Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akinek megvan mindene, és...

Akinek megvan mindene, és dolgoznia sem kell, az mihez kezdjen az életben? Azt hittem jó így élni, de nagyon unalmas?

Figyelt kérdés

Még mielőtt itt jönnek a szebbnél szebb válaszok, nem nő vagyok.

Egész életemben keményen dolgoztam, de úgy alakult, hogy meglett mindenem, és hátralévő életemben ha nem akarok, nem is dolgozok.

Már nincsenek céljaim, van hogy egész nap internetezek, a reggeli már a gépnél ér, és éjfélkor lefekszek, de a számítógép mellől.

Mit csinálnátok magatokkal ebben a helyzetben?



2014. ápr. 20. 21:32
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

add olyanoknak, akik rászorulnak. én szívesen elfogadnék havi 150et, ha belefér. ha meg nem, érdekesebb lenne az életed máris.


1.először is ismerkedj emberekkel, hogy legyen értelmes közös programod másokkal gépezés helyett. kiszakít a gép elől.

2.sportolj

3.keress fel önkéntes táborokat, lehet ez gyermek vagy állatmentés, környezetvédelem, hajléktalanok segítése.

4.építsd tovább a céged, keress egy örököst.

2014. ápr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Hobbi terén: próbálj ki minél több új dolgot, hátha megtetszik valami.


Célok terén:

Ez csak egy saját vélemény, de szerintem a célok úgy szoktak kialakulni az emberben, hogy csinálsz dolgokat, néhány belőle megtetszik, kialakul egy érdeklődés, és megjelenik benned az az érzés, amit én lelkesedésnek hívok. Mikor nem azért csinál valamit, hogy ne unatkozz, hanem mert ha rágondolsz, hogy mehetsz és csinálhatod, egyszerűen mosolyogni kezdesz és már legszívesebben mennél is.


Kicsit kevésbé homályosan:

Pl. próbáltál már filmet forgatni? Amatőr filmezésre gondolok most. Nagyon sok érdekesség van benne.

Vagy próbáltál már alkotni valamit? Regényt, festményt, maketteket (de nem ám előre gyártottat, hanem rendesen az üres fehér papírból kiindulva repülő- és épület maketteket! Az előregyártottakra nem leszel büszke, hiába ragasztottad össze.)...


Próbáltál már színészkedni? De nem elhülyéskedve, hanem rendesen, hogy át is éld a szerepedet, és egy kis ideig egy olyasvalakit játssz, akinek esetleg más az értékrendje, mint neked.


Szeretsz túrázni? Esetleg sátrazni? Fényképezni a napfelkeltét egy hegy tetejéről, ahol egy lélek nincs a közeledben?


Vagy ha nagyon semmi nem ragad meg, még mindig hirdethetsz pályázatot ötletembereknek. Ha valaki egy olyan ötlettel és hozzá tervekkel áll elő, ami felkelti az érdeklődésed, és szívesen dolgoznál vele rajta, együtt megcsinálhatnátok. Akár egy egész ötletelő-csapatot is összeszedhetsz magadnak.

Nagyon sok jó ötletből azért nem lesz semmi, mert nehéz hozzá pénzt szerezni, de neked megvan az az előnyöd, hogy csak egy olyasvalakit kéne találnod, akinek tetszik a fantáziája, és megszínesítené az életedet a következő pár évben.


Vagy akár simán körbeutazgathatnád a Földet, biztos látnál olyat, ami nem olyan unalmas :D

Tanulj meg repülőt vezetni... siklóernyőzz, és én a helyedben tuti végigpróbálnám az extrém sportok listáját :D


De mindenképpen menj emberek közé! Sokat javít a hangulaton is, és segít megelőzni, hogy csak a bajaidon gondolkodj egész nap. Pl. ha szereted a kutyákat, beszerezhetsz egyet, és legalább lesz indokod a többi kutyással beszélgetni.

2014. jún. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!