Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan reagáltatok volna?...

Ti hogyan reagáltatok volna? Ezek az idős emberek mindent megengedhetnek maguknak?

Figyelt kérdés

Ma vittem a 6 éves lányomat az orvoshoz.Villamossal mentünk, mivel most adták át itt a 2-es villamos mindig nagy rajta a tömeg.Ahogy felszálltunk mondtam a lányomnak, hogy kapaszkodjon meg, amíg érvényesítem a jegyeket (pár lépés volt, de ugye a sok ember miatt nem volt könnyű). Mire visszaléptem a lányom ijjedten állt egy veszekedő idős hölgy, és egy fiatalabb nő között.Nem is figyeltem, hogy min megy a vita, amíg a kislányom sírni nem kezdett.(pár másodper volt ez) Kérdeztem, hogy mi a baj, hirtelen azt hittem megint fájdalmai vannak.Ekkor a fiatal nő mondta, hogy a kb. 80 év körüli hölgy nem tudott felszállni a hatalmas húzhatós kocsijával azért tarkón vágta a lányomat, hogy menjen bentebb.Nagyon ideges lettem.Hogy veszi bárki is a bátorságot, hogy kezett emel más gyermekére?! Nem hobbiból hordom a klinikára, súlyos betegsége van, én se ütöttem meg még sose.Erre egy kimázolt, piacra siető nő képes csak úgy megütni? Mikor enyhén durva módon megkérdeztem, hogy mégis mit képzel magárol, elkezdett velem ordibálni, hogy ő egy tekintélyes nő, és nem türi, hogy fiatal cafkák (!) így beszéljenek vele, inkàbb neveljem meg a gyerekemet!

Még most is ideges vagyok.

Egy ilyen embert kell tisztelni?Ilyen embernek átadni a helyünket?

A lányom szerencsére csak megijedt, nem az ütés fájt neki.Ez viszont nem változtat azzon, hogy megütötte.


2014. márc. 6. 13:41
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Találkoztam már én is kedves,aranyos idős nénivel/bácsival, nem is erről van szó.De mégis miért gondolja azt a többsége, hogy mivel megélt xy évet bármit megtehet? Nem általánosítani akartam, a kérdésem azokra irányul, akik nem bírnak magukkal.

Egyszer a Pennybe vasárnap délután (inkább este felé már) egy hölgy olyan szinten kiosztotta az eladót, hogy az hihetetlen... azért, mert egy doboz tejjel végig kellett állnia a sort.Akkor miért nem kisboltba vásárol? Miért kell egy munkáját végző embert sok vásárló előtt lekiabálni?Az is érdekes, hogy általában a nők ilyen bunkók, meg idős urat nem láttam vitázni boltba/tömegközlekedésen, de hölgyet már nagyon sokat!

2014. márc. 6. 15:38
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdezö!!!


Hidd el, ezek az általad felemlegetett "idös" emberek akkor is ilyenek voltak, amikor 15-20 évesek voltak!! Ugyanis ez NEM kor, hanem neveletlenség kérdése!!!!

2014. márc. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
12%
Megvonnám a nyugdíját és minden kedvezményét, bűnhődjön az ilyen és le is köpném.
2014. márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
5%

hangulatfüggő, de valószínűleg reflexből arcontapostam volna. sosem késő kiadni egykét atyai kokit, sallert, ha már nem nevelték meg.


a jogot meg felejtsd el, a rendőröket semmi sem érdekli, max feltartasz 50 embert azért, hogy igazoltassák aztán semmi. jól pofán kell vágni az ilyet és megalázni mindenki előtt, hogy ne merjen legközelebb így viselkedni.


viszont azzal egyetértek, hogy hülyeség gyereket egyedül hagyni. sőt, egyáltalán tömegközlekedésen szállítani. akinek gyerekre telik, vegyen hozzá kocsit is. egyébként meg nem kell bkvzni.

ha meg nem telik, nem kell gyereket csinálni.

nem kell nyakrafőre szülni a gyereket ellátás nélkül ebbe a beteg világba.

2014. márc. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

12-esnek igaza van. Csak ezeknél az idiótáknál a kórral együtt kialakul az az érzés is hogy ha idősebb akkor többet is ér. Pedig nem így van.

