Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért ilyen a...

Magyarországon miért ilyen a vásárlókhoz a hozzáállás?

Figyelt kérdés

Olvastam már hasonló kérdéseknél,hogy Budapesten már sokat javult a helyzet e téren. Na de itt a somogyi megyeszékhelyen szó sincs javulásról,sőt,egyre bunkóbbak a vásárlókkal az eladók. A minap bementem egy népszerű újságoshoz lottót vásárolni. Csak egy tollat szerettem volna elkérni a lottó kitöltéséhez,erre rámförmed a nő,hogy had szolgálja már ki az urat aki épp akkor akart fizetni valamit... én voltam lecseszve,hogy illedelmesen kérni szerettem volna egy tollat. A jelenlétemben elkezdte mondani a magáét,hogy utálja az ilyen vásárlókat,meg azt is mikor 8-an beszélnek neki egyszerre.

A mai nap egy sportáruházba mentem be tavaszi/nyári cipőt vásárolni,és kértem az egyik kiszolgáló lányt,hogy legyen szives leszedni nekem néhány cipőről azt az áruvédelmi bigyulát ami rajta van,elvitt egyet,leszedte róla,majdhogynem úgy dobta oda a kezembe vissza,és megkértem,hogy legyen szíves még egy másik színűről is leszedni azt az urivédelm idolgot róla,hogy be tudjam fűzni a zsinórokat,és fel tudjam próbálni. Erre rámförmedt,hogy az nem úgy van,hogy azt csak úgy leszedjük,medg így meg úgy. Nah én meg begorombultam,és megmondtam neki,hogy míg én vagyok a vásárló,és amíg egy b*szott drága cipőt próbálok,addig nekem ne mondja meg,hogy hogyna próbáljam fel. Merthogy közölte a beszólásom előtt,hogy próbáljam fel úgy -.- hát persze,majd befűzés nélkül próbálom fel,biztosan tudni fogom,hogy jó rám a cipő.. miután ráförmedtem,elvitte acipőket,aztán vissza már egy másik csaj hozta,ő gondolom már szóba se akart velem állni. Ez egy 13 ezer ft-os cipő volt,és legszívesebben meg sem vettem volna ha találok a városba másikat,de nem találtam ezen kívűl egy nekem tetsző darabot se máshol ezen az áruházon kívűl. Máshol is tapasztaltatok ilyeneket? Az ember nem azért gürizik havonta 65-70 ezer ft-ért,hogy úgy hozzon el a boltból egy tartós cipőt,hogy majdhogynem meg se próbálta.. És ebbe a városba sok helyen ez megy..



2014. márc. 9. 21:26
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Én ezt szerencsére nem így tapasztaltam.

Nekem az szinte mindig bejött, hogy olyanok velem az emberek, mint én velük. Ha kedves vagyok, akkor kedvesek lesznek velem. Ha nem vagyok kedves, van amikor még akkor is kedvesek :) És nem csak boltra igaz, hanem mindenre.

Boltban kifejezetten negatív élményem nem volt még. Inkább ügyintézés közben volt olyan, hogy nem úgy alakultak a dolgok, ahogy szerettem volna.

2014. márc. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Én is lehengerlő és előzékeny úriember vagyok, és úgy tapasztaltam, hogy erre nagyon-nagyon ritkán reagálnak eladók is másképpen. Ez van.
2014. márc. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!