Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Utálom a telet! Ki szereti a...

Utálom a telet! Ki szereti a telet, és miért? Hogy lehet szeretni a havat, hideget, jeget?

Figyelt kérdés
ki szeret a megállóban fagyoskodni? Havat tolni? El csúszni a jeges járdán? Hogy lehet szeretni a telet? Mit lehet szeretni ebben?

2013. okt. 29. 21:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Őszintén szólva én jobban szeretem a telet. Munkából adódóan nyáron sajnos igencsak be vagyunk öltözve és másnap abban az izzadt ruhában kell megint mennünk. Más részről tényleg nem jó a sok lapátolás, fűtés stb. Sok munkával jár a tél, a nyár meg sok szenvedéssel, főleg ha kánikula van.
2013. okt. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%

Én szeretem.

Alapból hidegpárti vagyok tehát nekem inkább -20fok mint +40, mert hideg ellen lehet öltözni de meleg ellen nem nagyon.Másrészt ne csak a rossz oldalát nézd!Ha fiatalabb vagy (de van aki idősebb korában is) akkor ottvannak a hócsaták a haverokkal, a csúszkálás, szánkózás majd a pofáraesés (mi már csak röhögünk az orrvérzésen és hasonlókon):D.Hogy hozzád közel álló személlyel közelebb bújtok egymáshoz.Aztán ott a karácsony ami jóesetben összehozza a családot.Akkor ott a szilveszter a bulik.Tehát van sok jó dolog is a télben

2013. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
Bele tudom pisilni a nevem a hóba.
2013. okt. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
Én sem szeretem a telet. Lapátolni kell a havat -,-
2013. okt. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 vmi03 ***** válasza:
91%
Az összes szúnyog halálra fagy aztán a pokolban ég el... Ezt szeretem a télben
2013. okt. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
48%
Hogy lehet szeretni a nyarat? Izzadni mint egy állat, szúnyogok majdnem megesznek, éjjel aludni is alig lehet stb stb... Ezt az egészet fordítva is fel lehet ám tenni. Egyébként én szeretem a telet...
2013. okt. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
A nyár se jó! A tavasz, és az ősz maradhat!
2013. okt. 29. 21:55
 8/24 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon fázós típus vagyok, de mégsem jelenteném ki, hogy nem szeretem a telet. Annyi szépség van benne, hogy talán még a tavasznál is jobban szeretem/csodálom!


-"ki szeret a megállóban fagyoskodni? "

Nos igen, talán ez a legrosszabb az egészben! Ha fú a szél, fagy van, és késik a vonat, de nem kicsit, sokat... Váróterem nuku, épület nuku...

Azért Pesten BKV járműre annyira sokat nem kell várni.


-" Havat tolni? "

Én!!! Imádok havat tolni, lapátolni, söpörni... Főleg éjszaka! Az se zavar, hogy mire végzek úgy 40 méterrel, kezdhetem előről, mert közben még sok esett... Olyankor csend van, nem jár senki az utcában. Messziről az autók zaja is alig hallatszik, mert kénytelenek lassítani, és a hóban csendesebbek. Olyankor köröttem csak a söprű zaja hallatszik, de ha pillanatra megállok, újra némaság van. Illetve a hóesésnek is csodás a hangja!! Az éjszaka színe is más olyankor, sokszor vöröses az ég. Aztán hullafáradtan, orr+kézlefagyva, de mégis jókedvűen irány a forró fürdő vagy zuhany, esetleg egy tea, és alvás a meleg ágyikóban! És lehet megálmodni, hogy reggelre hány centi esik még... :)


-"El csúszni a jeges járdán?"

Vigyázni kell. Számítani kell rá. Lassabban kell menni. (Az autósoknak is lassabban kellene menniük, és számítani rá, hogy bárhol hótorlaszok lehetnek, nem pedig az állambácsit hibáztatni, amiért minusz 10 fokban nem tudnak a közutakon Schumachert imitálni...)


-"Hogy lehet szeretni a telet?"

Meg kell találni benne a szépségét.


-"Mit lehet szeretni ebben?"

Tudomásul kell venni, hogy van tél is, el kell fogadni, rakás dolog szerethető benne, csak ki kell nyitni a szemeket!

Pl. télen nem támadnak a szúnyogok!

Ha hideg van, jobban felöltözni még lehet. (Nyáron a kánikulában meztelennél nem lehet jobban levetkőzni... Azt is csak otthon, különben hát izé...

Nem jó, hogy fűteni kell, mert sok pénz... De télen összebújni is jobb. Illetve az lenne, ha lenne kivel, na ez egyéni szoc.probl.

Télen olyan jó, hogy fel lehet venni puha meleg pulcsikat, sapit, sálat...

Télen jó olyan emberekkel összefutni, akik tudják hogy tél van, és szeretik, és azt is tudják, hogy ilyenkor egy kicsit lassítani kell minden téren.


35N

2013. okt. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
61%
Sajnos elég izzadós vagyok és szeretem a telet amikor akárhány réteg lehet rajtam mindig lehet megfelelően öltözni, pont, hogy ne fázzak, de is legyen melegem.Nyáron szakad rólam víz.Inkább legyen -10, mint 40...
2013. okt. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%
Hogy ember,jól,tél van,elkell fogadni,bár ez nem tél ami mostanában van hanem langyos pisi,ha olyan tél lenne mint Ausztriában mikor évekig odajártam sielni összecsikarnád magad,kezdj el valami téli sportot,sielés-snowboard meglátod nagyon jól fogod magad érezni.Egyébként ott a hógolyózás,szánkózás,hóangyal,megnemtudom ki hogyvan vele,de én imádom mikor esik a hó és egy kicsit köd is van (olyan II.vh-s Kémek a sasfészekben feeling :D),és megállsz egyhelyben figyeled ahogy hull a hó,és élvezed a természet csendjét,én imádom,mindig is jobban szerettem mint a nyarat :)
2013. okt. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!