Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek érdemes belekezden...

Szerintetek érdemes belekezdenem történetírásba?

Figyelt kérdés
Elég jó képzelőerőm van, úgy beletudom élni magam dolgokba amit elképzelek, hogy teljesen kizárom a valóságot.Eszembe jutott egy történet ami több részen át futna, és különböző szálakon.Ezt szeretném könyvbe leírni.Szerintetek érdemes belekezdenem?Már megvannak a támpontok csak nem tudom érdemes e megkezdeni.Ha igen ,tudnátok segítséget adni hogy hogyan álljak neki?Meg szeretném csinálni, mert már álmodtam is róla, és valahányszor rágondolok bizsergek és érzem hogy nekem ez kell megcsinálnom, de nem merem elkezdeni :D

2014. jún. 2. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdemes belevágni. Elvégre mit veszíthetnél?

Na már most ha vannak támpontok, akkor kezdd el felépíteni. Térben, időben elhelyezni, szereplőket kitalálni, történetszálakat kitalálni, nagyon fontos kidolgozni a karakterek jellemét, történetet adni nekik. Hosszú oldalakon keresztül lehet írni egy-egy szereplő történetéről, jelleméről. Ha tényleg bele tudod élni magad, akkor valami jó is kisülhet belőle.

2014. jún. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Vágj bele... a többi jön magától.;)

Nem fogod megbánni, hogy létrehozol valami értéket. (Még akkor sem, ha nem ismerik meg széles körök)

2014. jún. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Látom fantasy akar lenni. :-) Hajrá, hajrá! De homokos vámpírokat nem kérünk bele.
2014. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát igazából mindenféle van benne.De lényegében fantasy.Középkor,mágia,űr keveredik benne.De semmi csillámvámpír meg ilyesmi nem szeretnék bele
2014. jún. 2. 20:33
 5/12 anonim ***** válasza:

Csak egy apró jó tanács: ha életedben ez az első alkalom, hogy megpróbálkozol a történetírással,én szerintem előbb valami rövidebbel próbálkozz, mondjuk egy novellával. Érted, csak, hogy kipróbáld magad, hogy biztos jól megy -e ez neked.

És ha ezek után úgy érzed, hogy elbírnál egy regénnyel is, akkor már semmi akadálya annak :)

De ez tényleg csak az én szerény véleményem.

2014. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"De semmi csillámvámpír meg ilyesmi nem szeretnék bele"


Csillámfaszlámát sem? :-(

2014. jún. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Egyszer már írtam egy kisebb történetet vagy 10-20oldalas lett.Akiknek megmutattam azt mondták jó lett :D.


Az úgy szerintetek jó lenne hogy kezdéskor bemutatnám a főhőst és családját, és utána ahogy halad a történet és találkoznak új emberekkel,társakkal és minden találkozás után a történettel egybeszőni a karakterek történetét.Tehát pl X találkozik Y-nal és megcsinálják az akciót és utána hogy pl.:Y határozott egyéniség volt,stb..tehát az alapokat és utána a cselekménnyel egybefonni a továbbiakat

2014. jún. 2. 20:46
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletes, bár ez így először sokkal könnyebben hangzik, mint amilyen valójában :D
2014. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért kell hozzá rengeteg kitartás is!! Az elején még nagyon megy, aztán vannak olyan időszakok, mikor semmi kedved hozzá...de ha szeretnéd, akkor érdemes elkezdeni! Viszont nagyon figyelj a helyesírásra és a nyelvhelyességre, mert sokszor emiatt veszít a történet az élvezhetőségéből! Sok sikert hozzá ;)
2014. jún. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Osi3 válasza:
Szia, szerintem érdemes lenne belekezdened. Szivesen segítek, de szeretném ha ez oda-vissza menne, mivel én is írok egy történetet, de egyedül segítség nélkül eléggé bizonytalan vagyok. Ha érdekel az ajánlatom itt a facebookom [link] és az e-mail címem : osvaldb@indamail.hu
2014. júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!