Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen rosszindulatúak...

Miért ilyen rosszindulatúak az emberek?

Figyelt kérdés
Vajon hány %-ot tesznek ki azok az emberek, akik "maximálisan" jóindulatúak? 23 éves vagyok, de 13-14 éves korom óta csak szörnyülködöm, bármiről legyen szó. Úgy érzem, senkiben sem lehet megbízni. Én rendesen megszűrtem mindig is az ismerőseimet, barátaimat, nem is volt csak 1-2, de még ők is hátba szúrtak. Amikor általános iskolába jártam, a többiek folyton bántottak, betudtam annak, hogy még gyerekek, bár nem mentség, mert én már akkor úgy voltam vele, hogy nem akarok senkit sem sehogyan bántani, szimplán rosszindulatból. Jött a gimnázium, ugyanez ment ott is, rétegződés, kiközösítés, egymás szapulása. A munkahelyemen hatalmas a rosszindulat, mindenki mindenkiről terjeszt mindent, aki próbálna kimaradni belőle, az sem tud, mert a hamisság gyártása ilyen. Sokszor én is nézek, hogy miket hallok vissza magamról, vagy letámad xy, hogy miért mondtam róla olyat, amit mások amúgy csak kitaláltak. Jópofiznak egymásnak, közben akivel épp jópofizott, azt beszéli ki majd egy harmadiknak. És közben sokan abban a hitben vannak, hogy ezek a barátaik. Ha csak tömegközlekedésen utazom, ott is hallom, hogy épp a mellettem ülő csajon röhögnek, hogy "hú, de ronda"... A másik segítése, empátia meg nulla. Már nem merek emberi kapcsolatokba belemenni, mert félek, ha kiteszem a lábam, már megy rólam a negatív duma. Ma voltam egy ismerősöm ismerősénél, aki a barátnőjével él együtt, és még nem volt otthon a barátnője, mindenféle jelzővel illette, és nem bensőséges poénból. Közben megjött a lány, megölelgette, megpuszilta a párját, kiment tusolni, és megszólalt a srác, hogy "de utálom". Utána vitáztam is az ismerősömmel, hogy ilyen embereket nevez barátjának? Ráadásul még engem sem tisztelt a pasi. Ha szörnyülködöm, hogy mennyire undorító ez az egész, mindenkinek az a válasza, hogy az ember ilyen. De az ember társas lény, és úgy érzem, lassan már 1-2 ember marad, akinek számít az igazi bizalom, becsület, hűség és tisztelet. Hogy nem csak akkor beszélünk szépen a másikról, amikor épp jelen van. Véletlen kiderült, hogy ez a srác járt az én egyik barátnőmmel, és ennek ellenére kielemezte, hogy a csaj mennyire gáz. Most jöttem rá, hogy nagyon sok pasi csak behúzza a strigulát, miközben épp arra gondol, hogy mennyire ronda a lány vagy ilyesmi. Én ha pasi lennék, akármennyire is cáfolható a lány értékrendje, ha már egyszer - már bocsánat - megdugom, én abban nem lelek örömet, hogy utána gúnyolom. Ez annyira megalázó. És a durva, hogy sokan még 30-40 évesen is ilyenek. A volt osztálytársaim pl. mai napig olyanok, mint voltak. Nem nőtt be a feje lágyuk.
2013. dec. 2. 23:19
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ha meg vagyok egy új társaságban, és vannak lányok is, látom, hogy egyfolytában rivalizálnak, méregetnek...
2013. dec. 2. 23:32
 2/23 anonim ***** válasza:
Az emberi természet ilyen... Viszont ha megfogadsz egy jótanácsot: Azt a személyt lehet kihasználni, megszívatni aki hagyja.
2013. dec. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, de elég durva, hogy ebből kell kiindulni. Nem az van, hogy ne legyünk rosszindulatuak, ne használjuk ki a másikat, akkor sem, ha ki lehetne, hanem az, hogy ne hagyjuk magunkat bántani vagy kihasználni. De ettől meg sajnos nem jobb a helyzet, csak a védekezés van meg ra.
2013. dec. 3. 00:02
 4/23 anonim ***** válasza:
Mindig lesznek jók akik megvédik azokat akiket gúnyolnak és bántalmaznak, a világ a jók és a rosszak harca. Ha egyik nem lenne akkor nem lenne a másik. Mi azért születünk, hogy jót tegyünk és észrevegyük a rosszat, megvédjük a gyengébbeket. Ha ilyen embereket látsz védd meg tőlük a gyengébbeket és térítsd észre azokat akik a rosszak csapdájába esnek.
2013. dec. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
Ne keseredj el, sajnos ezen nem tudsz változtatni. A legtöbb ember ilyen, előtted mosolyog a hátad mögött meg épp az ellentéte megy, pusztán mert egy megkeseredett barom. Szokták mondani, hogy a barátaidat meg tudod választani a rokonaidat meg nem. Hát olyan barátokat szerezz, akik nem ilyenek, mint ahogy leírod, kerüld őket, szűnj meg létezni számukra. Sose hidd, hogy akivel épp barátkozol benne nem tudsz csalódni, mert, előbb vagy utóbb fogsz. Ezért hát légy egy kicsit elnéző, ne végy mindent a szívedre!
2013. dec. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Maximálisan meg tudlak érteni, sokban egyeznek a tapasztalataink. Majd figyelek, miket diskuráltok a témáról.
2013. dec. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért ilyenek, és sose értettem, hogy az ilyesmi mire jó, pedig már bőven 30as vagyok. De azt tapasztaltam, hogy nálunk kulturáltabb országokban ez nem jellemző.
2013. dec. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
A helyzet nem kilátástalan. Ide is rögtön írtak vagy hatan, akik nem ilyenek, és szenvednek ettől.
2013. dec. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Egy történet jutott eszembe erről:

