Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Reflex szerű ellenszegülés...

Reflex szerű ellenszegülés probléma megoldások esetén. Normális ez?

Figyelt kérdés

Egészséges az, ha valaki mesél egy problémájáról vagy egy problémás helyzetéről egy másiknak és az rögtön nem hogy próbálná megérteni az első személyt, inkább rögtön a harmadik (problémát okozó) fél helyzetébe képzeli magát és próbálja védeni azt?Anélkül hogy tudná a probléma forrásának alapjait?


Normális ez,vagy az első személy a hülye?



2014. ápr. 16. 15:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Bennem felmerült néhány kérdés a kérdéseddel kapcsolatban:


1) Ez vajon valóban "ellenszegülés" lenne?


2) Mit értesz pontosan azalatt, hogy "probléma megoldások"? Az lenne esetleg a probléma megoldása, vagy egy kicsit is közelebb vinne a megoldáshoz, ha az a kívülálló fél, akinek beszélsz a problémádról, teljes mértékig neked adna igazat, és ő is 100 %-ban a másik felet tekintené "problémát okozónak"?


3) Ha te magad egyértelműen a harmadik felet tekinted "problémát okozónak", akkor mennyire vagy nyitott a beszélgetőtársad véleményére, meglátásaira? Ha nem igazán, akkor mi az, amit VALÓJÁBAN szeretnél, vagy elvársz tőle?

2014. ápr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

1) Az ahogy megnyílvánul részemről úgy jön le mintha ellenszegülne.


2) Szerintem egy probléma megoldását nem úgy kell kezdeni hogy a másik fél az én indokaim ismerete nélkül veszi fel a 3. személy helyzetét, a megoldást -a kérdésre válaszolva- én úgy látnám ha az én érveimet is figyelembe venné, de ez elég sűrűn nem következik be, aztán mikor levonja a hiányos információival a következtetést és én megjegyzem az illetőnek hogy ezzel nem értek egyet akkor rám aggaszt mindenféle negatív jellemzőt amiről tudom hogy az nem igaz.


3)A 2. ponttal szerintem választ adtam erre a kérdésre.Legalább is remélem. :D

2014. ápr. 16. 18:29
 13/13 anonim ***** válasza:

Bocsánat, bennem fel sem merült, hogy ha Neked valakivel kialakult egy problámás helyzeted, akkor azt tekinted a "probléma megoldásának", hogy egy másik személlyel beszélsz erről.


Nem tudtam, hogy olyan jellegű a konfliktusod azzal az illetővel, hogy a megoldását - teljes mértékben, vagy legalább részben - át tudja vállalni egy harmadik személy.

2014. ápr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!