Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem így kicsivel...

Csak én érzem így kicsivel 20-év fölött, hogy az emberek nagyon nagy része megvan őrülve és kezd elveszni belőlük/belőlünk az a pici szeretet és emberség amit még sikerült megtartanunk?

Figyelt kérdés
Aki esetleg válaszol valamit az úgy tegye kérem hogy egy picit magába néz előtte..

2014. febr. 26. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Többségnél átment anyagiasságba és felszínességbe az egész. Másról nem is tudnak beszélni, mint, hogy milyen telefonod van, milyen autód van, milyen házad van, és mennyit keresel.


Én még a régi nyomógombos telefont használok ami 12e be került, mert csak sms-re + telefonálásra kell. Erre már visszahallottam a kollégáktól, hogy milyen sz@r nekem, hogy csak ilyen telefonom van. Nem mintha érdekelne a véleményük.

2014. febr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel kérted hogy nézzek magamba, ezért gondolom mindent elmond az hogy ha valami olyat teszek ami kevésbé helyén való, akkor utána mindig bűntudatom lesz, gondolok itt arra hogy valakit megbántok, pedig nem szolgált rá.

21F

2014. febr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én próbálok kedves és segítőkész lenni mindenkivel, látok példát arra ,hogy viszonozzák, és arra is ,hogy nem viszonozzák. Nem a viszonzásért teszem, hanem mert nekem így esik jól,és aztán jön a pofáraesés, teljesen átvernek egyesek, így gondolom ha valaki sok pofáraesést tapasztal,akkor veszik belőlük el a szeretet és emberség.
2014. febr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ezt sajnos én is észre vettem , és nem értem miért van ez :O
2014. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok múlik rajtad! Ha mindig pozitív vagy, mosolyogsz és segítesz másoknak, akkor ők is viszonozzák, még ha teljesen ismeretlenek is! Egy-egy apró gesztussal feldobhatod egy ember napját. Például átadod a helyed egy idősnek/anyának/bárkinek a buszon/villamoson, ha úgy látod hogy valaki eltévedt odamész hozzá és segítesz neki, mindig szép napot kívánsz az eladónak/portásnak/buszsofőrnek, nagyon sokat tud jelenteni számukra is, s te is jobban érzed magad tőle. Ha nagyvárosban élsz ahol sok a hontalan, néhány naponta adhatsz egy kis aprót az egyiknek. Sokszor egy ,,Áldja meg az Isten"-nek, vagy egy ,,Legyen szép napja"-nak jobban örülnek, mint egy százasnak, habár együtt az igazi :)


Persze mindenkivel megesik hogy bal lábbal kelt, s vannak mogorva természetű emberek is. Azt azonban sosem szabad elfelejteni, hogy mindenki ember, s KÉPES a szeretetre. Van aki nehezen nyílik meg, van aki hamarabb, van aki mosolygós, van aki nem.


A világot TE is formálod! Egy csepp vagy a tengerben, de nincs tenger cseppek nélkül :)


Remélem segítettem egy kicsit :)


19/f

2014. febr. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!