Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért aláznak meg azért, mert...

Miért aláznak meg azért, mert hiszek Jézusban?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 06:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

persze nem kell mindig vallásos dolgokrol beszélni... azzal tényleg az idegeire lehet menni valakinek, ha állandóan egyet fujnak neki, de ez is egy ojan téma, amiről elbeszélgethet két ember, mint a foci vagy autok, család, stb... mert ha némelyek előtt felkerül a hit kérdése, egyből kiakadnak, azt szajkózva, hogy amiben születtem, abban halok, meg. Pedig ha elgondolkodna, nem születik vallásosnak, valamilyen hittel; és nem a földrajzilag kelene azt meghatározni, hogy ki miben hisz...

egy személynek önmagának kell eljutni arra a következtetésre, hogy miben hisz, vagy épp valaki meggyőző érvei által.

2013. szept. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon ismerős, én is hiszek Istenben, Jézusban, habár nem vagyok igazán egyik egyház híve sem. Ezt én a magánügyemnek tekintem, maximum hasonló gondolkozásúakkal beszélgetek néha erről a témáról, amúgy soha nem hozom szóba. Még ha fel is kerül valahol témában, én nem nagyon szeretek beleszólni, nem szeretek vallási kérdésről vitázni. Nem akarok senkit téríteni, meggyőzni, tiszteletben tartom ha valaki hisz valamiben, meg azt is, ha valaki nem. Mégis ha véletlenül kiderül ez rólam, nagyon sok ember olyan vadul nekem támad, lehülyéz, idótáz, mindennek elmond és ezek után úgy viszonyul hozzám kicsit mint egy lepráshoz. Ez azért kicsit rosszulesik és nem értem. Ha én elfogadok másokat olyannak, amilyenek, engem miért nem lehet?
2013. szept. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
0%
nem azt utasítják el ebben az esetben, aki hisz . Hanem ezzel azt a tudatlan álláspontjukat probálják a másikra kényszeriteni, hogy ők nem hisznek....
2013. szept. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
0%

Ha nekünk fáj, hogy ilyenért kirekesztenek...

Akkor mennyivel inkább fáj ez Istennek, hogy a teremtményei ilyen állásponton vannak vele szemben.

2013. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
39%

"nem azt utasítják el ebben az esetben, aki hisz . Hanem ezzel azt a tudatlan álláspontjukat probálják a másikra kényszeriteni, hogy ők nem hisznek...."

Hatalmas tévedésben vagy.

Aki nem hisz az általában azért teszi, mert pontosan tudja, hogy nincs miben hinni.

Aki meg hisz az nem tud semmit... Csak hisz.

Ez a hit lényege, nemdebár?

2013. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
86%

"Ha nekünk fáj, hogy ilyenért kirekesztenek...

Akkor mennyivel inkább fáj ez Istennek, hogy a teremtményei ilyen állásponton vannak vele szemben."

Mindjárt kicsordul a könnyem az öregért! :D

Pedig milyen könnyű dolga lenne, ha már egyszer mindenható, hogy eloszlassa az emberek között a kétségeket meg a hitetlenséget...

2013. szept. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
0%

A hit nem tudatlanságon alapszik. A hitet -- meggyőző érvek, tények, bizonyítékok támasztják alá.

Ne téveszd össze a hiszékenységgel!!!

Aki e tényeket figyelmen kívűl hagyva saját véleményt formál, az a személy pedig makacs és büszke...

A szelet sem látjuk---- mégis a bizonyítékok(az amit művel, tesz) azt mutatják az értelmes lények számára, hogy létezik. Senki nem vonja kétségbe. Mennyivel inkább igy van ez Istennel kapcsolatban!!!!!

2013. szept. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
0%
ha lenne ismeret(ed), amit a Bibliábol lehet szerezni Istenről, akkor tisztában lenne az emberek (nem hívő) hányada, hogy miért és hogyan cselekszik a Mindenható!
2013. szept. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

"A hit nem tudatlanságon alapszik. A hitet -- meggyőző érvek, tények, bizonyítékok támasztják alá."

Na na már, tényleg? :D Mondjál már párat, ha már így vannak ilyenek.


"Ne téveszd össze a hiszékenységgel!!!"

Miért? Mi a különbség?

Egy rakás ember elhisz másnak egy csomó marhaságot, mert ő azt mondta, hogy igaz, lásd Biblia.


"Aki e tényeket figyelmen kívűl hagyva saját véleményt formál, az a személy pedig makacs és büszke..."

Aki gondolkozik és következtetéseket von le és nem fogad el mindent amit eléraknak az okos és nyitott, ráadásul nagyon nagyon jól cselekszik, ez mozgatja előre a világot.


"A szelet sem látjuk---- mégis a bizonyítékok(az amit művel, tesz) azt mutatják az értelmes lények számára, hogy létezik."

Éppenséggel látni is lehet, ezen kívül rengeteg módon mérni, tudományosan megmagyarázni a keletkezését.


"Mennyivel inkább igy van ez Istennel kapcsolatban!!!!!"

Mivel Istent se látni, se mérni nem lehet, sem semmilyen módon megfigyelni a hatásait.

Ám sok sok tulajdonságát könnyűszerrel lehet cáfolni, így aztán szerintem elég korrekt, hogy egyre többet kételkednek benne...

2013. szept. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

"ha lenne ismeret(ed), amit a Bibliábol lehet szerezni Istenről, akkor tisztában lenne az emberek (nem hívő) hányada, hogy miért és hogyan cselekszik a Mindenható!"

Te mi alapján hiszel el mindent Istenről, ami a Bibliában van?

Azért, mert az a pár ember, aki megírta azt állítja, hogy Isten sugallta nekik, tényleg úgy volt, becsszó!

Mi ez, ha nem szín tiszta (és ostoba) hiszékenység.

Arról természetesen nem is beszélve, hogy ha valaki először el is hinné feltűnhetne neki a sok képtelenség, ellenmondás, vagy elmehetne tőle a kedve a sok brutalitás és kegyetlenség miatt.

2013. szept. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!