Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nagyon szemét...

Szerintetek nagyon szemét vagyok, ha nem adok semelyik kéregetőnek egy FTot sem? Bármit is mondjon nem adok!

Figyelt kérdés

Mert elgondolkoztam, hogy emberségből szerintem 0 vagyok! És nekem is rossz lenne ha nem adnának.

De múltkor vártam a haveromra, oda jött kérni tőlem egy alkesz formájú alak, hogy csak 30ft kell már csak adjak nem tudom mire kell neki. Mondtam,hogy nem, nincsen, nem tudok adni. Még kért párszor, mondtam, hogy nem, nincs mondtam!

Oké, tovább ment, megállított másokat, ott már 50ft kellett CSAK neki. :D


Itt elgobndolkoztam, lehet hogy a 30ft se kell neki csak kitalálja, mert mire kell neki hirtelen fél perc múlva 20 FTal több?


Szerintetek szemét vagyok, ha bármilyen dumával jönnek oda(gyerekem van, rokkant vagyok, éhezem, egyetemista vagyok, gyógyszerre kell) egyiknek sem adok?



2014. máj. 23. 15:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

10: Azért nagyon sokan igenis hibásak abban, hogy odakerültek. Aki korábban csak a kocsmapultot támasztotta, este otthon részegen elverte a családot, a tökvakarós munkahelyéről kirúgták, a családja a korábbi verések miatt hallani sem akar róla, azt azért nem sajnálom.

Nálunk a családban nem is tudnám elképzelni, hogy valaki hajléktalan legyen, se apámat, se tesómat, se akármelyik nagybátyámat, de még a hülye exférjemet sem. Valamelyikünknél minimum egy ágy lenne és nem kényszerülne az utcára tartós munkanélküliség esetén sem, DE ők igyekeznének is, nem alkoholista egyik sem, nem agresszív vadállat. Ahol valaki úgy lecsúszik, hogy nincs se egy barátja, se egy rokona aki befogadná, a gyerekei hallani se akarnak róla, ott azért vastagon benne van az ő hibája is.


A másik az, hogy a hajléktalanszállókon szabályok vannak, és ez sokaknak nem tetszik. Nem lehet inni, részegen fetrengeni. A normálisabb hajléktalanok igyekeznek, az rendben is van, hogy legyen még férőhely, hogy a rászorulóknak jusson, de vannak közöttük olyanok is, akik akkor se mennének be a hajléktalanszállóra, ha mint egy luxushotelben tálcán hoznák a reggelit az ágyba. Naivság feltételezni azt, hogy ha van elég szálló, ingyen kaja, akkor mindenki boldogan betáncol oda, hogy ne az utcán fetrengjen a saját ürülékében. Sajnos vannak, akik menthetetlenek és rajtuk nem segít a plusz férőhely sem.

2014. máj. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokan azért nem mennek szállóra, mert kirabolják őket. Nem egy esetről hallani, hogy még lakatot is visznek magukkal, csak amíg elmennek zuhanyozni a maradék értékeiket is ellopják.


Én azt látom sok hajléktalannál, hogy neki tökéletes ez az állapot. Inkább vedelik a koccintóst, bebaxva fetrengenek a városban, jó nekik aludni egy bokor is.

Szerintem amelyik akarna az tudna változtatni a sorsán.

2014. máj. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
36%
Az vagy de nálad vannak nagyobb szemetek is, már ha ez vigasztal téged. Egyébként ne azt mondjad neki hogy nincsen pénzed, hanem mondjad meg neki őszintén hogy ha pénzt akar keresni ne kolduljon, hanem menjen el melózni.
2014. máj. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
7%
Előző válaszoló vagyok és még annyit hogy ha egy cigány kéreget akkor tényleg ne adj neki, mert azok nem érdemlik meg, úgyis csak cigit vesznek belőle, de ha egy viszonylag becsületesnek látszó normális ember kér tőled akkor azért illik, sőt akár magadtól is odamehetsz és adakozhatsz neki.
2014. máj. 27. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
10es vagyok.Nem igazán értettetek meg,de nem baj. Szerintem,ha lennének ma is bérlakások,a java talpra tudna állni,sőt,lehet sokan oda sem kerültek volna!Az most mindegy,hogy ő volt a hibás vagy sem,adni kellene nekik is esélyt az újrakezdéshez,mint a rablóknak, gyilkosoknak.Nem azért isszák le magukat,mert annyira jó nekik,hanem hogy elfelejtsék azt a nyomorultságot,amit átélnek és tudják,hogy onnan már nincs felfelé.Ha lehetnének újra céljaik,akkor már nem lenne szükségük italra.Ha lenne egy otthonuk,újra tudnának dolgozni és újra hasznos emberei lennének a társadalomnak.Ez jobb lenne,mint őket kerülgetni,nem?
2014. máj. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Ha lenne egy otthonuk,újra tudnának dolgozni "


Sajnos nem csak egy normális ruha, tiszta megjelenés kell ahhoz, hogy valaki állást kapjon. Ezeknek az embereknek a nagy része nem képzett, nem piacképes a szakmája, tudása. Nagyon sok munkanélküli van, aki a napot azzal kezdi, hogy bújja a netet, küldözgeti az önéletrajzát, normálisan megjelenik az interjún és mégsem kap állást. Nem olyan egyszerű a képlet, hogy lakásba dugunk mindenkit, aztán majd lesz meló és dől nekik a pénz....


Amúgy meg ha kapnának olcsó bérlakást, munka nélkül hogyan fizetnék az áram, víz és egyéb számlákat???

2014. máj. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Nem olyan egyszerű a képlet, hogy lakásba dugunk mindenkit, aztán majd lesz meló és dől nekik a pénz.... "


Nem így gondoltam én sem!Először egyszerű munkát kell nekik adni és úgy jutnának felfelé.Akkor már talán a rokonaik is melléjük állnának,de ha mégsem segítséggel fel tudnának zárkózni.Egyik napról a másikra nem megy,de ne mindig a tetőnél kezdjük már a házat építeni!Mindenre van megoldás,csak meg kell találni.

2014. jún. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!