Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell mindig mással...

Miért kell mindig mással foglalkozni?

Figyelt kérdés

Én biztos vagyok benne,hogy ezek a dolgok nem csak engem/minket érintenek,de nálam most jött el az a pont,hogy tanácsot kérjek.

Átlagos,semmi extra család vagyunk,nem élünk nagy lábon,nem zavarjuk hangoskodással a szomszédokat,nem élünk éjszakai életet,nincsenek fura dolgaink,a kutyáink is már megtanultak "némán" ugatni,szerencsétlenek a jó akaróink miatt szinte egész nap kenelbe vannak,na jó a macskánk néha átlépi a telek határait,de már ő is mindezt egyre ritkábban teszi....és mégis minden nap terítéken vagyunk.Semelyik évszakban nem tudom kitenni a lábam a házból,a szomszédok megjegyzési nélkül.Ha kocsival megyünk,akkor az a téma,hogy miből tankolunk?Miért csúszik az ékszíj?Miért van nyitva a kapu?Hová megyünk ez a leglényegesebb kérdés!Ezt még az ember felfogja szimpla érdeklődésnek,de utána meg a munkahelyen sem változik a helyzet.Mindenki mással van elfoglalva,véletlenűl se a saját dolgával.A nők/asszonyok többsége ribi alapból,egész nap megy a családfa kutatás,hogy az XY anyja/apja egyéb rokona hol és milyen státuszban dolgozik,na meg mennyiért,kinek a kije volt nagyobb ku...va,mennyit loptak a kommunizmusban,mert ha vki gazdag,tehetősebb akkor az csak és kizárólag lopásból szerezte.Ez megy egész álló nap meg állás nélkül,de a munka az nuku,mert majd a másik barom megoldja,megcsinálja...a másikat szidni,megalázni elsődleges cél,kárörvendés az mindig megy.Biztos,hogy máshol is ez megy,de úgy érzem,én ezt már nem tudom tolerálni,igyekszem ilyenkor nem odafigyleni,de szinte képtelenség.Otthon meg folytatódik tovább.Valamit mindig találnak,amit ki kell beszélni.Ha ugat a kutyánk,akkor az a probléma,ha nem ugat akkor az!Tipikus van kalapja nincs kalapja.Elegem van,hogy a saját otthonomban úgy kell élnem,mint egy bünöző,mert lépten-nyomon figyelnek.

Én elhiszem,hogy felnevelték már a gyerekeket,hajnalok hajnalán megfőztek,kimostak,kapáltak,megnézték a hiradót stb...és mindezek után még van energiájuk ránk is.Egyrészről ez jó,mert tényleg müködik a humán térfigyelés,és igy legalább tudom,hogy még egy bogár sem repülhet el a házunk elött ellenörzés nélkül,de inkább hagynák azt a bogarat a francba,és végre egyszer csak egyetlen egy alakalommal ne velünk foglalkoznának.

Mi a francot csináljak,hogy ezek a dolgok végre megszünjenek? Élő webkamerát a kiváncsiskodóknak?

Vagy mit?????

Akinek van bevált módszere kérem segítsem rajtam.


2014. ápr. 7. 19:50
 1/6 anonim válasza:

ez a tipikus falusi viselkedés...

hányingerem van tőle nekem is mert faterom is falusi én városban születtem és élek (apám a falun csak nevelkedett) de rendesen beleneveéték hogy "legyünk kétszínűek mert megszólnak ha nem az van aminek lenni kell" okádék,de semmit nem lehet.Tudom hogy neked nem ez a bajod,de max csak leszarni lehet.

sajnállak egyébként.

2014. ápr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Abszolút jól látod,igen-igen a megszólás.Komolyan mondom úgy csinálnak,mintha senkinél nem lenne takargatni szégyelni való,kifelé minden tökéletes,ami "belül" van,azt meg úgy sem látják?!

Elmegyek mellettük köszönük,vissza köszönnek( ha vissza) és két lépést sem teszek,már hallom megy a susmus.

Komolyan azon gondolkozom néha,hogy el kellenne költözni,de ilyen szomszédokkal senki nem vesz házat!

2014. ápr. 7. 20:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Kecske
2014. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
?
2014. ápr. 7. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen szomszédokkal remekül lehet szórakozni, ássatok minden ok nélkül gödröket az udvaron, vagy a ház előtt, "titkosítva" hagyjátok el a házat (kióvakodni a házból, kinézni a kapun, jön-e valaki, körülnézni mielőtt beszállsz az autóba). Ha meg észreveszed, hogy bámulnak, jó hangosan oda kell köszönni és megkérdezni, hogy csak nem információkat gyűjtünk?

Na de viccen kívül. Ilyenek mindig lesznek, egyszerűen nem kell törődni velük (tudom ők akkor is fognak), de ha mindig emiatt idegeskedsz, nem lesz egy nyugodt perced sem. A saját életedet otthon meg éld úgy ahogy akarod, ne hagyd hogy mások elrontsák.

2014. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Embergépek. Ők azok, akiknek a szemük se látszik ki a Csernus-féle "tengerből"...
2014. ápr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!