Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért aláznak meg azért, mert...

Miért aláznak meg azért, mert hiszek Jézusban?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 06:17
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%

Az alkotot dolgok tanúskodnak. mint ahogy most sem jön létre semmi magától, a föld, a világegyetem, az emberi létforma, és stb... mind bizonyíték


csak néhány tudományos tény! :


A New Scientist című folyóiratban ez olvasható: „ A laikusok között elterjedt az a nézet, hogy a tudomány »megdöntötte« a vallást. Ebből kiindulva általában úgy gondolják, hogy a tudósok nem hívők; hogy Isten koporsójába Darwin verte be az utolsó szeget; hogy az azóta született tudományos és technikai újdonságok egymásutánja kizárja a feltámadás lehetőségét. Ez a nézet azonban teljesen helytelen” (1977. május 26., 478. o.).


A Francia Tudományos Akadémia egyik tagja így nyilatkozott: „ A természet rendje nem az emberi elme találmánya, s nem is bizonyos emberek felfogóképességének szüleménye . . . A rend létezése rendező értelem létét feltételezi. Ez az értelem nem lehet másé, csakis Istené” (Dieu existe? Oui [Párizs, 1979] Christian Chabanis idézte Pierre-Paul Grassét, 94. o.).


A tudósok több mint 100 kémiai elemet fedeztek fel. Az elemek atomszerkezeti felépítése bonyolult matematikai kölcsönhatásról tanúskodik. A periódusos rendszer a nyilvánvaló tervezés bizonyítéka. Ilyen csodálatos alkotás nem lehet a véletlen műve.


Szemléltetés: Ha kamerát, rádiót vagy számítógépet látunk, minden habozás nélkül elismerjük, hogy értelmes tervező alkotása. Ésszerű-e tehát az az állítás, hogy az ezeknél sokkal bonyolultabb szemnek, fülnek, emberi agynak és ehhez hasonlóknak nem volt értelmes Tervezőjük?

2013. szept. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%
Már megbocsáss, de olvastad a Bibliát valaha? Mert szavaidból az emberi konzekvenció nem tükröződik, csak az , hogy itt is ott is halottam valamit... és akkor ez biztos igy van :D :P
2013. szept. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
0%

Volt egy hasonló kérdés a napokban, az úgy szólt, hogy miért aláznak meg az emberek azért, mert tanulok. Azt írom neked is, amit arra a kérdésre válaszoltam: a megalázás a buta emberek szokása. A legtöbben idegenkednek az olyan emberektől, akik másként gondolnak vagy tesznek valamit, mint ők. Ez a kettő együtt azt eredményezni, hogy a buta emberek hajlamosak megalázni, kigúnyolni, kiközösíteni vagy akár tettleg bántalmazni azt, aki valamiben eltér tőlük.

Ez is pont ilyen. Ők nem hisznek, te igen - ez nekik már egy ok arra, hogy megalázzanak. Nem benned van a hiba, ne aggódj. Van, akit azért aláznak meg, mert más stílusú zenét hallgat, mint a többség, vagy mert szeret olvasni, vagy mert nem iszik alkoholt, vagy mert másmilyen ruhákat hord. Aki elég primitív ahhoz, hogy megalázzon másikat, az bárkiben, a világ legtökéletesebb emberében is talál okot arra, hogy megalázzák.

Nem benned van a hiba. Válts iskolát vagy munkahelyet, vagy keress más társaságot, a megalázósakat meg kerüld el, mert kár a gőzért, úgysem lehet velük mit kezdeni. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem benned van a hiba. Higgy abban, amit a szíved diktál! Jézust is megalázták, meg is korbácsolták, keresztre is feszítették, pedig ő aztán valóban tökéletes volt.

Kitartás!

2013. szept. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
88%

Igen olvastam, ahogy igen sok vitát is olvastam, láttam róla, meghallgatva mindkét felet.


"Az alkotot dolgok tanúskodnak. mint ahogy most sem jön létre semmi magától, a föld, a világegyetem, az emberi létforma, és stb... mind bizonyíték"

Ez egész pontosan nulla, semmi. Milyen alkotott dolgok? Ha építek egy szekrényt puszta kézzel az Isten létét bizonyítja? Régebben maga az élet sokszínűsége volt az egyik legerősebb érv Isten mellett, azonban Darwin óta ez rombadőlt, ugyanis bebizonyosodott: semmi szükség természetfeletti teremtőre a jelenlegi életformák kialakulásához.

"csak néhány tudományos tény! :"

"A New Scientist című folyóiratban ez olvasható: „ A laikusok között elterjedt az a nézet, hogy a tudomány »megdöntötte« a vallást. Ebből kiindulva általában úgy gondolják, hogy a tudósok nem hívők; hogy Isten koporsójába Darwin verte be az utolsó szeget; hogy az azóta született tudományos és technikai újdonságok egymásutánja kizárja a feltámadás lehetőségét. Ez a nézet azonban teljesen helytelen” (1977. május 26., 478. o.)."

LoL, hol van itt a tény??? :D Ez valakinek a véleménye valamiről, szintén nullánál tartunk.


