Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csinálhatok ilyet egy orvossal...

Csinálhatok ilyet egy orvossal? Vagy ez pofátlanság lenne?

Figyelt kérdés

Úgy terveztem el, hogy a gyerekorvosomtól megkérdezem, hogy miként tervezzem el a jövőmet (én is orvos szeretnék leni). Úgy gondoltam megkérdezem tőle, hogy ő annak idején milyen volt kémiából,fizikából,matekból,bioszból stb...

meg, hogy szerinte milyen tantárgyakra gyúrjak rá meg ilyenek. Szerintetek ez pofátlanság lenne? Hogyan vigyem véghez, adnátok tippeket?


Előre is kösz a válaszokat!


2014. márc. 2. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Mindezt a munkaidejében? Miközben a rendelő tömve betegekkel? Remek terv. Nálatok a suliban nem szerveznek "nyitott napokat"?
2014. márc. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Munkaidőben igen, pofátlanság.

Hány éves vagy?

Különben meg szerintem az unalomig ismétlik, hogy melyik tantárgyakra kell rágyúrni (egyébként szerintem logikus, hogy abból, amiből emelt szintűt kell rakni --> biológia és fizika/kémia), és hogy hányas átlag kell. (5,00 és pluszban egyéb finomságok)

Az orvosod pedig fogalmam sincs, hogy hány éves, de könnyen megeshet, hogy az ő idejében még egyáltalán nem úgy mentek a dolgok, mint mostanság.

2014. márc. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nálunk nincsenek ilyen nyitott órák. De akkor honnét tudjam meg mikor van szabadideje?
2014. márc. 2. 16:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezekre a kérdésekre bárki, még szüleid is tudnak választ adni, a biológia tanárod meg pláne.
2014. márc. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem szórakozásból kérdeztem, hogy hány éves vagy. Ha még általános iskolás, akkor természetes, hogy nincsenek nálatok nyitott napok. Középiskolákban meg szerintem kb mindenhol van. Én az Isten háta mögött lakom, és még itt is volt bemutató. De tudtommal az egyetemek szoktak ilyeneket helyben is tartani. Szóval, ha érdekel elmész, és megnézed.
2014. márc. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az tényleg pofátlanság lenne, ha rendelési időben kezdenél bele egy beszélgetésbe. Nem az orvossal szemben, hanem a többi beteggel (ill. a szülőkkel, mivel gyerekorvosról van szó). Képzeld magad a helyükbe: lebetegszik a gyerek, ki kell venni egy szabadnapot és átszervezni sok mindent, végig várnak X órát az előtérben közben a gyerek sír és nyíg, hogy menjünk már haza stb., majd előttük bemegy egy gyerek traccspartizni...


Ráadásul, te a felvételi követelményekre vagy első sorban kíváncsi, ami már azóta 200x lett megváltoztatva. Én például csak fél éve végeztem, de már azóta is szinte teljesen más a felvételi rendszer. Gőzöm sincs milyen, csak annyit tudok, hogy más. A felvételiről a gimis tanárok tudnak beszélni.


Egyébként a kérdésedre is teljesen magától értetődő a válasz: a kötelező tárgyakból (biosz és kémia/fizika) pengének kell lenni, de a többiből is jelesnek ajánlott lenni. Legalábbis az én időmben még így volt, azóta felvesznek olyanokat is, akiknek volt pár négyesük is egyéb tárgyakból. Aztán a nyelvvizsgáért régen is sok pluszpont járt, gondolom, most is.


Jobb, ha szoktatod magad a tanuláshoz és mindent megtanulsz, a gimis anyag úgyse olyan nagy, hogy ez lehetetlen legyen. Ha valaki például csak a gimis bioszt és kémiát tudja jól megtanulni, de a matekra, magyarra stb-re nem marad elég kapacitása, akkor úgyis ki fog hullani vagy bukdácsolni fog az egyetemen, ahol egy komolyabb vizsga önmagában túltesz az egész gimis anyagon érettségistől, és több ilyen tárgy is lehet egy vizsgaidőszakban.

2014. márc. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!