Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a rondákat...

Miért van az, hogy a rondákat dicsérgetik a szépeket meg nem?

Figyelt kérdés
És most ne jöjjön senki azzal, hogy a szépség ''relatív'' és mindenkinek más a szép, unalmas és elcsépelt. Most olyanra gondolok, mikor egy nyilvánvalóan ronda csaj, akinél objektíven sem lehet megállapítani semmi szépet, teszem azt ronda petyhüdt az arcbőre, túl szeplős, ronda alakú és ápolatlan a foga.. Ilyen szélsőséges eset, eleve nem szép vonásokkal van megáldva és még igénytelen is. Mégis az ilyen mikor kirak magáról egy képet közösségi oldalra, süt róla a beképzeltség ahogy pózol (ugyan mire mikor még buta is), látom jön rá a rengeteg lájk és a kommentek amiben dicsérgetik össze-vissza fiúk-nők is hogy ''de széééép vagy'' meg ''állati jól nézel ki'' meg ''nagyon baba'' és ''nem kicsit jó csaj vagy'', holott mutattam pasi ismerősömnek is aki úgy reagált vigyem innen ezt a képet. Mikor meg egy nyilvánvalóan szép és igényes nő akit megnéznek a pasik és be is jön legtöbbnek rak ki magáról fényképet vagy megy munkahelyre miért nem dicsérgeti senki és nem kap annyi lájkot vagy keveset?

2014. márc. 6. 11:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
71%

Értem már.

Szóval te magad szerint olyan nagyon szép vagy, csak mások nem veszik észre.

Aki adja alád a lovat, annak meg nyilván igaza van szerinted.


Talán azért nem dicsérgetik és kap lájkot, mert az egyénisége miatt nem kedvelik. Szemtől szemben nehezebb őszintének lenni.


AHogy írsz a másik lányról, szóval a stílusod, már ne is haragudj, de elég paraszti.

2014. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
37%

És mi az, hogy "felháborító", hogy valaki egy szerinted csúnya lány fotóját is lájkolja?


Nem csak öntelt vagy, hanem végtelenül ostoba és féltékeny is.

2014. márc. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
23%
Milyen jogon mersz te valakit igy lerondázni stb.?Artott neked?Csinált veled olyasmit,amiért ennyire dühös vagy rá?Nem ez a lány hibás azért,mert lájkolják a képeit, és nem a szép nõ tehet arról, ha nem lájkolják a képeit.
2014. márc. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
88%

10# Nincs abban semmi rossz, ha az ember kimondja, amit gondol. Álszentség azt hinni magatokról, hogy még soha nem fordult meg a fejetekben hasonló gondolat. Az emberek sokszor nem is veszik észre magukon, de mindig az elesettebbnek látszót babusgatják, ez is lehet az oka, hogy többen lájkolják az előnytelenebb külsejű embert.

Mint ahogy a gyk-n is egy buta szánalmas kérdésre is több válasz érkezik, rögtön valaki mindig a védelmére kel, az értelmes kérdéseket meg sokszor észre sem veszik, mert nem érdekes.

2014. márc. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
76%

Én is gondolkodtam már ilyenen. Nekem van olyan ismerősöm, aki szép, és rengetegen lájkolják a képeit, sokan írnak alá, hogy ilyen meg olyan jól néz ki és hogy az anyja büszke lehet rá.... pedig amúgy egy k*va, azért van ennyi ismerőse mert fűvel fával megd*gatja magát, és mások szemébe pedig hízeleg, szóval csak a nagyon közeli ismerősei/barátai tudják róla, hogy milyen is valójában. Szóval lehet hogy erről a csajról akiről te írsz, nem tudják hogy milyen a személyisége valójában, és lehet hogy egy teljesen más képet mutat magáról, amit esetleg kedvelhetnek benne, ezért lájkolják.

Egy másik ismerősöm pedig pont hogy egyáltalán nem szép. Igen, a szépség relatív, de ez a lány arcra kimondottan nem szép... Haja mindenféle színben pompázott már, a szája görbe ha mosolyog, fogai szintén, szintén szeplős, szóval úgy összességében nem egy kellemes látvány arcra. Testre viszont elég csinos. Nos ezért a lányért is odavannak, és ugyanolyan a stílusa mint az előző lánynak akiről írtam, másoknak mást mutat, hogy ő milyen jólelkű és erkölcsös, közben meg d*gni jár mindenkihez.

Ennyi :)

Ja és érdekes, én is láttam olyan lányokat, akik gyönyörűek, profi fotóssal készített modellképeket tettek fel magukról, és mégis kaptak max 25 lájkot, nulla kommenttel, míg az előzőek 90 lájkig meg sem álltak.

2014. márc. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Jesszus.. Valakikből csak úgy árad a sötétség.

Elmondom még egyszer, nem rólam van szó!! Nem magamat dicsérgettem én milyen szép vagyok, magamról nem írtam semmit. De jellemző hogy egyesek ahelyett hogy a kérdésre válaszolnának már rögtön a kérdezőbe kötnek bele és próbálják bemagyarázni milyen ehet pedig nem is ismerik.


Egy embert nem is a szépsége alapján bunkózhatnak le :-D, hisz a külső és a belső két külön álló dolog.

Az egyik kommentelő sugallta azt, hogy aki ronda annak biztos kisugárzása és személyisége van aki meg szép az biztos bunkó.


