Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy oldjátok meg a felebar...

Ti hogy oldjátok meg a felebaráti szeretet amikor épp gúnyolnak. Aláznak vagy épp fizikailag bántanak titeket?

Figyelt kérdés
Mit tegyek, hogy ne érezzem a tehetetlenséget és ne gondoljak ilyen helyzetekben rosszat a másikra?
2013. júl. 25. 16:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Na, ilyenkor aztán nehéz a felebaráti szeretet. Mi a gond pontosan? Kik bántanak, és miért? Netán kiszúrt téged egy nagyobb csoport? Ha igen, akkor felebaráti szeretettől függetlenül segítséget kell kérned.
2013. júl. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy képes lennék szeretetet érezni az iránt, aki éppen bántalmaz, akár fizikailag, akár lelkileg. Nem tudunk olyanok lenni, mint Jézus, bárhogy is szeretnénk, aki azt mondja, ő olyan, az nem mond igazat.

Én a magam részéről haragot érzek, de igyekszem kiengesztelődni, és megbocsájtani. Ha lehetséges, akkor az ilyen helyzeteket inkább elkerülöm.

2013. júl. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
11%
próbálj meg e közben is szeretettel bánni, beszélnivelük, meglátod, se köpni, se nyelni nem tudnak egy idő után.
2013. júl. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nincs konkrét problémám, de megtörtént már és nem tudom kezelni. Utána már én is másképp látom, mikor egy-egy ilyen szituáció történik, de közben én is haragot vagy épp gyűlöletet érzek és ez bánt engem. Nem akarok ilyen lenni.
2013. júl. 25. 16:45
 5/24 anonim ***** válasza:
41%
Én ha visszaadom akkor érzem jól magam. Ha beszólnak, visszaszólok. Tudom primitív dolog, de az emberi természet miatt így jó érzés. "Szemet szemért"
2013. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
régen az öklömmel oldottam meg, de azóta sajnos büntetett előéletű vagyok, szóval nincs több verekedés. az én tanácsom az, h tanulj, mint egy állat, művelődj, s amikor majd látják, h az átlagot messze vered tudásban, intelligenciában, pénzben, sikerekben, közkedveltségben, na akkor nem gúnyolni fognak, hanem felnézni rád és irigyelni.
2013. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy írtatok már páran, mert nagyon egyedül vagyok ezzel a problémával.

Ezen az oldalon is azt csinálják, hogy direkt, szándékosan kiprovokálják az emberből a dühös választ, utána meg mintha ők nem tettek volna semmit, ujjal mutogatnak, hogy ez a híres keresztényi szeretet?

Milyen szemét dolog már, nem?

2013. júl. 25. 16:53
 8/24 poet1 ***** válasza:
26%
én mint hívő rábízom Istenre h megbüntesse őket. Amikor erre gondolok már szinte sajnálom szerencsétleneket
2013. júl. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Komaarc: én nem szeretném, ha bárki irigykedne rám, én csak békében akarok élni balhé és mindennemű rossz érzés nélkül. :(
2013. júl. 25. 16:54
 10/24 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel az oldallal, én azt alkalmazom, hogy tudatosan figyelek, és ha azt látom, trollal van dolgom, beszüntetem a kommunikációt. Persze , így is fáj egynémely dolog. De meg kell mondjam, keresztények legalább annyiszor bántottak meg , mint ateisták. Legtöbbször az fáj, mennyire nincs az emberekben tolerancia (szeretet?) a másik iránt. Ilyenkor belegondolok, vajon milyen szenvedése, sebe van a másik embernek, hogy ennyire kikelt magából. Megpróbálom a szenvedő embert nézni, aki ugyanúgy testvérem, mint bárki.
2013. júl. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!