Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hőzöngeni fogok, de miért...

Hőzöngeni fogok, de miért ilyen szerencsétlen a barátnőm, miért nem képes párt találni magának?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm 32 éves múlt, mindjárt 33 lesz. Az elmúlt 8 évben a leghosszabb kapcsolata fél éves volt. Nem hajlandó tornacipőn kívül másban járni. Nem hajlandó festeni magát, mert szerinte a sminktől kisebbnek tűnik a szeme - így úgy néz ki, mint egy 14 éves szürke kisegér. A haját mindig összefogja, mert szerinte úgy látszik az arccsontja. Sorolhatnám még, a lényeg, hogy tele van millió olyan szokással, amihez ragaszkodik, semmin nem hajlandó változtatni, de sír, hogy ő miért van mindig egyedül. Próbáltam rávilágítani neki, hogy a piacon ezzel a külsővel senki nem fog odamenni hozzá, hogy helló, de jó nő vagy, mert ő egy 16 éves, tornacipős, zp-be járós dinkának öltözik. Ha mondom, hogy pl engedje ki a haját, ha elmegy, vagy vegyen föl a szokásos nyakig zárt fekete felső és sál helyett valami picivel szexisebbet, esetleg ne vegye fel a hülye sálját mindig, akkor kiakad, hogy ő vagy így tetszik valakinek, vagy sehogy. De mivel neki így kényelmes öltözködni, ha senkinek nem tetszik így, akkor az mások baja. Ő nem fog leadni a kényelméből senki kedvéért. Aztán jön az újabb sírás, hogy miért nincs senkije, mit csináljon.


Szerintetek mit tudnék még neki mondani, mert kezdek kifogyni a türelemből és már ötletem sincs, hogy mit tanácsoljak neki. Egyébként tőle sokkal szarabbul kinéző embereknek is van párja, ő ezzel védekezik, hogy ha nekik sikerül, neki miért nem. Ezzel a válasszal mindig megfog..


2013. okt. 29. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Amíg nem jön rá arra, hogy benne van a hiba, vagy a hozzáállásában, addig nem fog változni semmi, de szerintem azután se, mert elég öreg már és nem fog párt találni azután se, legalábbis nem túl valószínű.

Sajnálom a barátnődet, de rajta szerintem nem tudsz segíteni.

2013. okt. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Hagyd rá, ha nem hajlandó változtatni. Viszont mint barátnőjének, támogatnod kell és fenntartanod a reményt benne. De talán egyszer rávehetnéd, egy próbára. Egyetlen estéről lenne szó, esetleg napról. Ezen az alkalmon Te határozod meg, hogy mit húzzon fel, hogy hordja a haját, milyen sminket rakjon az arcára. Ezután elmentek valami szórakozóhelyre, buliba, ahova jártok esetleg és a reakciókból ítélve eldöntheti maga is, hogy mi okozza a problémáját.
2013. okt. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Két éve volt egy buli, előtte már nem volt ideje hazamenni átöltözni és megkért, hogy vigyek neki valami felsőt, de ne túl kirívót. Vittem neki egy fekete, bővebb felsőt, amit le tudott tolni az egyik vállára picit. Teljesen kiakadt, hogy kivan a "nyaka". Feltekerte a sálát és végig egész este azt csinálta, hogy húzogatta a sálat a szabad bőrére. Egyébként aznap este felszedte az egyik ismerős srác, 3 hónapig jártak. Tehát működne a dolog, de magától nem hajlandó más ruhát felvenni. Akkor is csak azért vette föl amit én vittem neki, mert a másikba beleizzadt és büdi volt, így nem volt más választása :)


Köszi amúgy a válaszokat. A barátommal szoktam megbeszélni ezeket és szörnyen érzem magam, hogy a barátnőm és folyamatosan szapulom. Ő is megmondja mindig, hogy hülye, az a baja, semmi más. Hogy nem kitalálnia kellene, hogy miért nem áll jól neki a smink, hanem megtanulnia ennyi idősen sminkelni normálisan, stb. Ezeket próbáltam már felhozni neki, de borzalmasan felhúzza magát rajta és kikerekíti a sztorit arra, hogy azért mert az én barátomnak mindene a külsőség és ennek akarok megfelelni ő még nem akar ilyen pasit. Azt hozza ki belőle, hogy a saját szar kapcsolatom tapasztalatait akarom ráerőltetni, amivel meg jól meg is bánt.

