Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni paranoia ellen?

Mit lehet tenni paranoia ellen?

Figyelt kérdés
Gyakran hiszem azt hogy valakik akarnak ellenem tenni valamit, akikkel nem vagyok jóba, és olyankor azon idegeskedek, mit tegyek a paranoiám ellen? Pszichológus nélkül lehet valamit?
2013. jan. 2. 18:19
 1/6 Adrienn Faklya válasza:
Én a helyedben mindenképpen szakemberhez fordulnék. Találj egy jó szakembert. Nem szégyen pszichológushoz menni. Fogd fel úgy, mintha egy jó kis kaland lenne. Valami újat tanulhatsz magadról. Elmész, és ha van valami gond, ő tud segíteni, ha pedig nincsen, akkor tud tanácsot adni, hogy mit tehetsz. A paranoia komoly problémává nőheti ki magát. Jobb a megelőzésre koncentrálni, mint a kezelésre. Vedd úgy, mintha egy ismeretlen baráthoz mennél, akinek elmondhatod, mi bánt. És aki nem adhatja tovább senki másnak. Magyarul minden titkod biztonságban van nála.
2013. jan. 5. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 horex ***** válasza:
Pszichiáter a megfelelő szakember, de kórházban, mert lehet gyógyszert is be kell állitani, a szakrendelés, havi egy találkozás, nem segit első időben
2013. jan. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A paranoiás ember nem valós dolgokat képzel, társít hozzá egy kicsi valóság alaphoz. Gyanakszik, rosszat feltételez, és egy külön történetet, összeesküvés elméletet, eszmerendszert talál ki, amit 100%-ig igaznak vall. Nem jó az ítélőképessége, nem tudja eldönteni hogy most amit érzékel, az mi valójában, veszélyt jelent-e igazából szármára, mert mindent úgy él meg, hogy az veszélyes lehet számára. Elkezd a kitalált világának megfelelően viselkedni, vagy elmenekül ok nélkül a helyszínről, környezetből. Állandóan űzve érzi magát, menekül, úgy érzi mindenki ellene van, őt senki nem szereti. Ennek van 4 szintje, amin belül mozoghat az állapota. Mindenképp orvosi segítségre szorul, és nagyon fontos, hogy csak akkor tudják kezelni, ha együttműködik az orvossal. Akkor kész a terápiára, amikor már nincs ott benne a "de" szócska igazolva ezzel a maga igazát. Mert az ellentétes lebeszélés és a helyeslés is fokozza benne a saját fantázia világában kialakult igazát. Akkor indulhat el a gyógyulás útján, ha belátja, ezt az egészet ő kreálta, ő alkotta, ő teremtette, és az egész egy nagy HAZUGSÁG. Nagyon nagy frusztrációval szorongással jár ennek a védelmi rendszernek az üzemeltetése, állandó készenlétben levés rengeteg energiát felemészt. Általában gyógyszerekkel teszik őket alkalmassá a terápiára, amikor a hipomániás állapotukból egy kicsit lenyugtatják őket, hogy tudják elválasztani a menekülni vélt helyzeteket a valóstól. Nehéz a gyógyulásuk, mert sokszor az orvost is ellenségnek nézik, és azt hiszik, hogy félrediagnosztizálták őket, rosszat akarnak nekik stb. Nagyon kell bízni, ha másnem az orvosban. De amíg nincs betegségtudatuk, addig nincs sok esély a gyógyulásra.


magadtól nem fogsz soha kijönni ebből. tapasztalatból mondom. kell a gyógyszer is. az orvos tud elvezetni oda,miért alakult ez ki nálad, és mit kéne ezzel kezdened. újra kell tanulnod mindent, amit az agyad addig másképp tanult meg, rosszul ítél, rossz reakciókat ad.

2013. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ja egyébként a terápia nem csak egy jó beszélgetés. komoly munka, és biztos nagyon igénybe fog venni. Kemény átmenni egy ilyenen, de mindenképp megéri. csak azért írtam, hogy ha belevágsz, akkor tudd mire számíts.
2013. jan. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 vizililiom ***** válasza:

Persze, hogy lehet tenni pszichológus vagy pszichiáter nélkül is! Azt meg végképp ne gondolja senki, hogy erre is van gyógyszer, mert nincs! A pszichiáter is max. nyugtatót ad, de az nem javit a helyzeten hosszú távon, viszont a gyógyszerhez hozzá lehet szokni és az egyre nagyobb adagaoktól hosszú távon több kára származik mint haszna!


Kedves kérdező az első és legfontosabb lépést már meg is tetted a problémás önkezelésében: FELISMERTED! Vagyis belátod, érted, hogy félelmed irreális!

Következő lépés: Mikor rád tör a szorongás, nyugtasd meg magad afelől, hogy bár nem barátaid azok az emberek, mégsem fognak neked ártani! Mondogasd ezt magadban, hogy "nem félek, senki nem fog nekem ártani" majd kezdj valami olyan cselekvésbe amiben örömödet leled, hogy eltereld a figyelmedet ezektől a kellemetlen gondolatoktól.

Semmi sem bizonyitja a félelmeidet, te is belátod, hogy a paranoiád alaptalan.

Vannak természetes hatóanyagok amelyek segithetnek leküzdeni a szorongást a kognitiv öntréning mellett.

Az 5-HTP a szerotonin előanyaga. Nekem sokat segitett, amióta szedem nem ébredek fel és maradok órákig ébren éjszakánként mikoris irreális félelmek törtek rám, s nem tudtam visszaaludni. Ez recept nélkül kapható bio.boltokban Hollandiában, de szerintem Magyarországon is már kapható akár patikában akár gyógynövény- vagy bioboltokban. Az interneten sok természetes alapanyagú stresszoldóról olvashatsz. Sok sikert!

2013. jan. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ki kell hogy javítsalak, a paranoiára rengeteg gyógyszer van, ami nagyon hatásos. Antipszichotikumnak hívják ezeket, konkrétan paranoid eseteknek fejlesztették ki, hogy visszahúzzanak a paranoid állapotból. A paranoid embernek vagy egy fajta hipomániás időszaka, amikor ezeket a félelmeket felnagyítottan élik meg főleg stressz hatásokra adott reakcióként. A gyógyszer pont erre van, hogy ezt a hipomániát lehúzzák, mert addig a beteg nem alkalmas a terápiára sem.

Szóval gyógyszer és pszichológus nélkül ebből a betegségből kijönni nehogy lehetetlen, hanem kifejezetten veszélyes megoldás, mert ez csak terjed mint egy köd. Végül ráterjed mindenre, az ember a legjobb barátait is elveszti, mert mindenkit meggyanusít, mindenkire gyanakszik. Később átcsaphat paranoid skizofréniává, ha nincs kezelve. Nagyon veszélyes dolog, mert teljesen egyedül maradhat az ember, mivel mindenkit elűz maga mellől, pedig a segítség pont hogy kell.


szóval én azt ajánlom a kérdezőnek, hogy se a terápiát, se a gyógyszert ne hanyagolja el, és mindenképp működjön együtt az orvosával (legalább rá ne gyanakodjon)


én is gyógyulást kívánok.

2013. jan. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!