Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítélnek az emberek...

Miért ítélnek az emberek külsôségek alapján?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy manapság az emberek annyi alapján ítélnek, hogy ránéznek valakire? Miért van, hogy elítélnek a 'származásomért'? Én 19 éves lány vagyok, lassan egy éve élek a szüleimtôl külön és szép lassan rá kell jöjjek, hogy az emberek közel sem olyanok, mint hittem. Elôítéletesek, rámnéznek és már 'tudnak mindent' (vagyis ezt hiszik)... Azért miért vagyok én rossz, hogy a bõröm sötétebb? Tanultam, tanulok még mindig, én nem élek úgy, mint azok, akik ezt érdemlik... Elmentem 18 évesen dolgozni két helyre is egyidôben (mármint egyik melóhelyen végeztem, mentem a másik helyre).... Miért vesznek egy kalap alá?


Tisztelet azoknak, akik nem ilyenek, mert olyannal is találkoztam...:) Csak igazasn ritka.


2014. máj. 20. 07:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
az emberek már csak ilyenek. baj ha kövér vagy vagy vékony, ha sportolsz ha nem mindig kinéz valaki valami miatt. ha hosszú hajad van fiúként akkor emo vagy ha rövid és esetleg divatos vagy akkor swag az emberek mindig itélkeznek kitalálnak valamit. én pl probálok normális ember lenni mármint nem előitéletes stb. de minimálisan én is az vagyok szerintem ez emberi alap dolog vagy nem tudom. gondolom r.oma származású vagy nem? mármint a bőröm sötétebből veszem. hát mit ne mondjak velük én is előitéletes vagyok nem általánositok velük szemben mert tény, hogy mindig mindenhol vannak kivételek és magyarok is tudnak kö.cs.ögök lenni lopni csalni hazudni de ro.ma fronton már személyesen tapasztaltam amikor nem voltam nekik szimpatikus kötözködik 6 an körbeállnak a buszon aztán még leis akar köpni meg minden hát magyar ember még nem csinált velem ilyet szóval nekem megvan az okom az előitéletre valamilyen szinten
2014. máj. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
de pl ci.g.ány lányok is volt már, hogy be.sz.óltak amikor még régen hosszabb hajam volt emo vagy b.u.zi vagy meg stb kérdésekkel szóval nem alaptalan dolgok és elhiszem, hogy sza.r.ul esik mert kinéznek és egyből rosszat gondolnak rólad de te tudod ki vagy ez a lényeg!:)
2014. máj. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Hy!

Én nem tagadom Én is az elítélők közé tartozom...

Tudod az az igazság hogy igen is Neked nem kell foglalkozni ezzel,legyen meg a baráti köröd akik ismernek,akiknek már bizonyítottál hogy nem vagy olyan mint a többi.

Amúgy ami a külsőt illeti,nos mi fehérek ,ebben is ugyanúgy kategorizáljuk egymást.Amúgy ezzel gond nincs mert a külső alapján sok minden lenézhető ,mondjuk az öltözködése,hogy éppen milyen grimaszokat vág stb stb.

Szóval lehet a bőrszíned sötétebb ,de ha a megjelenésedre tudsz úgy adni,akkor sok problémád nem lesz.

2014. máj. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Igen, az vagyok... És kicsit sem én kértem, hogy hova, milyennek szülessek. Sajnos jó nagy adagnyi megfelelési kényszerrel áldottak meg... Néha már kilépni sincs kedvem, mert nem kell a szó, elég a nézés... Ez mindig így lesz már? :/
2014. máj. 20. 08:00
 5/21 anonim ***** válasza:

Amúgy Én sem lennék előítéletes ha nem csak a rosszat tapasztaltam volna.

Én dolgoztam már együtt olyanokkal akik tényleg jó melós is,de az meg is tagadja saját fajtáját!

Engem gyerek korom óta többször volt velük problémám,többször loptak el tőlem sok mindent,verekedés szempontjából is csak velük(mert mindig többen voltak ellenem) volt probléma,üzletben is csak át ba sztak...Sokkal dolgoztam is építőiparban,nos ha tél van az a baj ha nyár van az a baj ha dolgozni kell az a baj...Sorolhatnám még hogy vannak ilyen származású vállalkozók akik után menni kellett komplett épületet javítani mert ők csak a pénzt felmarkolták és eltűntek,akié a ház az meg már emiatt adósságba verte magát....A nagyja nem képes de nem is akar beilleszkedni,pedig nem lehetetlen!Ha valaki akar dolgozni az úgy is elmegy és dolgozik,legyen az kínai,negró vagy akármi...

2014. máj. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ha megfelelési kényszered van akkor tegyél le az asztalra!!!

Nekünk sem osztják csak úgy a megbecsülést!

Amúgy meg mit foglalkozol idegenekkel? barátaiddal legyél meg jól meg a családoddal más nem számít!

2014. máj. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van,ami nagyon szomorú,ilyen lett a társadalom.De egyszerüen próbálj meg ne foglalkozni senkivel az a lényeg,csak magaddal.
2014. máj. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Sztereotípiákban, leegyszerűsített kategóriákban, fogalmakban gondolkozunk, ilyen az agyunk. A tiéd is ilyen, mert így tudsz eligazodni a világban. Ha mindent alaposan megismernél, mielőtt döntesz minden apró kérdésben, tök döntésképtelen, életképtelen lennél. Ráadásul, biztos te is belátod, nem véltlenül alakult ki az általad kifogásolt sztereotípia.


Visgasztaljon két dolog.

1. mindenkinek van keresztje, történetesen a tiéd ez, a másiké meg más

2. ha kicsit is megismernek, azonnal értékelni fognak, te leszel mindig az ellenpélda, akit emlegetnek majd efféle beszélgetésekben, és sokkal jobban fognak értékelni, mint egy ugyanilyan, fehér bőrű embert...

2014. máj. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Kényelem, a kulcsszó.
2014. máj. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A választ nem tudom, de nagyon megértelek, mert ugyanez a bajom. :((
2014. máj. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!