Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a rondákat...

Miért van az, hogy a rondákat dicsérgetik a szépeket meg nem?

Figyelt kérdés
És most ne jöjjön senki azzal, hogy a szépség ''relatív'' és mindenkinek más a szép, unalmas és elcsépelt. Most olyanra gondolok, mikor egy nyilvánvalóan ronda csaj, akinél objektíven sem lehet megállapítani semmi szépet, teszem azt ronda petyhüdt az arcbőre, túl szeplős, ronda alakú és ápolatlan a foga.. Ilyen szélsőséges eset, eleve nem szép vonásokkal van megáldva és még igénytelen is. Mégis az ilyen mikor kirak magáról egy képet közösségi oldalra, süt róla a beképzeltség ahogy pózol (ugyan mire mikor még buta is), látom jön rá a rengeteg lájk és a kommentek amiben dicsérgetik össze-vissza fiúk-nők is hogy ''de széééép vagy'' meg ''állati jól nézel ki'' meg ''nagyon baba'' és ''nem kicsit jó csaj vagy'', holott mutattam pasi ismerősömnek is aki úgy reagált vigyem innen ezt a képet. Mikor meg egy nyilvánvalóan szép és igényes nő akit megnéznek a pasik és be is jön legtöbbnek rak ki magáról fényképet vagy megy munkahelyre miért nem dicsérgeti senki és nem kap annyi lájkot vagy keveset?

2014. márc. 6. 11:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
41%
Ne hisztizz, mert agyvérzést fogsz kapni! :)
2014. márc. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
10%
Pedig én ismerem azt a csajt akiről írtál, szerintem igenis szép.
2014. márc. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Mennyi irigy banya van itt XDD.
2014. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
51%

"2.: elismerem pár szeplő még aranyos valakinek az arcán de ha valakinek az arcát vagy a felsőtestét beborítják a szeplőt az már ronda."

Szerintem nem ronda egyáltalán. Látod itt is van, hogy a szépség relatív. Szerinted ronda, szerintem szép.

2014. márc. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
93%

15-ös vagyok. Egyébként tényleg nem lehet belelátni az emberek fejébe, hogy miért lájkolnak olyat, amit szerintünk nem kellene, és miért nem, amit kellene.... Ki tudja miért? Sokan barátságból/empátiából/motiválásból lájkolnak, míg mások irigységből/viccből/utálatból. Én pl ha utálnék valakit (és az ismerőseim között lenne), és feltenne magáról egy gáz képet, lehet hogy direkt aláírnám, hogy jajj de szép vagy :) persze csak gúnyból.

Egyébként volt egy barátnőm aki amúgy nagyon szép, de egyszer feltett magáról egy borzasztóan előnytelen képet, nem is értem, hogy nem vette ő ezt észre, de mégis rengetegen írtak alá, hogy mennyire csodaszép rajta.. míg egy másik fotója alá, amin tényleg szép volt, nem is kommentelt senki. Ki tudja? Az emberek néha jobban örülnek a másik kárának... :) (aki azt mondja, ilyet nem érzett még, az hazudik)

2014. márc. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Nos 22-eske kizárt ki van csukva hogy ismernéd XD különben nem írnál így róla akárhány ismerősömnek megmutattam aki úgy nem ismerte és nem mondtam a csajról semmit max csak azt ismerős mind iszonyodott, főleg mikor mondtam is nekik milyen gáz személyiségre is.


24-es jól van neked lehet tetszhet a sok szeplő ez csak egy kiragadott példa volt sok minden más lehet ami nem szép egy nőn, na de nekem csomó pasi ismerősöm mondta akárki akármit mond szerintük gáz ha valaki főleg lány nagyon szeplős.

2014. szept. 29. 18:43
 27/28 A kérdező kommentje:

15-ös egyben 25-ös ezek nagyon bölcs meglátások, ezek eszembe se jutottak eddig. Az igaz hogy nem lehet tudni az emberek valakit miért lájkolnak. Van aki csak kegyes hazugságból, van aki nyaizásból..... Vagy szánalomból.

Csak tök rossz, amikor adva van egy előnytelen küllemű csaj, aki ráadásul beképzelt és bunkó, jönnek a nyalizós kommentek és a sok lájk, az illető el is hiszi ezeket magáról és nemhogy dagad az önbizalomtól, még öntelt is lesz.

Az illető csaj akiről szó volt, mikor példákat mondtam előnytelen vonásokra nem róla volt szó hanem csak példákat mondtam, na meg nemrég hallottam is róla hogy sétált az utcán egy ismerősével, egy másik csaj az utcán véletlenül az oldalára ment, és hiába kért elnézést az akinek neki tök flegmán és lekezelően nézett rá és kigúnyolta olyan stílusban mintha ő lenne az angol királynő. És egy ilyet dicsérgetnek agyon és lájkolgatnak....

Úgyhogy ennyit arról valakit aki nem szép azért lájkolnak és dicsérgetnek mert olyan egyénisége és kisugárzása van XD legfeljebb a mesékben és a szappanoperákban.....


Én ha lájkolok és megdicsérek valakit azt őszintén teszem, nem szoktam nyalizni senkinek, kamuzni se szoktam a kegyes hazugságot is utálom.

2014. szept. 29. 18:52
 28/28 A kérdező kommentje:

De lehet tényleg az a típus akit hogy más képet mutat magáról mint amilyen mert rémlik a csaj unokatestvére mesélte hogy elég kétszínű szinte mindenkinek benyal főleg ha érdeke is fűződik ahhoz az emberhez és beszélik elég könnyen kapható mindig ő szedi fel a pasikat.


Úgyhogy egy az egyben az a típus akit 15-ös említett.

2014. szept. 29. 19:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!