Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy változzak meg, hogy ne...

Hogy változzak meg, hogy ne féljek attól, ha valami rólam szól? Bővebben lent

Figyelt kérdés
egyszerűen rettegek olyan dolgoktól mint szóban felelni, vagy beszédet, előadást tartani az ilyet messziről kerülöm, de ami rosszabb, 6 éve van barátom, sokat beszéltünk már közös jövőről, hogy összeköltözzünk, de egyszerűen nem merek otthon erről beszéljek, vagy elképzelem, hogy a párom megkéri a kezem és rettegek tőle, hogy el kell mondanom ezt itthon, hogy kell eljegyzési bulit tartani sőőt, esküvőt, ami rólam (is) szól és ennek még a gondolatától is rettegek. mit tegyek,hogy ezt leküzdjem?
2014. máj. 9. 22:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon hosszú folyamat.Ilyen helyzetekbe kell hoznod magad és egyszerűen próbáld megállni a helyed.Csináld úgy,hogy ne legyen az egésznek nagy tétje,ha esetleg elrontanád.

Egyébként nem kell görcsölnöd,hiába vagyunk Magyarországon,ha jó környezetben élsz,akkor segítenek,ha látják rajtad,hogy bepánikoltál!

Amúgy meg tudnod kell,hogy szerintem ehhez direkt tréning kell... de vigyázz,bele ne fuss egy szektába se!

2014. máj. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam,de a szalagavató és az érettségi óta mintha leküzdöttem volna ezt a félelmemet.Hiszen szalagavatón kb 500 ember előtt kellett táncolnom 2x-is.

Érettségin meg több tanár előtt felelni.De mondom leküzdöttem ezt.

Nem tudom hogy hogyan.Igazából muszáj volt.Ebből nem tudtam kihátrálni,hogy majd majd megcsinálom.Erőt vettem magamon,megcsinálom és meg is csináltam.Lényeg mindig a pozitív hozzá állás.


Szüleid nem fogják leharapni a fejed,hogy elmondod nekik mit terveztek,hiszen a párod és 6 éve együtt vagytok!!

Ettől nem szabad félni.


Én pedig egy barátnőmmel(mind a ketten lányok vagyunk) akit akkor 4 hónapja ismertem költöztem volna Pestre egy albiba.Hát elsőnek féltem anyumékkal közölni.Gondolkoztam,hogy milyen válaszokat kapnék.

Aztán erőt vettem magamon és elmondtam,hogy 2 hét múlva költözök X-el.

Hát lehordtak,hogy 4 hónapja ismerem azt a lányt és beköltöznék vele.Mondom bízok benne,meg 21 éves vagyok.Egyszer mindent el kell kezdeni stb stb.

Nem értették meg.De nem is vártam.Viszont a te szitud más,mert pároddal és 6 év után költöztök össze.


Végül a költözésből nem lett semmi.Nem jöttek össze a dolgok,barátnőmmel mai napig a legjobb barátnők vagyunk.


Ha az segít akkor párod is legyen ott,hogy segítsen esetleg ha meg akadsz,de te kezd mondani,hogy "anya,apa x-el úgy döntöttünk,hogy össze költözünk"

Szerintem örülni fognak.


Ha én azt elmertem mondani,hogy egy 4 hónapos ismeretségből össze költözök vkivel,akit anyumék akkor láttak vagy 3x. Szóval számukra egy vad idegennel konkrétan.Akkor neked is mennie kell!!


Bíz magadban,vegyél erőt magadon és mond el :)

2014. máj. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!