Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi önző ember,...

Miért van ennyi önző ember, aki csak azt hajtogatja, hogy 'az enyém! Szerezz magadnak! '?

Figyelt kérdés

És ilyenpró dolgokra is úgy vicsorgatják a fogukat, mintha az életben maradás múlna rajta!

Egy csomó barátom, igen barátom ezen vagyok kibukva!

Kértem egyiktől egy nyamvadt öngyújtót miután az enyém kifogyott, és be akartam hazafelé gyújtani a cigim, és nem adta, hogy az övé! Ilyen 100ftos öngyújtót nem adott oda kölcsönbe holnapig! Mikor minden bolt zárva és én még cigizni akatrtam.

De jó ez aztan a nagy gond, nem tudott a hülye gyerek cigizni... Huuu

De nem is ez az egy. Kértem kölcsön könyvet, elolvasni max 2 hétre mi volt a válasz? De az az enyém!... Én nem azt mondtam kié hanem, hogy kölcsön adja_e 2 hetre de nem ott porosodott a szekeny belsejen, de nem adja...

Esküszöm, néha már el mennék valami sivatagba, ahol nincsenek ilyenek!

Most ha 1 darab gally lenne náluk azt se adnák? Azt is feltenék?

Én oda adnám amit nem használok, sőt sok cuccom azt se tudom kinél van, mert mindig elkertek a könyvet, cdt, dvdt, és nem volt gond! Szívesen adtam!


De miért ennyire önző sok ember? Inkabb belefullad a sajat holmijaba, mint hogy oda adja valakinek önzetlenül?



2013. nov. 1. 20:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
BASSZUS! hogy itt mindenki spúr,ezért isss tart is ez az ország ,mert mindenki így gondolkodik ,ahogy a kérdező írja!!Az enyém ,kell nekem jár nekem!!Szerezz magadnak!!!Tőlem is csak ellopják!!és mivel ez lánc reakció mindenki átveszi!!Soha értitek??? SOHA!! nem lesz itt semmi jóó ebben a kib...ott országban mert mindenki ÖNZŐ,SPÚR és nem törődöm mindenki tapossa a másikat...jobb esetben átlép rajta...összefogást senki nem akar,mégcsak nem is ismeri a szót sem...szépen megtanultátok a rendszertől és a vezetőktől ti sem vagytok különbek!!!Csak annyit mondanék,hogy aki ad ,annak kétszeresen jön vissza minden!!és ezt még a szegényebb nemzetek is tudják!!ennyire anyagias népet,mint a magyar....szégyenlem hogy magyar vagyok!!!Gondolkodjatok el!!!
2013. nov. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%

11: Gondolkodjon és szégyellje magát az, aki másokon élősködik, az egyes cuccok megszerzésének a módja számára az, hogy innen-onnan elveszi és fel van háborodva, ha valaki nem osztogatja a cuccait bárkinek.

Az ember nagyon szívesen ad, ha van miből és utána visszakapja. De egyes dolgokat mi sem ingyen kaptunk és ha valakitől nem kapjuk vissza de kellene, akkor biza nem ad nekünk senki helyette ingyen másikat. Ha valakinek ki van számolva a pénze és azon gondolkodik, hogy 2 vagy 1 liter tejet vegyen magának hétvégére, annak az ötödik 100 Ft-os öngyújtó megvétele is már nagy kiadás. Vagy lopjon talán mástól?

2013. nov. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
kedves 12-es természetesen félre értetted a válaszomat és pont azt ragadtad ki ami te látni akarsz...az hogy neked és a többi társadnak negatív tapasztalata volt...nem kell egy kalap alá vonni mindenkivel!!Hidd el létezik a világban még jó ember és önzetlen,bár ez a szó kihalni látszik az országban...nem arra gondoltam élősködni kell,,,de felemelkedést hogy vársz ha mindenki kapzsi és nem törődöm??Látszik mindenki magából indul ki !!
2013. nov. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
tudod ha,szűkmarkúan adsz annyit is kapsz vissza és 100 forintokat fogsz egész életedbe beosztani!!
2013. nov. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kedves 11-es

Nem tartom magam spúrnak vagy önzőnek. Szívesen, és örömmel adok de csak annak aki megbecsüli és visszaadja amit kölcsönkért. Tudod napi 8-12 órát dolgozom, hogy keresek egy kis pénzt. Sajnos nem keresel olyan jól,de legalább van munkám. Így nekem bizony bármily meglepő lehet számodra pénzbe kerül a könyv amit megveszek (és manapság nem olcsó), pénzbe kerül a Dvd filmek vagy X.box játékok.. Mindenért megdolgozom, és megfizetem.

De sajnos sokan vannak akik előszeretettel kérnek kölcsönt mindent de képtelenek visszaadni a tulajdonosának (és így nekem kell utána mászkálni, és szégyenkezve visszakérni, mert kínosnak tartom) vagy vissza sem kapom többé..

Így ma már ott tartok, hogy megválogatom kinek adok kölcsönt.

Elég szomorú, hogy szerinted normális dolog kölcsön kéregetni állandóan, és azért mert sokunknak elege lett az ingyen élőkből, kéregetőkből már nem tartod magad magyarnak. Attól nem leszel magyar ha mindig kölcsön kéregetsz vagy nem adsz kölcsönbe semmit. Nem ettől leszünk magyarok



Csak megjegyzem: Külföldön nem szokás kölcsönkérni dolgokat... Ha magadtól felajánlod, hogy kölcsönadod (és inkább ez megy, mint a kéregetés) akkor az illető már másnap viszi is vissza amit kölcsön adtak neki..

2013. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"az hogy neked és a többi társadnak negatív tapasztalata volt...nem kell egy kalap alá vonni mindenkivel!!"


Pontosan ezért adok csak azoknak, akik már korábban bizonyítottak, hogy megbízhatok bennük.

A mindenkit lenyúlós lejmolósak pedig oldják meg maguknak.


"Hidd el létezik a világban még jó ember és önzetlen,bár ez a szó kihalni látszik az országban.."


A jó és önzetlen szinonimája nem a bepalizható hülye.... Akkor sem, ha egyesek így gondolják.


"nem arra gondoltam élősködni kell"


Pedig vannak, akik igen. Nem véletlen az a mondás sem, hogy nyújtod a kisujjad és az egész karod követelik.


"tudod ha,szűkmarkúan adsz annyit is kapsz vissza és 100 forintokat fogsz egész életedbe beosztani!!"



Ez hülyeség, maximum valamelyik tündérmesében olvashattad, hogy a becsületes szegénylegény végül meggazdagodott és a gonoszok megbűnhődtek.

Érdekes módon elég sokat spóroltam azon, hogy nem kell magamnak újra megvenni bizonyos könyveket, DVD-t, konyhai eszközt, amit "csak pár napra és hozom is vissza" kértek kölcsön.

2013. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
tudod,elég csak elolvasni a negatív gondolataidat és a szöveged mennyiségét...látszik egy megkeseredett,savanyú és boldogtalan ember köszön vissza!És nincs is több kérdésem!! Látod nekem elég volt két mondat a lényegre...nem kellett regényeket írnom és kivesézzem lépésről lépésre a másik írását!!Csak sajnálni tudlak a pesszimista és kiábrándító életedért!!Remélem lelki békét találsz egyszer! Minden jót!!
2013. nov. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kösz az aggódást, de az én lelki békém megvan, mert azokkal vagyok körülvéve, akiket szeretek, megbízok bennük. A lejmolós ingyenélőket pedig sikerült leépíteni.
2013. nov. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!