Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyiben hibás egy ember...

Mennyiben hibás egy ember abban, hogy egész életében egyedül-magányosan él?

Figyelt kérdés
2013. nov. 5. 23:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az él magányosan egész életében, akinek vagy valami kisebbségi érzése van, és nem jön össze egy normális párkapcsolat se, vagy lehet, hogy elviselhetetlen a természete (én ismerek néhány ilyet is)... de azt gondolom, ha EGÉSZ életében egyedül van, akkor bizony nagyon hibás ebben.
2013. nov. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A kérdésed nagyon általános, azaz nem konkrét, így nehéz válaszolni/választ adni.

Mit jelent az,hogy hibás? (kinek hibás? testi fogyatékra gondolsz esetleg)

Mit jelent az,hogy egyedül él? ( kb. 8 milliárd ember van a földön)

Nézd Pl. egy Pap, szerintem egyáltalán nem hibás azért mert egyedül-magányosan él,ha egyáltalán nevezhetjük az ő életét egyedül.magányos néven.

2013. nov. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2%
Isten gyermeke sosem magányos! A hit útján megtér az eltévelyedett és megnyílik a Mennyek kapuja!
2013. nov. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Először is szögezzük le, a hit egy szó a tudatlanságra. Sosem értettem, hogy hogyan lehet egy olyan emberszerű mindenhatóban hinni akit még sosem láttunk mert mindig csak bújkál...

Hogy mennyiben hibás egy ember abban, hogy egész életében egyedül-magányosan él? Szerintem ez relatív. Lehet valaki kibírhatatlansága, vele született tulajdonsága, kinézete miatt is magányos. Nyilván van amiről ő tehet és van amiről nem. De, hogy valaki csak a saját maga hibájából legyen egyedül olyan nincs. Én szerintem elég torz a társadalom ahhoz, hogy a jó emberek, kik tényleg szeretetet és odafigyelést érdemelnek, hosszú éveket magányosan töltsenek pár vagy barátok nélkül. Éppen elérte a világ azt a fajta önimádó szintet, hogy mindenki csak saját magával foglalkozzon, kevés az olyan ember ki hátsó szándék nélkül szívesen és őszintén segít a másiknak. De nem is kifizetődő, hiszen nem is becsüli meg senki a jót. De persze mindenki azt mondja, hogy az ideális pár számomra legyen kedves, lehessen vele beszélgetni, stb... De érdekes módon mikor egy fiatal életébe belép egy ilyen ember akkor nem foglalkozik vele, esetleg kihasználja majd lepattintja. Utána jön a nyafogás, hogy sose talál magának egy rendes társat... És az a szomorú, hogy ennél már csak rosszabb lesz a helyzet. Szóval lehet hibás az ember abban, hogy magányos, de sosem csak az ő hibája.

22/f

2013. nov. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki hibákkal él(hibákat kap) az életben,ezeknek a természete és nagysága is különböző.Nyílván aki óriási hibákkal rendelkezik,vagy túl sok van neki az magányos marad,közelebb kerül a halálhoz,ez természetes szelektáció hogy az utód már ne éljen hasonlóképpen.


Én mint 27 éves ember aki nagyjából 11 éve magányos vagyok

ezt gondolom.Nekem sok egyéb hibám van amik nem aprók,ezért nem lehetek boldog.Ráadásul a velem született dolgaimon változtatni sem tudok,egyedül a személyiségemen,gondolkodásomon és a külsőmön ALAKÍTHATOK valamennyit.De közel sem biztos hogy elég lesz a befektetett energia.

2013. nov. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Hitem van a jegyesemben, hogy mellettem marad, szeret és tisztel, mint az elmúlt 8 évben."

Ez nyilván tudatlanság...


ON:

Hozzászóló, a hozzáálláson kellene változtatnod.

2013. nov. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem akar változtatni rajta, csak rimánkodik, hogy milyen kegyetlen az élet, akkor hibás benne. Azt vettem észre, hogy valójában nagyon kevés ember veszi a fáradtságot arra, hogy változtasson bizonyos dolgain, hiába szenvednek. Én is ezzel szúrtam el a húszas éveim elejét. Nem kellett volna elkezdenem sajnáltatni magam, mert ha nem teszem, akkor lehet, hogy már rég nem itt tartanék. Nekem is a magánnyal van problémám évek óta. Konkrétan az, hogy lepattintottam azokat az embereket, akik csak kihasználtak, de nem tudtam eddig ezen túllépni és nem találtam újakat. Nem mellesleg elég nagy önbizalomhiányom van, szerintem nagyobb, mint bárkinek, akivel eddig találkoztam. De azért azt is valljuk be, hogy változtatni sem egyszerű a dolgokon. Nem tudom csak úgy megemelni az önbizalmamat.
2013. nov. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ha nem tetszik a szituáció, amiben éppen vagy, TE vagy az egyetlen, aki ezen változtathat!" /Wiz Khalifa/

Szóval szerintem teljes egészében. Kivéve, ha valaki alapból így akar élni, hiszen akkor nincs hiba.

2013. nov. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 wapo válasza:

Hibás??

Senki nincs egyedül. Ha valamilyen hibája van is, biztos talál valakit aki azt elfogadja. Legfeljebb nem azonnal. van aki 20 évesen talál magának életre szóló társat vagy korábban, van akinek ez 40 vagy 60 évesen sikerül. Megint mások nem is életre szóló , hanem pár éves-hónapos-órás társakra vágynak. nekik az a jó.

Az egyetlen hiba az ha nem akar maga mellé senkit. Viszont akkor neki egyedül jó. Így a kérdés okafogyottá válik, a hiba megszűnik hiba lenni.

2013. nov. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Úgy lehet hibád, ha a bezárt szobában várja, hogy barátai és párja legyen...
2013. nov. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!