"A Francia Tudományos Akadémia egyik tagja így nyilatkozott: „ A természet rendje nem az emberi elme találmánya, s nem is bizonyos emberek felfogóképességének szüleménye . . . A rend létezése rendező értelem létét feltételezi. Ez az értelem nem lehet másé, csakis Istené” (Dieu existe? Oui [Párizs, 1979] Christian Chabanis idézte Pierre-Paul Grassét, 94. o.)."

Szinté valaki véleménye valamiről, amit egyébként már nagyon sokszor megcáfoltak, még mindig nulla.


"A tudósok több mint 100 kémiai elemet fedeztek fel. Az elemek atomszerkezeti felépítése bonyolult matematikai kölcsönhatásról tanúskodik. A periódusos rendszer a nyilvánvaló tervezés bizonyítéka. Ilyen csodálatos alkotás nem lehet a véletlen műve."

Szintén semmi tény, ráadásul egy hatalmas baromság, beleképzelés. Ismét nulla.


"Szemléltetés: Ha kamerát, rádiót vagy számítógépet látunk, minden habozás nélkül elismerjük, hogy értelmes tervező alkotása. Ésszerű-e tehát az az állítás, hogy az ezeknél sokkal bonyolultabb szemnek, fülnek, emberi agynak és ehhez hasonlóknak nem volt értelmes Tervezőjük?"

Nem, nem ésszerű. Ismerünk két folyamatot: véletlenszerű mutációk és természetes szelekciók.

Az élőlények ezt mind tudják, valamint ezek működésére évmilliárdok álltak lehetőségül.

Egy rádió a mutáció, természetes szelekció és az évmilliárdok közül melyiket tudja?


Felsoroltál 2 ember véleményét és nulla tényt.

Ezek a legerősebb bizonyítékok Isten mellett? Ennyi? Tényleg?

Hát ez ciki... :(

2013. szept. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, ha nem akarsz, ne higgy Istenben. Nem kötelező. Senki sem erőlteti rád. Mi (a kérdező, meg én, meg még mások) hiszünk, te nem, ez van, kinek a pap, kinek a papné. Tartsuk tiszteletben egymás nézőpontját.
2013. szept. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
80%

Somewhere in time, az a fura, hogy én is inkább a tudomány híve vagyok, főleg a természettudományoké, ilyen egyetemre is járok.

Tavalyi félév végén pont egy sok tudományos fokozattal rendelkező tanszékvezető egyetemi tanár mondta, hogy bár mondjuk a DNS-replikáció igazából konformáció-változások sorozata, tehát egy jól látható és dokumentálható történés. Ő sokszor azért elgondolkodik azon, hogy az általa kutatott, felismert, megtanult folyamatokat, törvényszerűségeket valahogy meg kellett alkotni. Mert ugye mi csak felfedeztük illetve értelmeztük a matematika/kémia/fizika/biológia nyelvére lefordítottuk.


Ez is egy nézőpont, a magam részéről ezt tartom elfogadhatónak, a "középút"-nak.

Alapvetően én is mindennek a racionális magyarázatát keresem. De valahol az agyam leghátsó szegletében ott motoszkál, hogy nem lehet véletlen.

2013. szept. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Én a Jehova tanúin kívül még nem tapasztaltam, hogy egy vallásos téríteni akarna. Általában aki vallásos, az nem erőszakolja ezt másra. Viszont az ateisták nagy többsége igencsak erőszakosan akar "téríteni" és borzasztóan ki tud borulni, még kígyót békát kiabálni a másikra, ha ez nem sikerül neki.
2013. szept. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
nem szoktam a hitemről beszélni, a környezetemben lévő emberek is úgy tudták meg, hogy beszélgettünk a Passió c. filmről, és mondtam, hogy engem fojtogatott a sírás, mert egyébként ha nem tudnák hiszek Jézus-ban, és azóta, minden beszélgetést úgy kanyarítanak, hogy vicc legyen belőle .
2013. szept. 12. 16:39
 29/35 anonim ***** válasza:

Szimpatikusak az ismerõseid, meg is érdemled, hogy hülyének nézzenek.

Most komolyan elhiszed, hogy szûz szülte, vizen járt, borrá változtatta a vizet, meg hogy feltámadt?

Ha Jézus helyett bárki másról képzelnés ugyanezt már rég gumiszobába lennél zárva, nem furcsa ez?

A vallás nem más, mint feljogosítás az õrültségre.

2013. szept. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Ha meg így áll a helyzet (senkit nem térítgetsz, nem nyaggatsz senkit a vallásoddal, nem bántasz vele senkit, nem szólsz le senkit, stb.), magasról sz..rni rájuk! Így legalább tudod, kik az igazi barátaid és kik a felejthető emberek.

Rengeteg hit, világnézet, életmód, stb. stb. van a világon. Azok az emberek, akik lenéznek olyanokat, akiknek mások az elképzeléseik a világról és másban hisznek mint ők, azokkal nem muszáj, hogy dolgod legyen. Nézz rajtuk keresztül. Ha bajuk van veled, az az ő privát problémájuk, nem a tiéd. Ne foglalkozz velük. Igaz, ez először halálra fogja őket idegesíteni, mert ezek az emberek a legtöbbször erős feltűnési viszketegségben szenvednek, de majd megszokják. :)

2013. szept. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!