Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi önző ember,...

Miért van ennyi önző ember, aki csak azt hajtogatja, hogy 'az enyém! Szerezz magadnak! '?

Figyelt kérdés

És ilyenpró dolgokra is úgy vicsorgatják a fogukat, mintha az életben maradás múlna rajta!

Egy csomó barátom, igen barátom ezen vagyok kibukva!

Kértem egyiktől egy nyamvadt öngyújtót miután az enyém kifogyott, és be akartam hazafelé gyújtani a cigim, és nem adta, hogy az övé! Ilyen 100ftos öngyújtót nem adott oda kölcsönbe holnapig! Mikor minden bolt zárva és én még cigizni akatrtam.

De jó ez aztan a nagy gond, nem tudott a hülye gyerek cigizni... Huuu

De nem is ez az egy. Kértem kölcsön könyvet, elolvasni max 2 hétre mi volt a válasz? De az az enyém!... Én nem azt mondtam kié hanem, hogy kölcsön adja_e 2 hetre de nem ott porosodott a szekeny belsejen, de nem adja...

Esküszöm, néha már el mennék valami sivatagba, ahol nincsenek ilyenek!

Most ha 1 darab gally lenne náluk azt se adnák? Azt is feltenék?

Én oda adnám amit nem használok, sőt sok cuccom azt se tudom kinél van, mert mindig elkertek a könyvet, cdt, dvdt, és nem volt gond! Szívesen adtam!


De miért ennyire önző sok ember? Inkabb belefullad a sajat holmijaba, mint hogy oda adja valakinek önzetlenül?



2013. nov. 1. 20:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

És ha neked adja a gyújtót, ő mivel fog rágyújtani, mi?


Arról nem beszélve, hogy autót, könyvet és nőt nem adunk kölcsön. Aki elég értelmes, az nem is kéri.

2013. nov. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ő
2013. nov. 1. 21:04
 3/18 anonim ***** válasza:

Én sem adtam volna öngyújtót, de nem azért mert irigy vagyok, hanem mert nincsen. (nem dohányzom)

Könyvet azért nem adok kölcsön, mert régen sok embernek adtam, és volt aki úgy adta vissza hogy szakadtan vagy leette, leitta, volt aki vissza se adta, azóta sem kaptam meg. A könyveimhez ezért ragaszkodom még akkor is ha antikváriumban vettem..

Igazából nem szívesen adok kölcsön, mert sokan nem adják vissza. Jobban mondva nagyon megválogatom kinek adok kölcsön bármit is..

2013. nov. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Otthon volt, én mentem haza éjjel, mikor minden zárva,
2013. nov. 1. 21:05
 5/18 A kérdező kommentje:
Ja, meg pénzt,telefont, házat, tollat, kést, mikrofont, edényt, hajszárítót, papucsot...
2013. nov. 1. 21:10
 6/18 anonim ***** válasza:
Régebben rengeteg dolgot kölcsön adtam. Ennek kb. 30%-át kaptam vissza (sokszor nem ugyanabban az állapotban). Ezek után gyorsan leszoktam róla.
2013. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem is f..szom kivan a kölcsönkéregetőkkel. Én igy úgy 30%-át kapom vissza a dolgoknak. De amit a legjobban utálok, ha1x odaadok valamit, akkor 90%-ban nekem kell utánamenni és kéregetni hogy ugyan már add már vissza. aztán már én érzem magam hülyének mikor vmi kis 100ft-os dolgot kéregetek hetek óta vissza.


Cd...ja...volt kedvenc cd-m, tök jó gamek voltak régen rajta, akkoriban ez kincsnek számított. Odaadtam ismerősnek, aki továbbadta, karcosan, retkesen kaptam meg, dobhattam ki.


Egyetemi jegyzeteim is ilyenek, vagy elkérik és többet nem látom, vagy feltöltik és másoknál látom viszont, vagy nekem kell átutazni a fél várost zh előtt, mert vissza sem hozzák.


Van rokonunk is ilyen, 1x el kér valamit, azt többet nem látom.


Hát ezért nem adok senkinek semmit.

2013. nov. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Egy 100 ft os gyújtó azert nem egyenlő egy 700 oldalas jegyzettel... Csak a méretek miatt... Nem a cipojuket kértem el...
2013. nov. 1. 22:19
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez 700 oldal, elég 1 óra anyaga is.


Itt maga a hozzáállás olyan, hogy "jajj csak 100ft, add már ide"...aztán én nem látom többet. És a sokadik ilyen apróság után úgy vagyok vele hogy oldja meg mindenki maga.


Lehet önzőség, meg más az ha tényleg vészhelyzet van, de ha választani lehet akkor inkább a másik "szívjon". Bár még azt se lehet mondani hogy veszteség érné ezzel, mert nincs neki, ha nem adom oda akkor ugyanúgy nem lesz :D Viszont ha odaadom, nem kapom vissza azzal engem ér veszteség.


Meg tényleg, maga a felesleges utánajárás, meg a helyzet hogy nekem kell kuncsorogni a saját cuccomért, az nem hiányzik.

2013. nov. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én is sokszor adtam kölcsön cuccokat. Vagy rongyként kaptam vissza a jelmezt, vagy összekenve a könyvet, ha egyáltalán visszakaptam, mert volt, hogy néha nekem kellett könyörögni a saját cuccomért.

Úgyhogy már ha adok valamit valakinek, az vagy örökbe megy, vagy sehogy.

2013. nov. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!