A falu szélén ül egy bácsi, az unokája játszadozik mellette a réten, és jön egy autó, benne egy család, és kérdezi a családfő, hogy:

-Bácsi! Szeretném megkérdezni, hogy milyen ez a falu? Most költöztünk el otthonról, és szeretnék találni egy olyan helyet, ahol nem olyan gonoszak az emberek, mint ahonnan jövünk. Ez is ilyen gonosz falu, sok rosszindulatú szomszéddal?

(a bácsi felel:)

-Igen, ez nagyon rossz falu.... Jobb ha tovább áll.


Jön a következő család, aki ismét be szeretne költözni a faluba, és megkérdezik a bácsitól:

-Bácsi! Most költözünk el, és keresünk egy olyan falut, amilyenből jöttünk, mert ott nagyon sok kedves ember volt, és a szomszédok is kiemelkedően aranyosak voltak. Ez ilyen falu?

(A bácsi válaszol:)

-Igen, ez pont olyan falu, itt mindenki kedves! :)


Ahogy elmegy ez a család, keresni egy házat a faluban, az unokája odamegy a papájához, és megkérdezi:

-Te! Papa! Mért mondtad az egyik családnak azt, hogy ez a falu rossz, a másiknak meg azt, hogy jó? Most akkor melyik az igaz?

Mire a papa megszólal:


-Olyan a világ, amilyené te varázsolod.

Aki senkivel nem jött ki az előző lakhelyén, az itt is össze fog veszni mindenkivel, és csak a rosszat veszi észre, viszont aki a jót látta az emberekben, az itt is a jót fogja észre venni.... :)


(nincs hozzáfűznivalóm)

2013. dec. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Imola Ágnes ***** válasza:
Az utolsóval teljes mértékben egyet értek. Ez itt a lényeg! Ha te rossznak látod a világot, és azt hiszed, hogy az emberek mindenkit átvernek, kipletykálnak, akkor ezt fogod észrevenni legelőször az emberekben, a legelső jelnél észreveszed, hogy igen, ő is rosszindulatú. Ha az embereket normális emberként kezeled, normális viselkedést vársz el tőlük, akkor a normális viselkedést fogod leghamarabb észrevenni, és így az előfeltételezésed bizonyosságot nyer. Ha egy gyereket figyel 2 felnőtt, mondjuk a játszótéren, az egyik aki imádja a gyerekeket, azt fogja látni milyen önfeledten játszik a gyermek, és milyen boldog. A másik, aki utálja a gyermekeket azt fogja legelőször észre venni, hogy milyen fegyelmezetlenül rohangál és ordibál. A gyerek csak egy dolgot csinált...de más más előfeltétellel nézve, két teljesen ellentétes dolgot látunk...
2013. dec. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!