Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Őszinteség de melankolikus,...

Őszinteség de melankolikus, depressziós hangulattal, vagy feldobni az emberek életét, segítő szándékkal, de megjátszva az érzéseket?

Figyelt kérdés

a mai világban annyi gond van..és mindenkin látszik nyomaszt és nem tudnak pozitívan állni egymáshoz sem,az élethez sem...

szeretnék segítség lenni a családomban a barátaim életében a közegben ahol mozgok,tudatosan,remény lenni és ezáltal én is azzá válok...de ennek az az ára hogy nem leszek őszinte...mi a fontos?milyen legyek?Ha így állok hozzá belül elégek,de lehet valaki életét menteném meg,ha őszinte lennék,akkor körülöttem élők szenvednek és én is beleesek ebbe ...Tudom hogy szokatlan a kérdés,de szeretnék hitet adni az embereknek...mi a legjobb választás szerintetek?



#viselkedés #nehézség #élet #hit #remény #őszintrség #áldozatkészség
2014. febr. 16. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is magadat ne gyötörd. Ha megtalálod azokat a dolgokat, amik miatt jobban érzed magad, akkor már nem fogsz utána hazudni sem másoknak.

Ha kell, akkor hazudj. Biztos van, akiket szeretsz és nem akarsz nekik fájdalmat okozni, vagy azt akardo, hogy boldogabbak legyenek. Ez egy nagyon nemes dolog tőled. De magadon is segítened kell.

Állíts fel célokat. Nem kell hogy nagyok legyenek ,egész egyszerűek is lehetnek. Ezzel legalább lefoglalod magad, és ha sikerül, még jobb lesz.

Ha erősebb leszel, több erőt tudsz adni másoknak is.. Amíg nem megy, addig megjátszhatod magad, ha nagyon nem esik rosszul.

A pozitivitás nagyon fontos. Már csak attól is sokkal jobban érzed magad, ha egyszerűen jó dolgokra koncentrálsz, azokban merülsz el, körülötted lehet rossz a helyzet.

2014. febr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kezdheted velem :)
2014. febr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményed!! Megfogadom:)

Utolsó légy erős,és bizakodó;)

2014. febr. 16. 13:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Megmenteni valaki életét, hitet adni? Ugyan már.. Az emberek nagy része nagyon is jól tudja, hogy azok, akik mindig kedvesek, mindig kiegyensúlyozottak, soha semmin nem akadnak fel és még a sz@rnak is örülnek, valójában hazudnak a külvilágnak és elnyomják a valódi érzéseiket, jellemüket, vagy pedig túlságosan önteltek. Ez pedig nem, hogy hitet nem ad senkinek, de még sokkal unszimpatikusabbá válsz a többiek számára. Nem fogják neked elmondani a problémájukat soha, mert azt gondolják majd, hogy lenézed őket és csak röhögsz magadban.. Szerintem felesleges ilyen erőfeszítéseket tenni, ha mindig elfojtod az érzelmeidet, egy idő után az egészséged is rámehet, az embernek mindig változik a hangulata, nem lehet mindig ugyan olyan és az a legegészségesebb, ha nem is próbál mindig ugyan olyan lenni. Az a leghelyesebb, ha úgy viselkedsz, ahogy éppen érzed magad és az mondod, amit valójában gondolsz.. persze nem kell minden embernek elsírni az életed, de legalább azokkal legyél őszinte, akiket jól ismersz és szeretsz.
2014. febr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
utolsó ebben igazad van,de nem azt jelenti hogy sosem fejezném ki ha bántana valami,de egy bizonyos határig meg kell állni és visszafordulni észrevenni hogy mások is szenvednek...őszinte vagyok...mindig is az voltam ez nem azt jelentené hogy megjátszanám magam csak másra fókuszálok..ha engedem hogy elnyomjon a bánat vele rántanám a környezetem is és magam is mélyebbre...nekem is segítene ha felül kerekednék rajta...sajnos az életem nem sikeres de ha ezt adnám át akkor sosem lenne se nekem jobb se másnak...erős vagyok...megtudnám tenni...sok szenvedésen mentem keresztül ..keménnyé tenne...csak nem tudom mi lenen a jobb...
2014. febr. 16. 14:01
 6/7 anonim ***** válasza:
4. vagyok.. A kérdésedben az állt, hogy megjátszanád az érzéseket, most meg azt írod, hogy nem játszanád meg magad.. kissé ellentmondásos. Én nem azt írtam, hogy nyavalyogj úton, útfélen, mert az őszinteség nem ezt jelenti. Ha te tényleg kiegyensúlyozott és erős vagy, akkor az érződik a kisugárzásodon, ilyen esetben lehetnél támasz más embereknek, ha viszont ez nem így van, akkor hiába erőlteted magadra és próbálsz nyugtató szavakat mondani, nem érsz el vele semmit. Először magadon próbálj segíteni, hozd rendbe az életed ( ne csak kifelé mutasd azt), ha ez megvan, jöhet a többi ember.
2014. febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

a megjátszást nem negatív értelemben írtam,nem hazugságot jelent,hanem tudatosan arra figyelni hogy amit belül érzek azt ne közvetítsem ki,ne okozzak nyomasztó légkört...ne közvetítsem ki másoknak csak a pozitív kisugárzást...ami mellett ott van a bánat is...csak azt nem mutatom erre célzott a kérdés is...

és ami az életemet jelenti nos nem voltam és nem kapok sok sikert az életben és erre hiába is várnék..már elfogadtam a tényt a kérdés már csak az, ezeket hogy tudom használni...az életemet kár belekeverni is...köszi hogy írtál:)

2014. febr. 16. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!