Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan fogadjam el magam?

Hogyan fogadjam el magam?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok és nem merem felvállalni magam.

Kezdeném azzal hogy nem tudok artikulálni, úgy beszélek, olyan hangom van mint egy homoszexuálisnak plusz orrhangom is van. Sokan megkérdezik hogy miért beszélek ilyen furán, és kiröhögnek, sokat cikiztek miatta... ezek miatt nem merek beszélni mások előtt és szorongok, néha még otthon sem szólalok meg. Szókincsem nem nagyon van. Szerintem szociális fóbia is kialakult nálam. A másik hogy a kinézetemmel sem vagyok megelégedve, hosszúkás fejem van mint egy aliennek, drogosnak stb.folyton nézem magam a tükörben, fotózgatom magamat.

Sok lány szerint cuki vagyok, sok csajnak bejövök, de én mégse vagyok képes elfogadni magam, nincs önbizalmam se. És még sorolhatnám. Szeretném megtudni hogy mi segíthet az önelfogadásban és az önbizalom növelésében, hogyan hagyjam figyelmen kívül a sértegetéseket, mit csináljak hogy merjek beszélni többet ?


2014. márc. 15. 15:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nos.. Nekem tömegiszonyom van, félénk lány vagyok. Irtózom, ha a közelemben vannak emberek. Én is hasonló cipőben járok.


A külsődet azért nem szereted mert még fiatal vagy és nem vagy megelégedve önmagaddal. Engem a külsőm már nem érdekel olyan szempontból, hogy amiatt rosszul érezném magam mert csúnya lennék. Csak úgy megjegyzem párszor már megvertek A FIÚK meg csúfolnak, de nem érdekel. Egyszerűen a külső másodlagos.


Én általában felveszem a hangom és elemzem, hogy milyen és mit kellene változtatnom. A telefonomon (régimódi vagyok) elég rossz a hangrögzítő. Az segíteni fog. 14/L

2014. márc. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bocs ez lemaradt. Rossz a hangrögzítője és ezért néha elszégyellem magam a semmi miatt, de ez is jó, mert határozottabb leszek.
2014. márc. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is fel szoktam venni hangrögzítőre a hangomat, olvasok föl szövegeket, de nem tudom hogy a rögzítő mennyit torzít.
2014. márc. 15. 15:39
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja és ha zavarba vagyok akkor még jobban stresszes lesz a hangom.
2014. márc. 15. 15:40
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálam is. Én inni is furcsán szoktam. Erősen nyelek stb.

Olvass sokat! Előző voltam.

2014. márc. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az elozo valaszado lannyal egyetertek.A kulso masodlagos annal sokkal fontosabb hogy egy kedves,udvarias srac vagy.Es biztos az vagy kulonben a csajoknak nem jonnel be es nem tartananak cukinak :) A masik a hangod.Ezzel leginkabb azert foglalkoznak az emberek mert te is tul sokat foglalkozol vele.Nem az szamit hogy milyen a hangod hanem az hogy mit mondassz.Arra figyelj amit mondani akarsz es ne arra hogy ez milyen hangon fog tortenni.Ha Te a tartalomra koncentralsz ok is arra fognak.Egyebkent meg a hangos olvasas eleg jo modszer a beszedtechnika fejlesztesere es nem gaz hogy tudod normalisan felvenni lenyeg gyakorolsz .Kicsi a szokincsed ?Fejleszd :)

Es meg annyit hogy azok akik kirohognek ugyanugy fusztraltak a sajat problemaik miatt ahogy te.Csak ok ezt ugy vezetik le hogy masokat bantanak te meg magadban orlodsz.Ezert vagy te jo ember ok meg kakik.:)Ez adja a legtobb onbizalmat neked hogy mennyire kulonb vagy mint ok.

2014. márc. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azt értsd meg, hogy nem kell, hogy tetsszél. Az nem baj, ha nem tetszel. Nem baj, ha nem olyan vagy amilyet várnak. Vedd észre, hogy minden új dolog is más mint amit várnak és először visszautasítják. És ha az elég kitartó és ott marad, akkor előbb utóbb megszokják és arra is van esély, hogy ebből lesz a következő normál dolog, ha meg is szeretik.


