Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet megtanulni...

Hogyan lehet megtanulni énekelni önmagunktól? Vagy akinek rossz hangja van annak az már nem változik?

Figyelt kérdés

Poénkodunk a karaokéval de én még önmagam előtt is szégyellem a hangom, van mikor egyedül vagyok és eléneklek egy - egy sort de rögtön arra gondolok hogy hű de tré és abbahagyom :D

Szóval cikinek tartom a saját hangom , ezen lehet változtatni? Szerintem hamis és vékonykás :S


2013. szept. 22. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Önmagától senki nem tud énekelni tanulni, mivel másképp halljuk a saját hangunkat, mint másokét. Létezik hangképzés, énektanárok tanítják. Valamilyen szinten bárki meg tud tanulni énekelni de, hogy meddig képes fejlődni az egyén függő.
2013. szept. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kései Sirató ***** válasza:

HA van hallásod , akkor érdemes foglalkozni ezzel a kérdéssel, ha nincs , akkor csak hamisan fogsz énekelni, és soha nem fogsz tudni, mert a hallás az egy született adottság.

Nos, ha van hallásod, akkor a hangszíneden, a hangod stílusán, az éneklés technikáján sokat lehet javítani, fejleszteni, de ehhez a legjobb egy tanár. Úgyis lehet fejlődni, ha kórusban énekelsz. Ha ezekre nincs lehetőséged, akkor hallgss sokj zenét és énekeld az énekessel együtt a dalokat, ez azonban nagyon minimálisan fog fejleszteni.

2013. szept. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hülye kérdés de: honnan tudom hogy van-e hallásom? :D
2013. szept. 25. 17:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Tipp, hátha jó valamire:

Vedd fel amit énekelsz és hallgasd vissza.

Aztán lehet nyugtázod: igen ez jó

Vagy: ne rémülj meg, mert úgy hallod magad, ahogy más hallana.

Na ezután kell dönteni: megy az magadtól is, vagy tanár, vagy reménytelen.

De egy szakértői meghallgatást azért nem kéne kihagyni.

2013. dec. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!