Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar emberek miért ilyenek...

A magyar emberek miért ilyenek, miért bámulnak folyton meg?

Figyelt kérdés

Van egy születési rendellenesség az arcomon, elég rondának tartják, szájam és orrom között műtéti heg van, az orrom formátlan. Ezt a magyar emberek folyamatosan megbámulják, de nagyon kellemetlen módon, kb. 10 emberből 8 ezt csinálja.

Viszont külföldiektől nem tapasztaltam ezt, mentem én már el sok német, szlovák ember mellett, meg a horvát tengerparton ahol sokat nyaraltam, egy csomó külföldi mellett mentem el, aztán mégse bámultak meg ilyen goromba módon, mint itt.

Ennek mi az oka, hogy csak a magyarok csinálják ezt?


2014. jún. 13. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
A külföldi titokban bámul meg. A magyar ember őszinte.
2014. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Aztán meg csodálkoznak ha valakiből egy idegbeteg, agresszív állat lesz aki embereket ver meg minden, én még nem tettem ilyent és nem is akarnék, de néhány ember nincs messze tőle, hogy kihozza belőlem. Gyűlik bennem lassan az agresszió, mert irritál már hogy nem mehetek ki az utcára úgy, hogy ne bámuljanak meg, nem utazhatok nyugodtan buszon, mert ott is azt kell néznem vajon éppen honnan bámulnak.
2014. jún. 13. 15:55
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Oh még ha csak megbámulnak, de engem hangosan ki is röhögtek, és azok a megjegyzések, csak mert olyan hormonális gondom volt, amiről nem tehettem.
2014. jún. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Először is: nem minden magyar ember. Mindig vannak kivételek.


Aztán: azért, mert a magyar ember nagyon szeret hibákat keresni valaki másban - annyira kicsi a saját önbizalma. Valamint a szocinak hála, a maradék neveltetést is elfelejtette, amit az ősei kaptak. Most ezt Orbán még hajazza is.


A külföldi pedig kapott neveltetést, és nem bámul a képedbe: megnézi, tudomásul veszi, esetleg megsajnál magában és igyekszik nem törődni a problémáddal, hogy ne okozzon neked fájdalmat és ne szégyenkez miatta, ő pedig ne érezze magát kínosan emiatt.


A magyar emberek zöme sajnos nem őszinte, hanem neveletlen tapló, és az érzelmi IQ-ja a béka bokája alatt van. Mivel önmaga teli van problémával, szereti ezt azonnal leverni azon, akit magánál gyengébbnek vagy nyomoultabbnak vél.


És újra leírom: tisztelet a kivételnek!

2014. jún. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Legjobb ha nem figyeled az emberek reakcióját, egy idő után én ezt tettem, nem néztem senkire és akkor nem láttam, hogy az idióta bámul, vagy nevetgél.
2014. jún. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
7%

Engem is megnéznek a fekete mercedesemben pirosnál, lesüt róluk hogy biztos az apja vette neki, közbe meg egy több éves autóban mi a nagy szám?

21F

2014. jún. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyunk toleranciára nevelve, meg sok komolyabb gonddal nem kezdenek semmit itthon. Családi és állami szinten is, mert például a sérült emberek befogadását ezen a két helyen kéne elkezdeni még gyerekkorban.
2014. jún. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csak egy ötlet, mert nem hiszem hogy ilyen nagyon nagy mértékben más lenne a szocializációs kultúra (ebből fakad a megbámulás elvileg): Nem lehet hogy általában turisták, utazók, nyaralók kevésbé bámulják meg a "fura" küllemet, míg akik a "szokásos" környezetükben vannak, azoknak jobban szemet szúr + eleve jobban figyelik az embereket?


Az kb. minden nemzetre jellemző, hogy nyaraláskor máshogy viselkednek az emberek, mint odahaza (hol jobban, hol rosszabbul).


Én nem szoktam szájtátin megbámulni, pláne nem csúfolni senkit (illetlenség és bunkóság), de az így most belegondolva feltűnt, hogy egyszerűen jobban észreveszem az alternatívabban kinéző embereket (ez most lehet öltözködés, extrém frizura, mifelénk szokatlanabb rassz, vagy egy látványosabb betegség/sérülés vagy a szokásosnál előnyösebb küllem is), mint ha külföldön vagyok.


Ha nem ez, akkor gondolom szocializációs kultúra, tehát mennyire hajlamosak x kultúrkörben a szülők megértetni a gyerekkel, hogy nem bámulunk meg másokat, nem csúfolunk másokat, nem ítéljük meg a könyvet a borítója alapján, stb, mennyire jellemző, hogy kiskoruktól hozzászoktatják a gyereket, hogy születési rendellenességes, súlyosabban sérült, műtött gyerekek, emberek közelében legyenek és aztán emiatt később, felnőve is természetesnek vegyék. Lehet, hogy más országokban erre sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek, mint nálunk - nem éltem huzamosabban más országban, így nincs összehasonlítási alapom.



Sajnálom amúgy, nehéz lehet így élni. :( Sajnos az emberi alaptermészet része valahol, hogy ami feltűnő vagy szokatlan, arra jobban felfigyelünk.

2014. jún. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 yuda ***** válasza:
100%

Nem csak neked van ezzel gondod. mesélek egy friss sztorit, hogy oldjalak.

Ffi vagyok és állok buszmegállóban, pár méterre tőlem egy csinosnak mondható lány.

Csúcsforgalom, dugó, autók lépésben haladnak mellettünk, míg mi várjuk a buszt

Egyik kocsiból kidudál és majd kiesik hazánk fia: barna bőr és sötét haj, de ez igazából nem fontos, csak történet hűség miatt. Tegnap építő munkások füttyögtek egy lány után, de szerintem ezeket el kell tudni viselni.

Bennem azonnal felmerült mit gondolhat, mit lép és rá is néztem a lányra. Igyekeztem valamit leolvasni az arcáról. Valami reakciót...akármi.

Még csak oda se nézett, teljes közöny.

Nem tudom persze belülről mi játszódik le ilyenkor bennük, gondolom nem túl kellemes dolgokat gondolnak róluk, de kívülről ott a maszk.


Visszatérve rád.

Most mit tudsz velük tenni?

- sokat segít, ha a bámulókat nem bámulod vissza.

Magadnak ártasz, ha kialakítasz erre egy hiperérzékenységet és lépten-nyomon megsértődsz.

Tedd fel te is az álarcot és szemléld inkább helyettük a körülötted levő világot, és tudatosan ne vedd észre a bámulókat.

2014. jún. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A helyedben hívnám a kamerás gyereket, és ijesztgetnék. Aztán persze engedély aláíratása (szükség esetén kis pénzzel nógatva) után mennének youtubera. És ez vérkomoly.
2014. jún. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!