engem terhel. Általában saját szerepem az hogy a birodalom bukása utána is sikeres ellenállást vezetek és életben maradok az új világban is mint elismert valaki. De még regényírás közben is azt képzelem el ahogy később interjúkat adok arról hogyan írtam kik a szereplők...


Másodikról: Csak azért kellene egy csaj hogy 1.mádjon 2.legyen dopaminom 3.bármit megtehessek vele főleg az ágyban anélkül hogy beleugatna.


Harmadik: Nem tudom mennyire igaz bár, a kritikát rosszul viselem ezért szidom én magam irracionális módon hogy utána valaki azt mondja, hogy "pedig ez jó" és én örüljek a hülye fejemnek.


Negyedik: Valóban sokszor leértékelem máskor meg úy vagyok vele, hogy én vagyok a "legendás" aki hírhedt lesz minden oldalon mert túl különleges.


Ötödik: Vlóan bárhol megfordulok azt a heyet tekintem "elitcsapatnak" és igyeszem kiszűrni azokat akiket utálok


Hatodik: Na igen. Én vagyok az aki mindig úgy állok rajthoz hogy: na nyerk! Aztán közbe nullát készültem. Persze rögtön lehagynak és utána meg gyorsan feladom hogy kisebb legyen a baj.


Hetedik: Valóban irigy vagyok szinte mindenkire.


Nyolcadik: Említettem hogy ált suli 1-4 közt megalomániás tévképzetemben éltem, később is elvileg azért utáltak mert "túl nagyképű" voltam. Holott mindig bizonygattam az ellenkezőjét, de et csak megerősítette őket ebben.


Kilencedik: Sajnos ezeket tényleg izgalmasnak tartom főleg ha ott vagyok. Imádok "legendássá" válni az oldalakon, még ha negatív legenda leszek akkor is.


Annyi bizonyos, hogy imádok magamról beszélni, és sokszor kisebbségi komplexust - hazudok? lehet hogy az van és amitt lett ez a másik - hogy dícsérjenek mert nincs mire dícséretet kiprovokálni. Belerülök ha keresztülnéznek rajtam. Másokat sokszor csak arra kellenek, hogy mesélhesek nekik magamról, sajnáljanak meg ilyenek. Undorító, mi?



2013. jún. 18. 00:41
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

Tény és való,hogy eléggé hajlasz a nárcisztikus személyiségzavar felé,de én azt javaslom,hogy ne fordulj pszichiáterhez meg pszichológushoz.Ezt azért javaslom,mert ők nem beszélgetnek el veled,nem mondanak el normálisan semmit,akármennyire is megfizeted őket.A pszichológus továbbküldhet a pszichiáterhez,aki aztán hamis betegségeket diagnosztizálva gyógyszereket ír majd fel neked.


Ajánlom neked,hogy olvasd el ezt a pár pontot:

1.Minden ember különleges és egyedi.Így te is az vagy,de ezzel nem kell nagyképűznöd.

2.Te nem vagy hős.Nem is lehetsz,nem is leszel az.Ilyen a mai világban nem létezik.Maximum olyan hősök léteznek,akik szerveiket adják másnak,vagy pedig megmentik mások életét,vigyáznak másokra(mentősök,orvosok,tűzoltók,rendőrség).

3.Amíg te túlbecsülöd magad,addig másokkal lenézően viselkedhetsz és ez nem jó!!

4.Nem kellesz te semmilyen különleges társaságnak,hidd el nekem,mert nem vagy több egy ÁTLAGEMBERNÉL.

5.Sosem lehetsz több,mint bármelyik másik embertársad.


A pozitívumok:

1.Az ábrándozás jó dolog.

2.Az álmok felemelnek.

3.Az álomvilág megnyugtat,

4.Gondold azt,hogy megfogod találni az egyensúlyt és lesz egy egészséges egoizmusod-ugyanis ez létezik és te elérheted.

5.Képes vagy szeretni,segíteni,adni,mozogni,lélegezni..és még sok mindenre,és ezeknek örülni kell,mert ez egy csoda.:)


Legyen önbizalmad,de csak egészséges mértékben!Legyenek álmaid,de ha nem reálisak,akkor maradjanak meg álomnak!


