Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen rosszindulatúak...

Miért ilyen rosszindulatúak az emberek? Vagy én lennék túl naiv?

Figyelt kérdés
Ha egy nő egy ismerős férfival beszélget, akkor a többség már azt suttogja, hogy biztosan udvarol neki a férfi, vagy éppenséggel már viszonyuk van. Saját környezetemről nyilatkozom természetesen. Én nem gondolom ezt rögtön csak azért mert ellenkező nemüek. Miért ármánykodik a legtöbb ember? Vagy én vagyok túl naív, hogy nem rögtön a legrosszabbat feltételezem a másik emberről? Mire jó ez nekik?
2014. ápr. 11. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Volt a "megsértődött" hullám, most meg van a "rosszindulatú" hullám. A "bunkó" hullám meg állandó. Minden, viselkedésmintát, esetet 1-1 szóval fejezünk ki, szuper. Vannak rosszindulatú emberek, de az a tömegjelenség, amiről te beszélsz, nos az nem rosszindulat. A tömegjelenség amit tapasztalsz az az önérzetesség és a nagybetűs butaság, kicsinyesség, üresség. Ebben tényleg élen jár a köz. Lehet persze erre azt mondani, hogy ezek összessége bőven szinonímája a rosszindulatnak, egy nemtudatosnak talán. A tudatos rosszindulat viszont nem ez.


Ármánykodás, pletyka, a kettő egy, az átlagembernek erre szüksége van. Olyan ez, mint a divat. Ha emiatt azt érzed, rossz bolygóra születtél, hát akkor üdv a klubban. Azért a végére egy kis jó hír: aki értelmesebb és felnőtt, az jóeséllyel kinövi, kikopik ez a vonás a személyiségéből, az erre való igénye. Nem tudom hány éves vagy, meg kell várni amíg mindenki felnőtt nem lesz körülötted és még ott is erősen szűrni az egyszerűeket és az üreseket. Ennél jobb megoldást én még nem találtam.

2014. ápr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindannyian 30asok vagyunk, nem nagy esély van arra hogy ezt már kinőjék valaha.
2014. ápr. 11. 18:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ezt tapasztalom, én 33 vagyok, de a kollégáim nagy része 40-es, 50-es családos ember.

Irodai munka, a dolgozók 90%-a diplomás mérnökember.

És mindig van valami gonoszság, ármánykodás, beszólás, gyűlölködés.

A főnököm odáig meg vissza van a csapatépítésért, de én nem bírom azt, amikor egy napig jópofizunk, aztán visszatérünk a hétköznapokba, és hallom, hogy X és Y épp kibeszéli Z-t. Mindennapos a rosszindulat, a pletyka. Meglett, tanult emberekről beszélünk. Akkor milyen lehet egy gyárban, vagy nem is tudom hol, ahol tanulatlan, buta emberek végeznek vmi betanított munkát?

Néha kikészülök, engem is "hoztak már össze" kollégával, mert jóban voltunk, beszélgettünk.

Mocskos ajánlatokat is kapok rendszeresen nős, diplomás emberektől, miközben én sem vagyok egyedülálló. Sokszor rosszul vagyok már, ha be kell menni dolgozni, legszívesebben felmondanék, nem bírom már az embereket.

Egyszer elkezdtem egy keleti filozófia felé nyitni, és mindenben csak a pozitívat látni, pár hétig működött, de aztán elmúlt, és hiába keresem a jót vkiben, ha az illető velejéig romlott.

Sajnálom, hogy felnőttem. :(

2014. ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#1 hsz rendesen bekeretezni valóra sikeredett, szép impro.
2014. ápr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Horus magnus est ***** válasza:

3. válaszoló


"Tanulatlan, buta betanított munkások" :( Ez azért fájt..

2014. ápr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Horus magnus est ***** válasza:

És még idézni sem tudok rendesen.. lehet tényleg buta vagyok.

És bocsi az offért.


A kérdezőnek meg azt mondanám, hogy bele kell törődni. Az emberek 90% ilyen..

2014. ápr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Horus magnus est:

Sajnálom, ha rosszul esett. Nem állítom, hogy mindenki ilyen, de azért a nagy átlagról elmondható, hogy a tanult emberek intelligensebbek, mint az iskolázatlanok.

Persze diplomával is lehet szalag mellett dolgozni, mert ilyen időket élünk.

Én falun élek, itt nagyon sok a munkanélküli, szerintem max. 8 általánosuk van, de lehet még az sincs. Ne akard látni őket. Hallani meg főleg nem.

Pedig nem is kisebbség. De még beszélni sem tudnak értelmesen, magyarul.

2014. ápr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!