Amúgy ha az én gyerekem ütötte volna meg akkorát lecsaptam volna neki hogy a fal adja a másikat.

Engem még kiskoromban ütött meg egy férfi, mert szintén útban voltam neki az utcán. Az volt a baja hogy nagyanyám egy kicsivel volt arrébb és észrevette. Rögtön utánament és 50 évesen akkorát lecsapott a csávónak hogy az elterült és rögtön el is esett.

Amúgy mi azt tanultuk otthon hogy senkit se szabad semmiért bántani, de ezt felülírhatja az az eset ha valami fontosabbat kell megvédeni.

2014. márc. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Áltis lehettem és a trolin egy magas öregember kilökött a troli ajtaján mikor kinyílt az ajtó, talpra estem, fel se fogtam mi történt.
2014. márc. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

#14!

Ne haragudj, de mi az, hogy, aki gyereket vállal legyen kocsija?! Ez akkora butaság! Mellesleg van autónk, de férjem azzal jár dolgozni, és azért van tömegközlekedés, hogy használjam.Nem hagytam egyedül, csak két lépest tettem meg.. azért meg ne kövezz már, kérlek! Nyakrafőre?! Mert van egy lányom nyakrafőre szülöm a gyereket? Ugyan már! Ez a kocsis dolog... igazán jót nevettem rajta.De nagyon szomorú, hogy szerinted csak annak lehet gyermeke, aki fenn tud tartani egy autót.

2014. márc. 6. 17:56
 18/26 anonim ***** válasza:
van sok ilyen vén kommunista,nagyon megkeseredett lények,ne fogd vissza magad,ha a gyerekedet bántják védd meg,baszajcsad pofán a múmiákat.
2014. márc. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

"Ne haragudj, de mi az, hogy, aki gyereket vállal legyen kocsija?! Ez akkora butaság!"


hidd el, nagyobb butaság gyereket vállalni felelőtlenül. nem csak butaság, hanem egy leendő élet fogja megszívni a te hülyeséged miatt.

ha meg tömegkötlekedésre viszed, akkor figyelj rá legalább ennyire. attól hogy társadalomban élünk, nem jelenti azt, hogy mindekni a barátod. max sok ember él egy helyen muszájból.


" Ez a kocsis dolog... igazán jót nevettem rajta.De nagyon szomorú, hogy szerinted csak annak lehet gyermeke, aki fenn tud tartani egy autót"


inkább az a szomorú hogy a hozzád hasonló idióták gyereket szülnek mindenféle felkészülés és felelősségtudat nélkül.

és 2 lépésre se hagyjuk magára a gyereket. főleg nem tömegben. lehet gyártani kifogásokat, de mint látszik megint a gyerek szívta meg a te hülyeségedet.

ha meg apukának fontosabb a furikázás, akkor őt se érdekli a gyerek. ha meg enm telik 2 kocsira és neki muszáj, akkor emgint minek vállaltok gyereket? keressen olyan munkát, ahová lehet menni tömegközeledéssel.

2014. márc. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy Te mindenképp belém akarsz kötni.De teljesen felesleges itt osztani az eszet a felelősség teljes nevelésről.Akármit írhatsz, nem leszek attól se jobb, se rosszabb anya, hogy villamoson viszem a lányomat orvoshoz! Nem élünk rosszul, hitelmentes lakásunk van, nincs tartozásunk.

Mégis mit kellett volna tennem, esetleg ne érvényesítsem a jegyem?? Akkor felelősség teljes anya lennék? Akkor felfért volna a hölgy kocsija? Elárulom neked, hogy én is szinte teljesen a lányom mellett álltam, de én épp a jegykezelő felé fordultam.Viszont kb. 4 velem egy idős nő volt a lányom közvetlen közelébe, nem tudhatta a hölgy,hogy kihez tartozik, mégis kezett emelt rá! Szóval, egy részt nem hagytam magára, mert egy méter se volt köztünk, más részt, ha ott vagyok is ugyan ez történik.

Többet légyszives ne írj ide, köszönöm az eddig válaszod!

Ajánlom figyelmebe ezt a kérdezőt, ugyan olyan primitív, mint Te! Nem árt, ha a válaszokat is elolvasod :) Szép estét Neked!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2014. márc. 7. 18:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!