Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az velem a probléma, hogy nem...

Az velem a probléma, hogy nem vagyok vmi találékony, jó eszű gyerek. Ebből elég sok problémám adódik legfőképpen a munkahelyemen. Tudnátok segíteni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Vannak olyan emberek,akiknek "vág az eszük mint a borotva".mindig tudják mit kell tenni az adott helyzetben,találékonyak,egyből megértik hogy amire utasítják őket,azt hogy vigyék véghez a legésszerűbb módon.nagyon irigylem az ilyen embereket.velem az a probléma,hogy nem vagyok találékony és nem mindig tudom hogy vigyem véghez azt amit mondanak.még a megszokott melóhelyen sem.nagyon sok időbe telik,mire alap szinten el tudom látni az adott hétköznali feladatot amit rám bíznak.ez engem nagyon idegesít,mert így elég nehéz lesz melót találni,vagy megfelelni egy adott helyen.Nem igazán tudok koncentrálni,sokszor ilyen "zavart érzek a fejemben",mintha leblokkolna az agyam.nem tudok többfelé figyelni,a rövidtávú memóriám nagyon rossz.ha tudtok vmi hasznos infót,tapasztalatot,akkor légyszi írjátok le

2014. febr. 15. 12:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy munkahely alapesetben a pénzről szól.Azért vagy ott, hogy pénzt keress.Tehát elsősorban törekedj arra, hogy el tudj vonatkoztatni a magánéletedtől, más emberek milyenségétől.Így tudatosulhat benned, hogy miért is vagy ott.Egy adott munkahelyen jogod van betanítást, vagy tanácsot kérni.Próbáld megfigyelni azt, hogyan működnek körülötted a dolgok és merj kérdezni.Azzal hogy kérdezel, még nem veszítesz semmit.Viszont ha nem kérdezel, akkor könnyen nehéz helyzetbe kerülhetsz egy adott munkakörrel kapcsolatban, hisz senki nem úgy született, hogy mindenre legyen rálátása és érzéke.Mindenki fejlődik.Egyénenként vàltozó kinek mennyire lesz jó a probléma megoldó képessége, vagy az önállósága.Ezért kérdezz.. mert ehhez jogod van.

Amennyiben önállóan kellene végezned a munkakörödet, de úgy érzed ez nehezedre esik, mert nincs gyakorlatod benne, akkor is merj kérdezni!Például ha pék vagy és egy pékségben kezdesz el dolgozni, ott is munkavállalói jogod betanítást kérni az ott kialakult, megszokott viszonyokhoz mérten.Például ha kőműves vagy, ott is kérdezhetsz.Bárhol.A lényeg talán az, hogy kezdd el "szeretni" azt amit éppen csinálsz.Mert amit tiszta szívből tesz az ember, annak figyelmet, energiát szán.Minél inkább elkezded szeretni és élvezni azt amit csinálsz, te is elkezdesz változni.Éberebb leszel, és tudni fogod mit kell tenned.

2014. febr. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!