Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj, ha vki hangosabban...

Miért baj, ha vki hangosabban és dühösebben veszekszik, azaz miért számít rossznak a veszekedés?

Figyelt kérdés
Nem a rendszeres esetekre gondolok, amikor már tényleg elviselhetetlen etéren minden, de egy hosszabb kapcsolatban egy-egy eset miért olyan borzalmas, ha az egyik fél már nem tudja visszatartani magát? Az elfojtás jobb? Ha igen miért?

2014. márc. 19. 18:57
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Hát én se azt mondom, h mindig úgy kell tenni, h kiabálva legyen, csak az embernek vannak határai, nem?

Van akinek több, van akinek kevesebb, de ezt egy párkapcsolatban illik elfogadni egymástól, ha szeretik egymást, nem?

2014. márc. 19. 20:01
 12/25 anonim ***** válasza:
attól függ
2014. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Mitől? :)
2014. márc. 19. 20:12
 14/25 anonim ***** válasza:

Ha te egy párkapcsolatban csak akkor tudsz érvényesülni, ha ordibálsz, akkor ott vagy veled vagy a kapcsolattal nagy baj van.


Ha velem a párom elkezdene érvek helyett kiabálni, akkor azzal részemröl a téma lezárva, nem figyelek oda, illetve elmegyek a másik szobába, vagy sétálni.


Amikorújra felnött modon tud viselkedni, akkor leeht folytatni.


Amennyiben ugyanis valaki nem tudja magát visszatartani, az igen nagy baj, érzelmi éretlenség jele.

2014. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Hát én se azt mondom, h mindig úgy kell tenni, h kiabálva legyen, csak az embernek vannak határai, nem? "


Persze, mindenkinek vannak határai, de ezt nem kiabálással kell kifejezni.

Értlemes ember ELÖBB beszéli meg a másikkal, ha valami nem tetszik neki, és NEM addig vár/hallgat, amig utána robban.


Ez egy óvodás szintje, nem felnött emberé.

2014. márc. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Úgy látszik senki nem érti a lényeget...biztos értelmetlenül fogalmazok, ugyanazt leírjátok, amit én is mondok, de a kérdésre lényeges válasz nem jön. Vagy jött. Ezek szerint, ha a birka türelem okés, és az is volt vki sokáig, de a másik fél erre hivatkozva direkt hergeli a párját és direkt nem fogja fel, amit mond neki sehogyan se, ha a másik fél véletlen még is ordítani kezed az a hibás, ha meg elfojtja és végül az elfojtásból betegség is lesz, akkor az úgy van rendjén. Hurrá.
2014. márc. 19. 22:23
 17/25 A kérdező kommentje:
Jó kis ürügy ez a birka türelem, h a másikat hogyan ne vegyük figyelembe. :D :P
2014. márc. 19. 22:25
 18/25 anonim ***** válasza:

Ezek szerint, ha a birka türelem okés, és az is volt vki sokáig, de a másik fél erre hivatkozva direkt hergeli a párját és direkt nem fogja fel, amit mond neki sehogyan se, ha a másik fél véletlen még is ordítani kezed az a hibás, ha meg elfojtja és végül az elfojtásból betegség is lesz, akkor az úgy van rendjén. Hurrá.


Te ezt úgysem fogod megérteni, de hátha...

A higgadtság nem bírja türelmet jelent, hanem azt hogy tudod hogy te irányítást. Ha te vagy a főnök, nincs szükséged kiabálásra, mert hiaba provokál es értetlenkedik a masik ember, te, mint olyan akinek igaza van, ezt lesz*rod. Ellenben te, azert kiabálsz mert bántja a kicsi lelked hogy a masik ember nem ismeri el az igazad. Vonatkozik ez a parodra is. Nem értitek meg hogy az igazság nézőpont kerdese.

2014. márc. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Szó sincs birkatürelemröl, HANEM egy NORMÁLIS kapcsolatban a KIS problémákat, illetve a KEZDÖDÖ problémákat beszélik meg, és ezért NINCS olyan, hogy nem bírja valamelyik visszatartani magát.
2014. márc. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
19es: kimondtad a lényeget. Igazából erre is voltam kíváncsi. A lényeg, h egy "normális kapcsolatba", de ettől függetlenül én még egy kapcsolatot se láttam, ahol hosszabb távon egy hangosabb veszekedés le ne zajlott volna, ha ezt egy pasi képes felfogni, mert pl. birka türelemre hivatkozik, akkor az a pasi nem birka türelmes, hanem pusztán csak leszarja az egészet, ergo nem feltétlen az szarja le a dolgokat, aki már dühébe kiabál, innét kezdve az adott kapcsolat nem normális, de az nem a kiabálás függvénye.
2014. márc. 21. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!