Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félek mindig?

Miért félek mindig?

Figyelt kérdés
Elegem van hogy a félelem betelepedett az életembe hogyan irtsam ki?Már nagyon elhatalmasodott rajtam.Kapcsolódik szinte mindenhez.

2013. okt. 15. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy egyedül :(
2013. okt. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De mitől lehet ez?
2013. okt. 15. 22:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán önbizalomhiányból fakad.
2013. okt. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Az már Depresszió,szorongás...keress fel a háziorvosod,max beutal egy kivizsgálásra.
2013. okt. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én is félek mindentől. de direkt azokat a dolgokat csinálom amiktől félek hogy bebizonyítsam hogy nem kell félni
2013. okt. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Nekem is volt ilyen időszakom nem olyanrég. Mikor lefeküdtem, pánikrohamszerű tüneteim voltak. Borzasztó volt. Azt éreztem, hogy reggelre meghalok, leáll a szívem. A víz kivert, légszomj, majd kiugrott a szívem, szédültem. Nagy erőt vettem magamon, elkeztem lefoglani magam, több zenét hallgatok, ami felvidít, és CSAK pozitív dolgokra gondolok, és ez hatékony volt valószínű, mert fél éve elmúlt teljesen, bár tegnap este volt nehézlégzés, aztán mély levegőket vettem, nyugtattam magam, és elaludtam.

Lassan 1 éve eszek béta blokkolót, lassítja a pulzust, és az is segített. Előtte a buszon voltam rosszul, mert azon járt az agyam, ha ott leszek rosszul, ki fog nekem segíteni. Valószínűleg, hogy az alapból magasabb pulzusszám okozta a pánikszerű tüneteket.

2013. okt. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

jó eséllyel generalizált szorongásod van, a kiváltó okokról valószínűleg te tudsz többet mivel semmit sem írtál ezzel kapcsolatban ...


ez egy nagyon sokrétű és dolog, sokszor összemossák minden mással, félrediagnosztizálják stb ... én ugyanilyen helyzetben vagyok nagyon régóta és van még jópár más bajom is de amit a legfontosabbnak tartok, hogy soha ne szedj semmilyen gyógyszert, ne használj más drogot, cigit, alkoholt, ételt és ne is adj magadnak semmit mert azzal beindulnak a jutalmazó mechanizmusok amikkel csak átvered magad és még nehezebb kijönni belőle


egyébként pár alap dolog ami okozhatja:

- gyerekkori hiperaktivitás

- gyerekkori koncentrációszavar

- bármilyen fizikai/mentális/érzelmi trauma

- biztonságérzet hiánya

- szeretet hiánya

- önbizalom hiánya

- alacsony önértékelés

stb stb stb stb

2013. okt. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Mitől félsz pontosan?
2013. okt. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nem félek konkrét dologtól de mégis érzem mindig a félelmet de nem tudom nevén nevezni hogy mitől ez nekem is egy kérdés.
2013. okt. 16. 17:02
 10/11 anonim válasza:

Pontosan ezt szoktam érezni én is, konkrétan ahogyan leírtad. Nincsen oka, csak egyszerűen félelem érzés uralkodik az emberen. :(

Barátnőm ha segíteni próbál és megkérdezi hogy mi a baj, nem tudok rá mondani semmit.

Ilyenkor ha megindul a lavina, akkor már képzelt betegségek is előjönnek, amitől meg aztán még nagyobb a félelemérzet.

2013. okt. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!