2013. okt. 29. 12:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

szerencsétlen voltam/vagyok ronda is túlsúlyos is és még egészségügyi problémáim is vannak

lassan 30 éves vagyok még is rám lehetne hogy úgynézek ki mint egy 14 éves szürke kisegér..mindig ugyanúgy öltözködöm szinte sportcipőben járok nem sminkkelek

és még is van párom(évek óta)! aki így szeretett meg és fogadott el és nem is várja el hogy megváltozzam


ha én találtam párt akkor bárki tud....még ő is csak ne keseregjen mert az életvidámság a mosolygás a kedvesség sokat számít:)

2013. okt. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Ő is ezzel érvel ugye nekem, hogy nála sokkal előnytelenebbül kinéző emberek boldogak, akkor nehogy már nála az öltözködése legyen az akadály. De akkor valami van a kisugárzásában, vagy nem tudom mit csinál ennyire rosszul.. én már objektív sem tudok lenni, mert meglátom és az jön le, hogy ő még mindig az az x éves lány, akit megismertem annak idején. Nem érzem, hogy ő egy 32 éves nő lenne. Pedig ha én így érzem, akkor lehet, hogy a fiúk is így érzik. Ezért nyaggattam az öltözködésével.
2013. okt. 29. 12:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Szintén sosem sminkelős-tornacipős-farmerban járós nő vagyok, igaz, csak 25 éves, de engem is folyton tininek néznek.

Nem érdekel, nem szeretnék az ismerőseimre hasonlítani, mind nőiesen öltözködik ugyan, de ugyanúgy, semmi stílusuk nincs valójában, csak az egyen smink/haj alatt felnőttesebb hatást keltenek.

Igaza van a barátnődnek, bár furcsa, hogy csak a külsőségek miatt nem talál magának párt - nekem ezzel sosem volt gondom, sőt. Igaz, nem öltönyös menedzser típusokról álmodoztam sose.

2013. okt. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A baj csak az, hogy te még 25 vagy, ő pedig 33 lesz és az elmúlt 8 évben tényleg nem volt fél évnél hosszabb kapcsolata. Ha ennyire nem tudok megszerezni és megtartani egy férfit, akkor azért több lehetőséget megragadnék, hogy növeljem az esélyeimet. Nem pedig makacson ragaszkodnék ahhoz, ami eddig sem vezetett eredményre. Nem bizniszvumen stílusra venném rá, hanem egyszerűen arra, hogy kevésbé uniszex módon öltözzön: ha pasit akar, akkor öltözzön nőnek, ne pedig tinédzsernek. A 30 feletti férfiak kötve hiszem, hogy tornacipős kislányt keresnének maguk mellé.
2013. okt. 29. 12:52
 8/11 anonim ***** válasza:

én már elkönyveltem magamban hogy nekem soha se lesz senkim ügyebár halmozottan hátrányos a helyzetem a párkeresés és úgy az élet minden területén...amikor erre az elhatározásra jutottam pont akkor toppant az életembe a párom és nőies öltözködés nélkül és anélkül a nőies kecsesség nélkül is meg tudtam "hódítani" hogy nem is akartam :)


inkább a hozzáállásával és viselkedésével lehet a fő probléma mintsem önmagában a szokásaival és öltözködéssel

ezt csak ő tudhatja hol "rontódik" el a kapcsolata

2013. okt. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Angelik@ ***** válasza:
100%
Ez a nő gyakori téveszméje. Azt gondolnánk sokan hogy ha kivillan egy kis dekoltázs, akkor máris párt találhatnunk. A barátnőd az a fajta aki keveset mutat, vagy szinte semmit és pont ezért lesz egy remek parti a megfelelő férfinak. Ha takargatja a testét, a faszi megfog őrülni hogy levetkőztesse a gátlásaival együtt, szép lassan. Ettől válik majd érdekessé. Szerintem nincs vele semmi gond, csak még nem találta meg az igazit.
2013. okt. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó válasz nagyon tetszett !!! :D
2013. okt. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!