Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire jó ez a viselkedés?

Mire jó ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Akármilyen ötletem támad, mindig megpróbálnak lebeszélni róla. Ha kitűzök valamilyen célt, vagy elhatározom, hogy véghez viszek valamit, mindig megkapom, hogy "nem vagy rá képes", "te nem ilyen vagy", "nincsenek meg hozzá az adottságaid", "nem vagy normális", stb..

Ez jellemző a környezetemre, a szűk családra is. (Persze nem ilyen nyíltan.) Beismerem, vannak őrültebb ötleteim is, de nem lehetetlenről van szó. Egy kis szerencsétlen vagyok, csak nyűglődöm és panaszkodom sokszor, de bennem van a változás lehetősége. Egyre mérgesebb vagyok és azt érzem sokszor, hogy egy-két év és még csak a nevükre sem fogok emlékezni, mert megszakítom a kapcsolatot mindenkivel. Persze ilyenkor jön a lelkiismeret furdalás. Igazából nem értem mire jó ez? A családnak nem az lenne a feladata, hogy mellettem álljon? Nekem nagy szükségem van mások motiválására, ez mégis hiányzik, helyette még plusz le is húznak. Mivel lehet az ilyen rosszindulatú viselkedést kivédeni? Titkolózzak? :D De most komolyan...



2014. márc. 26. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
ha még egyszer azt mondja neked valaki, hogy nem vagy rá képes nézz rá "tényleg nem? akkor csak figyelj..." és csináld.. teljes erőbedobással... bizonyítsd be hogy de képes vagy rá :) ennél nagyobb húzóerő miért kéne ?:)
2014. márc. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Ez sosem motivált, de most megpróbálom. Köszönöm.:)
2014. márc. 26. 21:04
 3/6 anonim ***** válasza:
nincs mit :) azért kíváncsi lennék miket találtál már ki, hogy mit szeretnél csinálni..? esetleg van olyan amit egy baráttal közösen tudtok csinálni? mert akkor egymást is erősíthetitek és a családdal nem kell foglalkozni... amúgy nem értem az ilyen szülőket aki nem motiválja agyerekét, de hát sajnos nem vagyunk egyformák... én szurkolok neked! :)
2014. márc. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a vicces, hogy a fogalmazásomból, mindig azt hiszik gyerek írt, pedig nem. Sajnos ezen a szinten ragadtam egy ideje, de már dolgozom az ügyön.
2014. márc. 26. 21:24
 5/6 anonim ***** válasza:
tényleg azt hittem gyerek vagy... (gimis korosztálynak saccoltalak) mert mennyi idős vagy?
2014. márc. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Néhány hónap múlva töltöm a húszat. Visszaolvasva elég gyerekes a kérdésem, viszont ezek a valós érzéseim, ezért írtam, hogy valahol lemaradtam.
2014. márc. 27. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!