Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon aggódom a barátnőmért,...

Nagyon aggódom a barátnőmért, tehetnék egyáltalán valamit érte?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akit már az óvoda óta nagyon kedvelek és szeretek és úgy érzem már hetek óta, hogy rátért egy igen rossz ösvényre..

A kapcsolatunkat szorosnak nem igazán mondanám már jó pár hónap óta, de azért nekem nem volt nehéz észrevennem a viselkedését. Régóta ismerem, szinte kiismertem és érzem, hogy valami baj van vele, ha szabad így fogalmazni.

Hogy pontosan mi? Azt szeretném én is tudni.

Agresszív és teljesen úgy viselkedik nagyon sokszor, mint egy skizofrén (utána olvastam ennek a betegségnek tehát nem csak úgy mondom).

Sokszor mintha színészkedne és még csak ő sem venné észre.

És azaz egész "gonosz" énje amikor előjön akkor igazából eléggé ijesztő, mert ő nem úgy gonosz, hogy akkor most megüt valakit vagy beszólogat vagy kinevet egy embert.

Egészen másképpen. Nem is tudom, hogy írjam. Finoman. Olyan gonosz mosolya van és az egész tekintetéből árad az a nagyon furcsa nézés.. Hideg ráz, ha rá gondolok most is. Olyan tiszta sátáni érzet fog el akkor és nem csak engem, az osztályában pár lánnyal beszéltem, és ők is mondták, hogy sokszor ijesztően viselkedik és furcsán beszél.

A halálról, kínzásról és gyilkolásról néha úgy beszél, mintha isteni dolog lenne.. Beleéléssel és hatalmas szemekkel.

Fogalmam sincs mi van vele és azt sem tudom pontosan mióta ilyen. Talán már pici kora óta ilyen, csak most tör felszínre?

Mindenesetre eléggé aggódom, nehogy hülyeséget csináljon.

Néha mintha önmaga sem lenne..


Van valami ötletetek hogyan segíthetnék rajta?

Már sokszor próbáltam vele beszélni, eléggé elzárkózik és tereli a témát meg kinevet.

Esetleg egy pszichológus? :(


16/L



2014. ápr. 2. 18:18
 1/1 anonim válasza:
A skizofréniáról nem sok mindent tudsz meg a netről. Az egy súlyos betegség, ráadásul több formája van. Amit leírtál, nem az, inkább valamiféle személyiségzavar, de hogy milyen, azt így pár sorból nem lehet megítélni. Ha aggódsz érte, akkor a pszichológus jó ötlet, a pszichiáter azért erős túlzás lenne, az is lehet, hogy csak így kamaszodik, és majd kinövi.
2014. ápr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!