Szóval nem baj, ha nem vagy szép. Akkor csúnya vagy. Ami társaságban gond az általában más. Az, hogy mivel eltérő vagy ezért meglepődnek, ilyen talán viccesnek tartják, vagy akármi. A fontos, hogy erre, hogy reagálsz. Mert ha elfogadod ezt, hogy ez normális. Hogy mivel kicsit fura vagy ezért más reakciót váltasz ki, akkor minden rendben lesz. Esetleg te is nevethetsz, te is viccelhetsz vagy csak nem foglalkozol az egésszel. A hangodat pl humorosan is használhatnád talán. DE ha beszarsz és lefagysz és szégyelled magad és szinte elnézést kérsz magad miatt a viselkedéseddel, akkor az egy olyan helyzetet teremt, ahol már a másik is furán fogja érezni magát. Egy fagyott rossz helyzet lesz.


Szépen rakd ki amid van. Minden torzulásod, minden sebed. Hagy nézzék. Ez a legjobb amit tehetsz. Aztán, hogy tetszik nekik vagy nem az meg az övék. Ehhez neked semmi közöd. Egy perverz dolog ezen tipródni és azt akarni, hogy mindeninek olyan legyen az ízlése, hogy neki te tetsz. azt is értsd meg, hogy a sok millió magyar nőből elég ha nagyon kis számúnak megfelelsz. Az teljesen perverz, hogy mindenek akarj. Azokat keresd kutasd kitartóan, akinek jó vagy csúnyán(ha tényleg csúnya vagy). De azt megint hangsúlyozom, hogy az embereknek előfordul, hogy elkezd tetszeni amit sokat látnak. Először fura és elutasítják aztán már érdekesnek tartják. Van ilyen is. Szóval ezért sem jó elbújni.



ezt pedig olvasd el:

[link]

2014. márc. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ebbe már belebetegszek :D

Ha mondok valamit néha csak azért teszem, hogy megszólaljak, de néha olyan hülyeséget hogy utána ég az arcom.

Miután beszélgettem valakivel azon stresszelek hogy biztos furán beszéltem, olyat mondtam amitől butának látszódtam és ezért a hátam mögött röhög, röhögnek, esetleg megvetnek.Szóval ilyen paranoiám lett.

Sok csaj szerint helyes pasi vagyok, meg szemeznek is velem :D csak az a baj hogy a negatív kritikákat magamra veszem a pozitivval meg nem értek egyet. Van egy kis zavar a fejemben.

2014. márc. 15. 16:24
 9/13 A kérdező kommentje:
Szóval.szerintem csak én tartom magam csunyának.
2014. márc. 15. 16:27
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ha mondok valamit néha csak azért teszem, hogy megszólaljak, de néha olyan hülyeséget hogy utána ég az arcom."


Vedd észre itt is ezt a szerkezetet. Nem az a gond, hogy esetleg bénát mondasz. Hanem az, ahogy erre reagálsz.


Gondolj arra amikor valaki büfög egyet, vagy kireped a gatyája a seggén, vagy nem jut eszébe valami alapvető műveltségi dolog vagy bármi. Ekkor maga a dolog még semmit nem dönt el, hogy az mit jelent az adott helyzetben. Attól függ, hogy hogy mit tesz utána az illető. Hogy belefagy és szégyelli magát vagy röhög ő is és képes egy poénnak eladni. Vagy csak képes laza maradni és nem reagálni magára hanem menni tovább. A kényelmetlen helyzet abból lesz, ha őt magát ez megfagyasztja.


Szóval csak az a baj, ha a kezdeményezéseidet, próbálkozásaidat lefojtod ezek miatt. Szóval ha megállsz megtorpansz. Csak az működik, ha bármi van mész tovább. Dumálsz tovább, a hülye hangodon, a hülye fejeddel és reméled, hogy előbb utóbb a másik vevő lesz rá :D ha meg mégsem lesz, akkor sem torpansz meg, nem veszed személyed ellen irányulónak(hanem csak pech, hogy ő nem értékeli ezt a jóságot ami te vagy), és keresel egy másikat és hátha majd az. és reméled, hogy hamarabb lelsz egyre minthogy elfogy az életidőd :D és az egész folyamatban egyre tapasztaltabb és bátrabb leszel.

2014. márc. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!