Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell idegbetegnek...

Miért kell idegbetegnek lenni? Miért nem képes sok ember mosolyogni egyet, és tovább sétálni? Miért kell feszkózni?

Figyelt kérdés

Nézek videókat amiben mondjuk "megszivatnak" embereket az utcán. Eléjük ugranak a sarok mögül, megbökik a vállukat miközben a másik oldalukon vannak, beleraknak cuccokat a bevásárló kosarukba, miközben nem figyelnek. Szóval ilyen kis vicces dolgok.

És az emberek nagy része röhög egyet, főleg mikor megtudja, hogy kamerázták a reakcióját, még integetnek is sokan a kamerának.

De van 1-2 ember, aki idegbeteg lesz. Mondjuk valakinek beleraktak a kosarába egy müzlit, az meglátta, kivette és hozzá b***ta az emberhez, és meg is akarta verni!

Másik meg, bebújtak egy bevásárló központban a növény mögé, és elsétáltak, és megijetsztette őket ugye. És volt egy gyerek, aki ki akarta onnan szedni, és agyon verni!


Most ezt miért kell csinálniuk? Miért nem lehet egy jót mosolyogni magukon, vagy röhögni egyet? Miért kell idegbeteg módjára egyből "agyon verem!" reagálni?

Nem meglopták őket, nem sérült meg senki, hangsúlyozom, ezért miért kell lincselni?

Idegbetegek?



2013. dec. 26. 06:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

6.7. valaszolo vagyok

A mekiben rendeltem, a srac kerdezte, hogy itt fogyasztom-e. Mondom igen. Erre o:szerintem inkabb ulj le egy asztalhoz...

Jot rohogtem, hogy megszivatott, de elotte is jo hangulatban voltunk amikor rendeltem, szoval egyertelmu volt, hogy nem nagyanyam temetese elott kapok be valamit.

Amiket te hoztal peldanak az az olcso jatek hulyegyerekeknek kategoria.

2013. dec. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A megijesztés az marhára nem vicc,ne csodálkozzon az akit emiatt meg akarnak verni...de a müzlis sem...mondjuk az ilyen jellegűek nem olyan durvák,ha idejében tisztázzák,hogy csak vicc.De ez van,nem mindenki reagál ugyanúgy erre sem.Lehet,hogy éppen megcsalta a házastársa,meghalt az anyja,akármi,és marhára nincs kedve vicceskedni.
2013. dec. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az emberben stressz helyzetben adrenalin termelődik. Az ehhez szükséges ingerküszöb többé kevésbé egyéni. Mivel ilyenkor az üsd és fuss elv lenne a természetes levezetési forma, egyesek reagálhatnak agresszívan az ijesztésre:lásd mikor pillanatnyi reakcióként egyből odacsapnak az őket megijesztő emberhez gondolkodás nélkül.

Ezért idegenek ijesztgetése szerintem nem vicc kategória.

2013. dec. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Mi a vicc?"


Nem emlékszem pontosan, milyen definíciókat köhögtek ki rá az okosok, de elsősorban szellemességével, meglepő megközelítési módjával nevetést kiváltó bármilyen remekmű humorosnak minősül. Ha először találkozol olyan videóval, hogy megy az öreg a járókelők mellé oszt bömböl olyat, hogy behugyoznak, akkor röhögsz, oké, mert tényleg eszedbe se jutott ilyesmi sose, ez meg nekiállt nyomatni, még le is filmezte. De ennyi, maga az ijesztgetés nem eszköze a humornak. Hamar el is veszti a varázsát, meg bosszantó is, amint belegondolsz, míg a jó humor attól lesz még viccesebb, ha vannak még jelentésrétegei, vagy legalábbis meghív egy csöpp továbbgondolásra, még ha épp szomorkás következtetésekre juttat is végül. Nehéz határt definiálni, hol kezdődik a vicc, főleg mert elég vaskos esztétikai komponens is vegyül az összképbe, és ezen múlik, hogy adott néző/hallgató fel-felröhhen-e a furcsaságon, vagy beadja-e a taknyon át vinnyogva röhögést valami egészen elképesztő kompozícióval.

2013. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Igen! Meg ráadásul most már az egész világ úgymond összefolyik az interneten. Minden kultúra is összemosódik. Kiknek mi a vicc és mi nem.

Vannak nagyon jó viccek, és szeretném érteni minden helyzetben ezeket a vicceket, és viccként felfogni a megijesztést, vagy a kosaramba pakolást a boltban, de sajnos már megtörtént az, hogy valaki velünk akart megvetetni valamit, illetve a pénztáros valamiből 2-őt ütött be 1db helyett, mert magának megveszi. És az ilyen történek miatt inkább már azt mondom, hogy Hagyjon mindenki békén!

Az igazat bevallva - ha őszinte vagyok saját magammal kapcsolatban, akkor ez csak egy belefáradt reakció, ami kényelmesebb, mint azon lenni, hogy viccnek fogjam fel az egészet, és kivenni a kosaramból letenni valahova idegesség nélkül. (Hiszen az idegesség is tőlem származik. Én döntöm el hol a határ. Hiszen néha egy tárgy is fel tud idegesíteni, holott nem a tárgy a hibás.)

Na most több témát felhoztam egyszerre, de benne van a válasz! :)

2014. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező, de ez nagyon nem a vicces kategória.

Lehet, hogy ez neked, meg pár tahónak vicces, de egy vad idegen embernek nagyon nem. És ilyenkor még örülhetnél, hogy nem csapott le, mint a taxiórát, pedig az ilyenek megérdemelnék, és láttam is már olyat, hogy pár hülye gyerek ijesztgetett embereket, majd az egyik rémületből egy hatalmas maflást lekevert neki. Na utána már nekik sem volt vicces.

Számtalan olyan eset van, amikor valaki az ilyen bö..szmék miatt hal meg, mert gyenge a szíve, szívbetegsége van, vagy akármi, és a nagy ijedtség/sokk hatás miatt megáll a szíve. És kész. Meghalt. Egy olyan dolog miatt, ami csak a hozzád hasonlóknak vicces.


Ez az ijesztgetés a tipikus büdös dedós kategória. Haverok között lehet. Idegenek között NEM.

2014. ápr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
emlékszem, gyrososná nem kértem bele paradicsomot, ő meg elkezdett ocselkedni, hogy jaj, teleteszem paradicsommal, rakok bele csípőset. többet nem vásároltam nála.
2018. jan. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
*incselkedni
2018. jan. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
pl. az jó hecc, hogy két külön embernek azt mondod hogy a másik nagyothalló, aztán röhögsz, ahogy ordítanak egymással. egyik se sérül.
2018. jan. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!