Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért ilyen a...

Magyarországon miért ilyen a vásárlókhoz a hozzáállás?

Figyelt kérdés

Olvastam már hasonló kérdéseknél,hogy Budapesten már sokat javult a helyzet e téren. Na de itt a somogyi megyeszékhelyen szó sincs javulásról,sőt,egyre bunkóbbak a vásárlókkal az eladók. A minap bementem egy népszerű újságoshoz lottót vásárolni. Csak egy tollat szerettem volna elkérni a lottó kitöltéséhez,erre rámförmed a nő,hogy had szolgálja már ki az urat aki épp akkor akart fizetni valamit... én voltam lecseszve,hogy illedelmesen kérni szerettem volna egy tollat. A jelenlétemben elkezdte mondani a magáét,hogy utálja az ilyen vásárlókat,meg azt is mikor 8-an beszélnek neki egyszerre.

A mai nap egy sportáruházba mentem be tavaszi/nyári cipőt vásárolni,és kértem az egyik kiszolgáló lányt,hogy legyen szives leszedni nekem néhány cipőről azt az áruvédelmi bigyulát ami rajta van,elvitt egyet,leszedte róla,majdhogynem úgy dobta oda a kezembe vissza,és megkértem,hogy legyen szíves még egy másik színűről is leszedni azt az urivédelm idolgot róla,hogy be tudjam fűzni a zsinórokat,és fel tudjam próbálni. Erre rámförmedt,hogy az nem úgy van,hogy azt csak úgy leszedjük,medg így meg úgy. Nah én meg begorombultam,és megmondtam neki,hogy míg én vagyok a vásárló,és amíg egy b*szott drága cipőt próbálok,addig nekem ne mondja meg,hogy hogyna próbáljam fel. Merthogy közölte a beszólásom előtt,hogy próbáljam fel úgy -.- hát persze,majd befűzés nélkül próbálom fel,biztosan tudni fogom,hogy jó rám a cipő.. miután ráförmedtem,elvitte acipőket,aztán vissza már egy másik csaj hozta,ő gondolom már szóba se akart velem állni. Ez egy 13 ezer ft-os cipő volt,és legszívesebben meg sem vettem volna ha találok a városba másikat,de nem találtam ezen kívűl egy nekem tetsző darabot se máshol ezen az áruházon kívűl. Máshol is tapasztaltatok ilyeneket? Az ember nem azért gürizik havonta 65-70 ezer ft-ért,hogy úgy hozzon el a boltból egy tartós cipőt,hogy majdhogynem meg se próbálta.. És ebbe a városba sok helyen ez megy..



2014. márc. 9. 21:26
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#9-es


Nem,nem vagyok nyikhaj,ha elolvasod alaposabban amit a kérdésem alá írtam,rájöhetnél mit írtam le,és hogy "csak" egy 13 ezres cipő neked lehet nem sok,nekem viszont igen az.

És nem a hozzáállásom a rossz,mert írtam,hogy szépen szóltam nem pedig trágárul.

2014. márc. 9. 21:44
 12/22 A kérdező kommentje:
Szóval szépen kértem meg rá,hogy szedje le róla.
2014. márc. 9. 21:44
 13/22 anonim ***** válasza:

Eladóként dolgozom, de nem hiszem, hogy a kérdező hozzáállása lenne rossz. Sőt én inkább neki adok igazat. Jó, nyilván ismerni kell a másik fél álláspontját, de nem tűnik olyan b*nkó embernek a kérdező, hogy bárki így viselkedjen vele.

A cipős esetben neked volt abszolút igazad. A másikban is, de ez utóbbival van tapasztalatom. Nekem egyszer se szólt be az eladó, ha udvariasan akartam kérni egy tollat, miközben épp valakit kiszolgált. Szóval valószínűleg egy tahót fogtál ki itt is.

2014. márc. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van kérdező, ezt én is észrevettem, pedig eléggé birkatürelmem van a nehéz emberekhez is.

Én Fejér megyében lakok, nekem is a postában van a legtöbb gondom, 2 olyan posta is van itt a környéken, amitől már irtózom.

