Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen agresszívek az...

Miért ilyen agresszívek az emberek?

Figyelt kérdés

Tegnap el akartam menni futni a szigetre, és ahogy álltam a buszmegállóban egy nagyáruház előtt, 10 perc alatt 3-4 idegbeteg anyukát láttam, amint üvöltöztek a gyerekeikkel, földön vonszolták, rángatták őket stb. Ugyanennyi idő alatt a parkolóban legalább kétszer mentek majdnem egymásnak a kocsik, vezetőik üvöltöztek, közben meg még két furcsa fickó is áthaladt köztük, akik még rugdosták meg ütögették is az autókat, és beszólogattak a sofőröknek. Idős házaspárok veszekedtek a bevásárlás kapcsán, szintén többen. Agresszív hajléktalan is vegzálta a várakozókat.

Aztán a buszon egy idős nő perelt a sofőrrel, mert olyan helyen akart leszállni, ahol annak a busznak nem volt megállója.

Aztán ahogy futottam a szigeten, egy csapat kis tizenéves, akik szintén futottak, utánam kiabált, hogy "Hajrá, p*csa!", és amikor elhaladtak mellettem, olyan hangot adtak ki magukból, amit még állathanghoz sem tudnék hasonlítani, sőt meg is dobáltak; majd amikor meg én hagytam le őket, akkor megint. (Eddig ilyen még nem volt, és bár sok mindenen keresztülmentem már életemben, azt azért nem gondoltam volna, hogy már a többi futótól is tartanom kell.)


Tudom, hogy ezek a szokásos mindennapok, de ilyen rövid idő -- alig egy óra leforgása -- alatt ennyi durvaság, ráadásul ok nélkül, nekem már egy kicsit sok volt. Miért kell ennek így lennie? Ti is éltetek már meg hasonlót?


2013. dec. 17. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%

Nem egymással kellene veszekednie az embereknek, hanem a politikusokkal...

Miattuk van ez, és a tehetetlenség érzésétől.

Jobb életkörülmények miatt nem lenne ennyi látványos feszültség az emberek között.

2013. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Rossz napod volt.
2013. dec. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 egytüneményvagyok ***** válasza:
71%
Kevés a kifinomult, normális ember manapság. Szerintem nincs ebben semmi meglepő. Az arányok idővel csak romlani fognak.
2013. dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De ezek szerint mindenki másnak is, nem?...

És mint mondtam, nekem ez csak egyetlen óra volt a napomból...

2013. dec. 17. 13:44
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as, sajnos én is így gondolom. Így kell gondolnom.
2013. dec. 17. 13:46
 6/15 egytüneményvagyok ***** válasza:
Kedves Kérdező! Szerintem ne futkározz a Margit-szigeten. Pláne sötétben.
2013. dec. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
Igen, sajnos én is egyre többet tapasztalom. Az értelmes emberek elhagyják az országot, és csak az ilyenek maradnak itt.
2013. dec. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sajnos sok a gonosz ember manapság,egyre kevesebb a jó ember azokat meg egyenesen letiporják,meg fogyatékosnak nézik.
2013. dec. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Én nap mint nap szembesülök hasonló dolgokkal. Azért meg nem dobáltak még szerencsére.

Az a baj, hogy az emberek rohannak, nem érnek rá semmire, nem szánnak egymásra időt. Csak gyülemlik a sok stressz.. Aztán egyszer csak kiadják magukból.

A szülők nem képesek türelmesek lenni gyermekükhöz, nem értik meg, hogy egy gyerek másképp gondolkodik. Egy gyerekhez türelem és szeretet kell.

Nagyon rossz irányba haladunk.. Ritka az az ember aki önzetlenül, mindenféle érdek nélkül segít a másiknak.

Szóval rengeteg hasonló dolgot megéltem már, és még fogok is. Sajnos az a rossz tapasztalatom van, hogy a legtöbb ember agresszív, irigy, és gyűlölködő. Anyagi helyzettől függetlenül.

2013. dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Úgy vélem, hogy ezt most a karácsony számlájára írhatjuk, meg az időjáráséra. Ma kifejezetten rossz idő volt, egész nap sötét volt, a szél is fújt és 7 nap múlva itt a karácsony. Persze az emberek bunkók, de szerintem ne egy sötét, hideg téli nap alapján kezdjünk el itélkezni.
2013. dec. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!