Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a valódi szeretet?

Mi a valódi szeretet?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint az, amelyben az önzetlenség aránya lényegesen nagyobb, mint az önzőségé. Az igaz szeretet önzetlen vagy legalábbis megpróbál az lenni, akár a mesében.

Ugye?


2014. febr. 25. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt majdnem minden választ megkaphatsz a kérdésedre:

[link]

2014. febr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az amikor akár az egész életedet feláldoznád a másikért bármelyik pillanatban.És ahol önzőségnek nincs helye.Mert a másik személy fontosabb bárminél.
2014. febr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor a saját érdekedet minden körülmények között a másik érdeke mögé tudod helyezni.
2014. febr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Több megfogalmazást is hallottam erre.


1) A valódi szeretet a másik elfogadása, és mindenkié, kivétel nélkül. Hagyod, hogy a saját útját járja, és segítesz neki, ha kell.


2) Saját magad szeretete, amely kiáramlik a környezeted egészére. Nem keverendő a nárcizmussal, inkább egyfajta belső harmóniáról van szó.


3) Agape - mindenki és minden feltétel nélküli szeretete.

2014. febr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a gyerekektől érdemes megkérdezni


az én kedvencem az, hogy a szeretet az, amikor a másiknak adod a kakaós csigád közepét.


Szerintem a szeretet hétköznapi dolgokból áll. Az esetek 99%-ában (szerencsére) nem kerül az ember olyan helyzetben, hogy fel kell áldoznia az életét másért... elméleti síkon persze lehet nagyokat mondani és gondolni ... de az számít, ami a mindennapjaidban van.


Szerintem a szeretet lehet önző. Mert az emberek önzők. És szép eszményünk az önzetlenség, de ha valakit úgy szeretünk, hogy ő nem szeret, akkor majd bele bírunk pusztulni.

2014. febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!