Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan építsük le a kölcsönkér...

Szaszák Katalin kérdése:

Hogyan építsük le a kölcsönkérő szomszédot, utcabeli ismerőst anélkül, hogy ne sértődjön meg, ne álljon bosszút?

Figyelt kérdés
A környezetemben elég sok munkanélküli van, akik felváltva ostromolnak, hogy adjak kölcsön cigire, kenyérre, tökmindegy, de kölcsönözzek már holnaputánig. A holnapután volt már, hogy 2-3-5 hónap múlva sem jött el, és nekem kellett szólnom, hogy a 10 eFt-omra már igen csak szükségem van. Következik a megsértődés, felháborodás, hogy merni merem a pénzem. Ötleteket várok, hogyan utasítsam el a kéregetőket!

2013. szept. 6. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom,most nekem sincs pénzem.


Sajnálom,de ami van,az kell erre meg arra.


Esetleg akin látod,hogy kérni fog,megelőzöd,és megkérdezed,hogy nincs-e kölcsön 2 ezre,mert nincs meg a pénztárcád.

2013. szept. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom mindig ugyanazok kéregetnek. Mondd meg nekik, h nem adsz, mert nem adják vissza. Ha azon megsértődnek, h azt akarsz kezdeni a pénzeddel, amit akarsz, hát bújjon vissza az összes a jó k**** anyjába! Ne legyél már ilyen!
2013. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, azt hogy bankkártyán tartod a pénzed és ezért csak némi apród van otthon. Én ezt szoktam mondani és a poén az egészben hogy többnyire igaz is :)
2013. szept. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem adsz kölcsön, megmondod, hogy te is ki vagy számolva.


Vagy ha eleve tudod kik ezek, köszönés után indítsd úgy, hogy kölcsönkérsz, segítsen már ki pár napig. Ha nem is tud adni, de legalább látja, hogy tőled fölösleges kérni.

2013. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben elmennék hozzájuk kölcsönkérni. Mond el milyen sanyarú helyzetbe kerültél.

Nyilván nem fognak adni, de talán kéregetni sem.

2013. szept. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy látom a kérdésedből-neked nemfog menni az elutasítás. Mert ha ezt meg kell kérdezni,akkor balek vagy:ennyi. Ezt aztán szépen ki is használják,mert leveszik rólad,hogy belehet palizni.
2013. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én se adnék kölcsön ennyiszer, cigire meg pláne nem.

Az nem létszükséglet, és igen drága, az árából vacsorára valót is vehet magának. Aki szűkös helyzetében nem tud lemondani a hülyeségéről, az úgy járt.

Teljesen jogosan kéred a pénzed! És többet ne adj akárkinek akűrmennyi pénzt! Az első válaszoló amúgy jó szövegeket írt.

2013. szept. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Menj át hozzájuk, és nyiss azzal, hogy segítsenek ki pár napra.
2013. szept. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy időben nálam is ez ment, aztán leépítettem őket. Utána szerszámért jöttek mindig, de már a kapuban, mikor megláttam, mondtam, hogy akármit akarsz kérni, nincs! Ne félj, nem fognak megsértődni.
2013. szept. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Párszor pattanj át tojást, lisztet, olajat kölcsönérni. Ha megvan, süss palacsintát. Edd meg. Böfögj hangosan, szégyentelenül. A szomszéddal közöld, hogy visszaadod.
2013. szept. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!