Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elfogadható ha egy eladó...

Elfogadható ha egy eladó annak ellenére hogy várnak rá a vevők továbbra is cigarettázik és beszélget? Ilyen estben mit tennél?

Figyelt kérdés

Pékségbe mentem. Az eladó nő az üzlet előtt dohányzott,nyitott ajtó mellett. Egyáltalán nem zavarta hogy ott állok,eszébe nem jutott letenni a cigit amit láthatóan akkor gyújtott meg.

Ha megkérdezi semmi bajom szívja el,de ő mint aki "ráér",még le is állt beszélgetni. Közben jöttek még hárman.

Nagyon bennem volt hogy rászólok de nem volt kedvem "balhézni",pedig nem igazán értem rá!



2014. jan. 30. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem első szakmám eladó és azt tanítják,hogy a vevő az első! Most üzletkötőként dolgozom,de megváratni itt sem illik senkit! Máskor nyugodtan rászólhatsz,hogy ne haragudjon,de sietek,lenne szíves kiszolgálni.-Ez nem balhézás.
2014. jan. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez taplóság. Valószinűleg unja a munkáját és/vagy nem fizetik meg rendesen. De ettől függetlenül én még nem akarnék kiszúrni olyanokkal akik erről semmit sem tehetnek.
2014. jan. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Hät nekem meg anno a fönököm azt mondta, nyugodtan szivjam el, a vevö tud värni :)
2014. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fogadható el, persze belefér, meg van, amikor nem érdekel, de ez nagyon bosszantó is tud lenni. Általában nem szólok az ilyesmiért, de ha nagyon sietek, és pl el kell érnem az utolsó buszt (és ha ráadásul nem is vagyok éppen nyugodt), akkor nem is kedvesen kérném meg, hogy tegye le azt a ki baszott cigarettát...
2014. jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én vendéglátásban dolgoztam ugyan, de ha jött valaki mindig letettem a cigimet, és bementem kiszolgálni.

Többször rám szóltak, hogy el ne oltsam, szívjam el nyugodtan, de nem vitt rá a lélek.

Szerintem is visszataszító ha egy dolgozó nem ugrik ha vendég vagy vásárló jön. Azért van ott. Én többet nem mennék be az biztos.

2014. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De gondolom egy alkalmazott, rossz fizetéssel aki szarik az egészre. Ha téged kiszolgál akkor neki nem lesz nagyobb a fizetése, ha meg csődbe megy a pékség maximum elmegy egy másikba dolgozni.
2014. jan. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#3: vagy ha nem, akkor holnaptól már a konkurens üzletben fog vásárolni.

Egy kis szünet mindenkinek jár, csak azért nem árt szem előtt tartani, hogy így könnyű vásárlót veszíteni.

2014. jan. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, de ilyen alapon akkor 1 személyes boltokba soha nem tarthatnak pihenőt az eladók. Jó most nem feltétlen arra gondolok, hogy a bolt előtt kell cigizni, de pár perc szünet napközben jár mindenkinek! Arról nem is beszélve, hogy szerencsétlenek sok helyen az ebédidejüket is a pult mögött töltik és ha bemegy valaki akkor el kell dobni mindent! Ezek nem épp korrekt munkafeltételek ebben az esetben. Igenis, ki kellene írni mindenhová hogy az üzlet pl.12-12.30-ig ebéd idő miatt zárva. Akkor meg azt csinál a boltos amit akar. Cigizik, eszik, WC-re megy bármi.
2014. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Van ebédszünet,ezen felül nem egyszer ki volt már téve a "rögtön jövök tábla" és ő a sarki kisbolt előtt beszélgetett!

Nem tudom övé e a pékség vagy csak szimpla eladó,de most belegondolva elég nagy tapló! Persze mindenkinek jár a szünet,és nem az a bajom hogy cigizik hanem az hogy közben még jól elfecseg mikor áll a sor és esze ágába nincs igyekezni!

2014. jan. 30. 11:33
 10/11 anonim ***** válasza:

#8: ezért mondtam, hogy egy kis szünet mindenkinek kijár.

Csak - főleg városban - a potenciális vásárlók nem azt fogják nézni, hogy hány eladó viszi azt a pékséget, és hogy szegénynek mennyi dolga van, hanem azt, hogy milyen gyorsan szolgálják ki, és mondjuk időben odaér-e a munkahelyére.


#9: Ebédszünet egyszer van egy nap. Nem tudom, mennyire forgalmas üzletről van szó, de még ha az ebédszünetet bele is vesszük, kétszer 4 órát egyben, pihenő nélkül lehúzni bizony megerőltető.

Az meg, hogy csendben pöfékel, vagy közben beszél-e valakivel, szerintem ettől még senki nem lesz tapló. Nyilván ha olyan forgalmas üzletről van szó, hogy állt a sor, akkor ha 20 perccel előtte ment volna dohányozni, akkor is állt volna a sor. Ha fél órával később, akkor is. A másik oldal helyzetét is meg lehet érteni.

2014. jan. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!