Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van az életnek?

Mi értelme van az életnek?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, és komolyan fogalmam sincs, hogy mi értelme van az életnek. Most is csak úgy vagyok, tengek-lengek, nincsenek barátaim, nem is látom értelmét az életnek. Az ember 18 éves koráig csak tanul és tanul, aztán huszonéves korában még keményebben tanul, aztán dolgozik, családot alapít, végül megöregszik, nyugdíjba vonul, és onnan már csak a halál van. Mindig vagy csak tanulunk, vagy csal dolgozunk, és mikor már végre nem kell ilyesmit csinálnunk, és élhetnénk normálisan az életünket, már túl öregek vagyunk hozzá. Mondjátok, mi értelme is van így az életnek?

2013. júl. 22. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Semmi.:(
2013. júl. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A munkának, a tanulásnak, a párkapcsolatnak és a gyereknevelésnek is megvan a maga öröme.
2013. júl. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A munkának is megvan az öröme ha dolgozol tudsz ruhát venni :) találj az életben hobbit vagy barátokat az életnek az értelmét !!!
2013. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha van egy kis idod olvasgasd el ezeket a meseket. Tanulsagosak es szepek, en ma nagyon le voltam torve es unatkoztam is, de ratalaltam ezekre es nagyon megtetszettek.

Ez a kerdeseddel kapcsolatos:

[link]

[link]


itt a tobbi:

[link]


Amugy mindenkinek sajat maganak kell megtalalnia az elete ertelmet..

2013. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd el ezt a könyvet, szeretni fogod, és talán másképp szemléled majd utána az életet. :)

2013. júl. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöma válaszokat :)
2013. júl. 22. 22:47
 7/12 anonim ***** válasza:

a #4-es történetei nagyon szépek..

A megismerés az értelme, minél mélyebbre jutni a megismerésben. És valahogy ki is kell fejezni, különben fájdalmas és nehéz. Gyakorold magad valamilyen kifejezésformában,tengés-lengés helyett, rajzolj, fess, írj, zenélj, énekelj. Döcögve halad eleinte, majd megérzed az ízét és hogy milyen jó, és később nagyon nagy hasznát is veszed.

2013. júl. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Az ember 18 éves koráig csak tanul és tanul, aztán huszonéves korában még keményebben tanul, aztán dolgozik, családot alapít, végül megöregszik, nyugdíjba vonul, és onnan már csak a halál van."


Igaz, mit számít az amikor X év tanulás után végre megszerzed azt a képesítést/szakmát amire mindig is vágytál, amikor olyan munkád van amit szeretsz és szívesen mész be dolgozni (van ilyen!), amikor esetleg még feljebb is léphetsz a ranglétrán, amikor megházasodsz, amikor a gyereked megszületik, tartod a karjaidban az meg néz rád azokkal a pici szemekkel te meg mindjárt sírsz a meghatottságtól, amikor a te gyereked érettségizik/diplomázik le te pedig dagadsz a büszkeségtől, amikor együtt vagy az unokákkal stb. (Igen, a végén meghalsz de a halál is az élet része.)


De végülis hogy jutottak volna eszedbe neked ezek miközben még csak 13 éves vagy és tapasztalatlan. Ne sértődj meg, de ha nézel egy filmet azt se az első 5 perc alapján ítéled meg (merem remélni). Plusz az életedet alakíthatod is (ellentétben a filmmel) egyéni ízlés szerint.

2013. júl. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

15 éves fejjel, kevés élettapasztalattal azt mondom, nincs értelme, de lehet élvezni. Hál'istennek én tudok erre koncentrálni, minimális tanulással jó a tanulmányi eredményem, úgyhogy rengeteg időm és pénzem (500ft/munka nap) marad arra, hogy a barátaimmal szórakozzak.

Hidd el, mikor a Balaton parton ülsz a homokban pár számodra fontos emberrel, valami hideget, sört, vagy akár whiskeyt kortyolgatva, tábortűz mellett, átértékeled az életed.

Az ilyen pillanatokért kell dolgoznod, és tanulnod hogy azt csinálhasd, amit szeretnél.

Szerezz barátokat, ismerkedj, járj el délutánonként velük, és hidd el, nem fogsz belefásulni a hétköznapokba! :)

2013. júl. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az életnek tényleg semmi értelme nincs, pont ezért nem kell ennyire vér komolyan élni. Lehet, hogy egoista vagyok, de én pl nagyon sokat foglalkozom magammal, van egy saját kis világom, amiben el tudok merülni.. persze foglalkozok másokkal is, de a többi ember csak egy kis része az életemnek, nagyon jól érzem magam egyedül is. Tanulás? Munka? rosszul gondolod, ha szerinted ezek akadályozzátok az életet.. én a suliba csak szórakozásból jártam, nem volt ugyan sok barátom, de akik rendesek voltak, azokkal sokat hülyültem. Volt, hogy egész nap történetet írtam, vagy rajzolgattam, otthon se tanultam, mégsem buktam meg soha. Direkt olyan szakmát választottam, ami az egyik hobbim, ezért középsuliban és a technikumon sem tanultam, mégis az egyik legjobb tanuló voltam. Nemsokára elmegyek dolgozni, teljesen más szakmában, mint amit tanultam és hiába lesz fárasztó meló, nem tartom tehernek, mert pénzt kapok érte és ezentúl nagyon sok olyan dolgot megvehetek, amit eddig nem tudtam. Ezen kívül valahogy mindig úgy próbáltam irányítani az életemet, hogy amit csinálok tökéletes legyen, de mégse szakadjak meg. Ha így fogod fel, akkor egyik sem probléma, hanem egy kis szelet, a dolgaidból. Az is nagyon fontos, hogy minden nap tegyél meg saját magadért valamit, ami örömet okoz. Ha pl. az okoz örömet, hogy vettél egy tábla csokit, akkor ülj le szépen és edd meg egy film alatt.. ez is elég.. Lehet, hogy azt gondolod, hogy elkényeztetett, pénzel liba vagyok ( sokan ezt gondolják) de tévedés.. első gyerek vagyok, finoman szólva sem kényeztettek el és az anyagi helyzetünk is nagyon rossz. De kit érdekel? ez az én személyiségemen és boldogságomon semmit nem változtat, ahogy a többi külső tényező sem..
2013. júl. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!