Ha nem változtatsz önerőből magadon,akkor senki sem tud megváltoztatni,pláne nem a gyógyszerek,vagy más ember.A negatív kritika ÉPÍT!A pozitív felvidít:)

2013. jún. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Antimod ***** válasza:
72%

Nem tartom betegségnek, ezért szerintem nem is gyógyítható, a szó klasszikus értelmében.

Viszont a személyiségen mindig lehet fejleszteni. Lehet, hogy olyan helyzetre van szükséged, ahol megtapasztalhatod, mennyire "porszem" vagy a világmindenséghez, vagy egyáltalán az emberiség létszámához képest. Lehet, hogy ez helyretenne dolgokat, és máshogy értékelnéd, élnéd az életet.


Az egész "nárcisztikus személyiségzavar" véleményem szerint az ego "őrjöngése", kiteljesedett állapota. Ezen lehet és kell változtatni, mert egész életedben a vágyak, a félelem, a kényelem és a dicsvágy fog irányítani, és rengeteg szenvedést fog okozni neked. Valószínű, ha nem változtatsz, sokszor úgy fogod érezni, hogy olyan dolgokat teszel meg, aminek nem tudod a pontos okát.

A kezedbe kell venned a gyeplőt! Hidd el, rengetegen el sem jutnak a felismerésig, hogy egoisták, az ego szépen megvédi magát attól, hogy ez számára kiderüljön, önvédő mechanizmusokkal (pl. "mindig bizonygattam az ellenkezőjét, de et csak megerősítette őket ebben").

2013. jún. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

1. képzelődj nyugodtan, csak ne éld bele magad nagyon

2. nőj fel, ilyen gyerek hozzáállással nem lesz egyhamar "dopaminod"

Tovább nem megy. De légyszi, ne akarj nárcisztikus lenni! Nincs benne semmi különleges vagy magasztos, végül csak egy morcos öregember leszel, akit utál a környezete, családja. Gondolom, elég fiatal vagy még. Hát ismerd fel, hogy mik a személyiséged hibái és próbálj rajtuk változtatni... pl irigység, mások lekicsinylése... a trollkodás jó dolog és ha nem veszed magad komolyan, akkor fun. Az általad említett "negatív internetes legendák" izzadtságszagúak. Szóval, amíg az általad is fel- és elismert negatív tulajdonságok nem épülnek bele a személyiségedbe, addig biztosan nincs személyiségzavarod, és addig jó neked. De utána sem késő változtatni. Egy igazi nárcisztikus nem ismeri fel és be sem vallaná magának semmi pénzért, hogy az. A nárcisztikusok belül komoly önértékelési zavarokkal küzdenek és csak kifelé önimádnak. Te nyilván nem, akkor meg változtass a hibáidon, mielőtt megutálnak érte.

2013. jún. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elmebeteg őrült :D I think you should fuckin hang yourself!
2013. júl. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Inkább adj egy erősebb fegyvert...
2013. aug. 1. 14:58
 6/6 Csilla66 válasza:

Nagyon érdekel ez a téma....

Van egy munkatársunk, aki néha tényleg nagyon hülyén viselkedik. Egy gyönyörű csajt képzeljetek el, aki elviselhetetlen. Az ég világon semmit nem mond magáról (mert nyilván ezt csak az arra érdemeseknek mondja el), mindig felháborodik, ha egy munkatárs akár csak ezer forinttal többet keres nála, állítólag ő mindenkinél többet dolgozik, tehát ő nem kereshet kevesebbet, kedvenc szava járása, hogy őt megalázták (egy szóval pl.). Mindenkit kioszt, mert ő a valaki, mindenki más csak senki. Mindig azt mondja, hogy őt nem érti meg senki, csak az anyja, senki nem értékeli (miközben soha senki munkáját meg nem dicsérte). Felkínálni a segítségét? Na nem...Olyan összeférhetetlen, hogy már mindnyájan kivagyunk tőle... A főnök mondta neki, hogy el lehet menni, erre azt mondta, hogy őt el akarjuk zavarni. Azóta (3 napja) meghúzza magát, de ez nyilván nem fog örökké így maradni. Mit tegyünk? Mivel lehet lehozni a földre? Nagyon érdekelne a sikeres felépülés titka...

2014. jan. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!