Néha már arra gondolok, ez a perverziójuk, hogy direkt váratnak, és várják, mikor szólok már be emiatt valamit.


A szitu:

Beállok az ablakhoz, nincs előttem senki, rám se néz a csaj, pedig ránézett, amikor beléptem, akkor köszöntem.

Matatgat valamit, pakolgatja a cuccokat, hozzám nem szól. Majd nagy nehezen rám néz, hogy tessék, köszönök neki megint, közben pofákat vágva csinálja mindezt. Erre megszólal a telefonja, és avval nevetgél, én meg kérdeznék tőle valamit, de emiatt nem tudok, a levéllel kapcsolatban. Majd leteszi, pofavágások, bunkó módon válaszol.


Ezek itt vidéken, ahelyett, hogy megbecsülnék, hogy van munkájuk, teljesen mindegy mennyit kapnak, az eladónak kutya kötelessége kedvesen hozzáállni a vevőkhöz. A nyugati szisztémára épülő üzlethálózatokban próbálna meg valaki így viselkedni. Úgy repülne, hogy szikrázna a s.gge a földön.

2014. márc. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
54%
Igaza volt az eladónak! Nem látod, hogy épp pénzzel bánik? Ha meg elcseszi levonják a hatalmas fizetéséből!
2014. márc. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%
Ja, és én is voltam eladó, és én is utáltam mikor hatan pofáztak nekem, miközben meg adtam a visszajárót!
2014. márc. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
54%
a hozzáállás meg azért olyan, mert a magyar nép eleve egy bukó paraszt, irigykedő semmirevaló társadalom, és még az is rátesz erre egy lapáttal, hogy kiszúrják az embernek a szemét 60000 Ft-tal, és na legyen kedved vigyorogni! gondlom kérdező soha az életben nem voltál még bolti eladó!
2014. márc. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

ma 07:32!

Nem nem voltam még bolti eladó,de én úgytudom,hogy nektek/önöknek megtanítják,mielőtt kiállítják azt a bizonyítványt,hogy a vevővel kedvesen kell bánni. Csak úgy tűnik ezt valahogy elfelejtitek ti/elfelejtik önök,tisztelet a kivételnek.

Itt ha nyugati szinvonalú bérezés lenne,még akkor se lenne javulás,maximum csak akkor lennének kedvesebbek,ha féltené a s.ggét,hogy kirúgják. Szóval én nem tudom hogy te/ön hogy kapott bizonyítványt eladói képzésből,bár annak az iskolának is biztosan megvolt a színvonala. Vagy meg sem tanították a vevővel való bánásmódot? Jah az is benne lehet a dologban. Ha nekem lenne egy áruházam,és valamelyik felvett eladóm úgy állna hozzá,hogy 60.000 ft-ért nem leszek kedves a vásárlóval,akkor kiröpíteném mint a pinty. Tudod ez külföldön kissé máshogy működik... Voltam én már Görögországban,ahol hasonló az életszínvonal jelenleg mint itt,és kedvesen álltak a vásárlókhoz még azért a kevés kis fizetésükért is. Ugyanis ők már rájöttek arra,hogy ha nincs vásárló,akkor nekik még kevesebb lessz a pénzük. Remélem te/ön is rájön,hogy ez így működik.

2014. márc. 10. 08:30
 19/22 A kérdező kommentje:

Én mint vásárló is sokkal szívesebben járok vissza abba az üzletbe,ahol kedvesen,normálisan álltak hozzám,mint oda,ahol bunkó tajparaszt módjára viselkedtek velem.

És nem-nem kötelező a vevővel normálisan bánni,csakhogy a te/ön állására 30 másik ember kezdené meg rögtön a munkát.

2014. márc. 10. 08:33
 20/22 anonim ***** válasza:
Majdnem mindenhol bunkók az emberek, teljesen mindegy hova mész. Bank, posta, önkormànyzat, ügyfélszolgàlatok stb stb. De a vàsárlók és ügyfelek ugyan olyan bunkók. És mindegy, hogy vàros vagy vidék.
2014. márc. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!