Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen szóval illetnéd az...

Milyen szóval illetnéd az olyan embert, aki mindig felveszi az épp aktuális párja stílusát, mind beszédben, s mind viselkedésben?

Figyelt kérdés

A kérdés abból adódott, hogy egy ismerősöm csaja (akivel eddig is beszélgettem) úgy beszél teljesen, mint az ismerősöm(szóhasználat, hangsúly...). két hónapja vannak együtt. Ha írásban szólt volna hozzám, nem hittem volna el, h nem az ismerősöm ír.

A csajnak eddig 2 válása volt(26 éves) két gyereke van, és mindig őt dobják a pasik. Szinte menekülnek tőle az emberek....

Nekem egyből az jutott eszembe róla, hogy mekkora jellemtelen, nincstelen, és tanulatlan ember, aki nem találja a helyét az életben. Szerintetek helytállóak ezek a jelzők egy ilyen nőre?



2013. okt. 7. 22:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Honnan tudjam? Ennyiből nem lehet leszűrni, te ismered a csajt, nem én. Nagyon utálom már ezeket a fikázós kérdéseket!
2013. okt. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mitöl lenne jellemtelen, ezt a legrosszabb esetben egyéniség nélkülinek lehetne nevezni, de az is lehet, hogy csak nagyon alkalmazkodó.

A nincstelen annyit jelent, hogy nincs vagyona - ez NEM jellembeli tulajdonság, hanem külsö körülmény.

A tanult/tanulatlan ezek alapján nem derül ki, ennyi infó túl kevés.


Az általad használt jelzök a kérdésedböl nem következnek, csak emiatt garantáltan nem helytállóak.

2013. okt. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
copycat, másolós:) Ilyen szóval illetném, azt nem tudom, helytálló-e:)
2013. okt. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Jellemtelen: alávaló, becstelen

nincstelen: földönfutó, szegény

tanulatlan: buta, iskolázatlan


Hát egyik sem talált.


Mellesleg te milyen szóval illetnéd azt az embert, aki nem ismeri magyar létére a magyar szavak jelentését?

2013. okt. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Én is megfigyeltem, hogy átvettem dolgokat a férjemtől, ahogy ő is tőlem. Együtt élünk, sokat beszélünk egymással, szerintem nincs ebben semmi különös.


Ilyen szinten ítélkezni, ahogy te teszed egyrészt csúnya dolog, másrészt felesleges. Nem hiszem, hogy te tökéletes lennél, s nincsenek olyan hibáid, olyan jellembéli tulajdonságaid, amiket fejleszteni kéne. Tehát inkább azokkal törődj, s ne más dolgával.


Egyébként meg nem ismerjük szegény nőt, nem tudjuk megítélni a jellemét, de biztos, hogy nem csupa vidámság az élete, és nem hiányzik neki a furkálódásod. 28N

2013. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
Idegesítő, engem kikergetne a világból kb :D
2013. okt. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

:) Félreértés ne essék, nem ítélkezem, egyszerűen csak magamban alkottam egy "képet", s azt akartam tudni, hogy mások hogy vélekednek erről.

A fogalmakról tudom a nagy könyvben leírt jelentéseket, viszont gondolom ez is, mint minden más szó átértelmezhető. Nem kértem egyébként senkit, hogy kioktasson(bár ez itt mindenkinek jól megy, azt már észrevettem:)) köszönöm szépen, egyszerűen csak véleményt kértem.

Kicsit más oldalról megközelítve a kérdést:

Titeket nem idegesítene, ha egy ismerősötök klónja szólna hozzátok?

2013. okt. 7. 22:35
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Van néhány pár amelyikben az egyik fő gyengébb jellem a másiknál és az próbálja felvenni a dominánstól a tulajdonságokat. Valami ilyesmit olvastam Allan Pease Testbeszéd c. könyvében.
2013. okt. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
De idegesítene. De lehet, hogy nem tehet róla, mert mondjuk hülye.
2013. okt. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Te sem lehetsz sokkal tanultabb, ha ilyen dolgokon töröd a fejed éjszaka.
2013. okt. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!