Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fogadjam el magam?

Hogyan fogadjam el magam?

Figyelt kérdés

Régebben iszonyatosan dagadt voltam, viszont nagyon sokat fogytam. Most se vagyok vékony, 40-es, M-es méretű ruhákat hordok. (Mielőtt valaki elkezdene oltani, fogyózom még.) Nem vagyok túl magas, 161-2 cm. Mindenki megdicsér, hogy jól nézek ki, de én egyszerűen ezt nem hiszem el.. Egyre kritikusabban nézem magam, rosszul vagyok a gondolattól, hogy lassan rövid nadrágot és rövid ujjút kell hordjak, pedig régebben sokkal kövérebben nem voltak ilyen problémáim, csak próbáltam előnyös ruhákat húzni.


Amikor nagyon dagadt voltam, nagyon sokan mondták, amikor szóba jött a téma, hogy nagyon jó adottságaim vannak, 'jó csaj lehetnék', mert még így is szép az arcom, de csak röhögtem rajtuk...

Nagyon sok pozitív visszajelzést kapok, hogy szép vagyok (nem kérdezem), olyanok is, akiktől nem számítok rá. Ha valakivel beszélgetek, rengetegszer megjegyzik, hogy milyen szép szemem van (zöld, benne pöttyökkel), vagy hogy szív alakú az arcom gödröcskékkel. Volt, hogy nagyon beteg voltam, szarul néztem ki, a szemem is bedagadt, majd amikor jobban lettem, azt mondta az egyik doki, hogy nem is látszott, hogy ennyire szép arcom van. A hajamat is nagyon sokszor megdicsérik, (hátközépig ér, és tényleg rengeteg van), még dokik is, vagy csak a szüleim ismerősei.


Ennek ellenére ezeket sose hiszem el. Vannak pillanatok, amikor tényleg szépnek látom magam, látom, hogy tényleg sokat változtam, de legtöbbször csak a hibákat veszem észre, és ugyanannak a csúnya kislánynak látom magam, aki voltam. Hogyan fogadhatnám el magam? Sokszor nézem az utcán, hogy másoknak mennyivel jobb alakja van, vagy hogy más mennyivel szebb.. Hogyan láthatnám én is magam ha nem is szépnek, de legalább átlagosnak?


2014. máj. 10. 22:22
 1/4 anonim válasza:
41%
Erre nincs más megoldás fogadd el magad úgy ahogy vagy nem tehetsz mást.
2014. máj. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Képet küldenél?
2014. máj. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így voltam, sokáig csúnyának láttam magam, mindenki mást meg sokkal szebbnek. Aztán egy fiú belém szeretett, és elkezdett dicsérni, hogy milyen szép vagyok. Azóta szakítottam vele, talán jobb lett volna abba a kapcsolatba bele se kezdeni, de akkor még mindig ott lenne az önértékelésem, ahol régen volt. Rajtam ez segített. Most már mondhatnak akármit, szépnek tartom magam, és kész, ebben megingathatatlan vagyok. Ez persze nem egy tanács, hogy akkor most tedd ezt és ezt, azért írtam le, hogy lásd, nem biztos, hogy örökre így maradsz.
2014. máj. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hm.. ha tudsz egy kicsit angolul, akkor ez a vidi nagyon neked való :) Az üzenete: "Sokkal gyönyörűbb vagy, mint gondolod."

http://www.youtube.com/watch?v=litXW91UauE

A fantomrajz-művész lerajzolja a nőket úgy ahogy ők maguk látják magukat, utána úgy, ahogy mások látják őket - megdöbbentő a különbség :)

Ez jusson eszedbe legközelebb, amikor valaki őszintén dícséri a külsődet - talán sikerül majd elhinni!

2014. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!