Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem zavar az elmúlás,...

Csak engem zavar az elmúlás, csak én nem tudok beletörődni abba, hogy öregszek és hogy nem élek eleget?

Figyelt kérdés
Valahogy mindig is volt bennem egy olyan érzés, hogy most vagyok fiatal és csak egyszer élek használjam ki amíg lehet és ne halasszak el semmilyen jó dolgot az életben. Ez az érzés az utóbbi időkben felerősödött. Egyszerűen azon kapom magam, hogy Úristen megint eltelt egy nap, hét, hónap úgy, hogy nem csináltam semmi különlegeset, csak éltem a szürke hétköznapokat és, hogy mennyire fogom én ezt bánni. Soha nem akarok megöregedni, felnőni, meg akarok ragadni minden pillanatot, de érzem, hogy nem sikerül. Minden este úgy fekszek le, hogy megint eltelt egy nap és nem csináltam semmit. Érzem ahogy elrohan mellettem az idő és nem éltem. Mi van velem, normális vagyok?

2013. aug. 27. 20:14
 1/9 anonim válasza:
Szerintem normális, velem is gyakran ez van, bár nekem inkább az, hogy egyszer vége mindennek és minden, amit csináltam semmivé lesz. Ilyenkor jön az, hogy igazából az élet egy nagy "lóf." és nincs értelme semminek : )
2013. aug. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Normális vagy. ÉS bizonyára nem csak téged zavar ez. De ezzel tudod miért nem érdemes törődni? Mert folyton ezen fogsz gyötrődni, és így fogod elveszteni azokat a pillanatokat. Inkább szórakozz, és ne erre gondolj. Öregkorodban majd visszanézve, akkor gondolkodhatsz el, hogy mit csináltál fiatalon. :)
2013. aug. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Te is, akárcsak mi, rossz helyre születtünk...:(

Vagy ha már valaki rossz helyen él, próbáljon a nyüzsgésbe beleköltözni, én még ezt se tehetem, mert vidéken élek normális emberektől távol.

Én már csak attól boldog lennék, ha normális emberek között lehetnék.

2013. aug. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már most ha vissza gondolok az eddigi életemre úgy érzem, hogy elpazaroltam fiatal éveim egy részét.
2013. aug. 27. 20:36
 5/9 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Én is gyakran érzem ezt, de nem szabad rágörcsölni! De tény, hogy ki kell használni minden pillanatot! Mindig azt élvezd amit éppen csinálsz és ne törpölj azon, hogy még mit lehetne. Élvezd és becsüld meg, hogy tanulsz, vagy éppen "semmit teszel", kirándulsz, barátokkal vagy, filmet nézel, könyvet olvasol!:)
2013. aug. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én kb. 24 éves koromtól kezdtem el érezni ezt. Rádöbbentem, hogy nagyon elszaladt az idő, azóta, amikor 18-20 éves voltam. Sokan mondják, hogy ezek a legszebb évek. Én meg nem használtam ki rendesen..már lassan 2 éve folyamatosan ezt érzem. Már öregnek érzem magam ahhoz, hogy olyan dolgokat tapasztalhassak, mint igaz barátságok kötése, beteljesült szerelem. Már csak a pénz hajszolása maradt nekem. Most vagyok 26, de már szórakozni sem szeretek járni, mert elszomorodok a sok fiatal, boldog ember láttán.
2013. aug. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Már régóta keresik az örök élet forrását, de nincs és nem is lesz meg. Én is így vagyok vele, és 2 dolog segít:

- Annyi baromságot/élményt próbálok besűríteni amennyit csak lehet.

- Kitűztem magam elé egy célt (nem kicsi de elérhető) amiért küzdök. Nem fogom megváltani a világot, de nem is akarom! Csak azért akarom véghez vinni hogy én magammal elégedett legyek.

Amúgy az élet egy értelmetlen szarság, ez van.

15/F

2013. aug. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam egy idézetet: ,,millió ember szeretné, hogy örökké éljen, de nem tud magával mit kezdeni egy esős vasárnap délutánon."

Az elmúlás az élet része, éppen olyan, mint a születés. Nem érdemes bánkódni rajta, úgysem kerülheti el senki. És legalább nyugalomban leszel, nem zavarnak majd az élet problémái. Az is jó lesz, ne félj.

2014. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is elgondolkoztam rajta. És arra jutottam megvalósítom az álmaimat kerül amibe kerül! :) Próbálok erkölcsös életet élni de ha úgy adódik nem leszek mimóza. Emellett rendszeresen imádkozok (legalábbis igyekszem) és megpróbálok úgy élni hogy ne ártsak senkinek!
2015. jan. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!