Az hogy így írok róla, annak megvan az oka, nem vagyok se őrült sem pedig féltékeny , nekem az unokatesója legjobb barátnőm és mesélt róla dolgokat hogyan bánt el vele, ezért tartom felháborítónak hogy így is dicsérgetik annak ellene milyen értéktelen gátlástalan ember. Nem a külsejével lenne gond elsősorban hisz attól mg kedvelhetek valakit de ebben a nőben nincs semmi olyasmi ami miatt megérdemelné a figyelmet, se egyéniség, se kisugárzás csak hatalmas egó.


De ezek szerint aki mérges a másikra és jogosan az neked már biztos hisztis és féltékeny meg őrült. :-D Van olyan aki még életében nem volt ideges vagy kiakadva valakire vagy valami miatt? Á, az biztos ind hisztis. ;-)


De akkor te 10-es kommentelő szűk látókörű és begyöpösödött vagy.


11-es még én vagyok paraszti?? Nézz körül itt a gyakorin, vannak itt akikre tényleg rá ehet mondani mekkora parasztok, pl. tahó pasik akik azt mondják a nőnek a konyhában a helye és minek van szavazati joguk.


12-eske, leírtam azért felháborító mert tudom a illetőről milyen beképzelt és szemét ember gazán nem szorulna dicséretekre, másrészt mert nála jóval jobbakat ne dicsérgetnek így hanem leszólnak apró hibákért.

2014. márc. 6. 12:20
 17/28 A kérdező kommentje:
13-aska, mindenkinek joga van ehhez, ha már egy elhízott ronda pocakos pasik leszólják a barátnőjüket egy kiló felesleg miatt akkor mindenki másnak is joga van hozzá. És nemcsak szerintem ronda hanem minden őszinte, jól látó ember szerint is.
2014. márc. 6. 12:25
 18/28 A kérdező kommentje:

Kedves 14. és 15.!


Miattatok már érdemes volt megnyitni ezt a kérdést :-), végre kaptam értelmes, intelligens válaszokat is (3., 4. és 5.-ön kívül), köszönöm Nektek, ment a zöld kéz!


Érdekes ezen én is gondolkoztam, hogy miért lájkolnak és dicsérgetnek olyanokat is akik nemhogy nem szépek és nem értékes emberek hanem még előnytelen képet is raknak ki magukról, mégis megy a sok lájk és a dicsérő kommentek!

Aki meg kirak egy tökjó alig lájkolják és 0 komment.


Én nem sajnálnám olyantól akit mint embert szeretek, olyantól igen akiről tudom valójában milyen aljas és kétszínű.


A szépség hiába relatív, tényleg vannak olyan testi hibák vagy arc típusok amikre legnagyobb jóindulattal se lehetne mondani milyen szép, akárhogy nézi az ember és próbál nyitott lenni és eltekinteni ízléstől, valaki menthetetlen.

2014. márc. 6. 12:33
 19/28 anonim ***** válasza:
22%

Tök mindegy kiről írsz, hogy magadat tartod-e szépnek vagy sem, mert a stílusodat inkább lehet kritizálni mint dicsérni.


Tudod azért felmerült bennem az a kérdés, hogy te honnan a teherbeverte jó életből tudod azt, ha nem te vagy a csininek gondolt lány, hogy a munkahelyen nem dicsérgetik. Vagy talán ott vagy mindenhol, látsz és hallasz mindent ami két másik ember közt történik? Vagy nézegeted a csini lányok adatlapjait, meg azt figyeled ki likeolta?


Tudod ez normális embereknél nem kérdés. Nekem is van egy csomó ismerősöm, csak tudod baromira nem érdekel, hogy kit hányan likeolnak. Nagyon ritkán én is megejtek egy-egy likeot, ha változott a frizura, vagy csinibben öltözött valaki, de mindenkit önmagához, és nem másokhoz képest mérek. Ezzel lehet gond, ezért nem érted, hogy mi miért történik körülötted.


Amúgy a csini lányok csini fotója alatt talán azért nincs annyi like, mert a csini lányok általában foglaltak már, és a pasik zöme erre tekintettel van. Nem közli, hogy tetszel baby, ha ott virít az albumban a csaj pasija.


Borzasztóan buta ember vagy te.

2014. márc. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Inkább én tartanálak téged rosszindulatú és végtelenül ostobának 19-eske, ugyanis fogalmad sincs semmiről. Onnan is lehet tudni képzeld, hogy valakit nem dicsérnek a munkahelyen, hogy az embernek vannak kolléganői. ;-) Volt nálunk csini szép csaj aki dolgozott velünk senki nem mondott róla semmit ezt megfigyeltem, akármilyen jó ruhában jött vagy más volt frizuja, én azért néha megdicsértem de jó a ruhád meg a hajad tök szép vagy.


Nem az a lényeg, hogy valaki néha megejt egy-egy lájkot mert tényleg jó képet rakott fel vagy nem magáról de jó képet, hanem ha valaki ronda vagy kirak magáról egy előnytelen képet és mondjuk százan lájkolják és dicsérgetik holott csak a vak nem látja milyen szörnyű, és még emberileg is nulla és ez a borzasztó ilyeneket éltetnek.


Képzeld, csini lányoknak is szoktak olykor írni (de nem ennyit), és nem mindegyik rak ki a pasijáról képet és nem írja ki van valakije, és nem minden csini nő foglalt. Vannak pasik akiket rohadtul nem érdekel az illet csini nő hogy foglalt nem érdekel akkor is rájuk nyomulnak.


1-es, leülhetsz.

2014. márc. 6. 13:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!