Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudok megbirkózni a...

Nem tudok megbirkózni a származásommal és a családi hátteremmel, miben kellene, hogy változtassam a hozzáállásom?

Figyelt kérdés

Félig cigány származású lány vagyok, de nem látszik rajtam, a szüleim elváltak, és az osztálytársaim, barátaim sosem látták a c. szülőmet. Én viszont jártam ugye oda, velük társaságba, stb, stb. Nem vagyok vidéki, születésem óta Budán élek. Már akkor is nehezen viseltem. Most is.

A családi hátteremről pedig annyit, hogy én leszek az első diplomás a családban, nagyszülők takarítók, szüleimnek sincs érettségije, testvérem szakmunkás. Régen nem gondoltam volna, hogy ez számít valamit, de most ramatyul érzem magam, ha erre gondolok. Én szeretem őket...

Nem tudom, mi van velem és miért jöttek most ezek elő. Nem látom a jövőmet sem, nem tudom ki is vagyok/leszek valójában, vagy kinek kéne egyáltalán lennem...


2014. jún. 15. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézd,normális hogy az emberekben van előítélet,ez velünk született dolog. Sajnos a cigányokról elég sokat hallani... DE te teljesen normális,rendes embernek tűnsz. Akkor nem probléma a származásod! Aki emiatt elítél téged az nem érdemli meg hogy barátkozz vele. Értelmes emberek meg a te saját személyiségeddel foglalkoznak,nem a családoddal.
2014. jún. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem a származás a fontos, hanem az, hogy te milyen vagy!

Légy büszke magadra és mutass példát!

2014. jún. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, bennem is van előítélet, mindenkiben van. Igazából senki nem tudja, soha nem is csúfoltak hát emiatt, egyszerűen csak én nem tudok vele most valamiért mit kezdeni.
2014. jún. 15. 21:54
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Nem fogok itt neked esni, de szerintem már ennyiből is sejtheted melyik táborba tartozom...olyan helyen lakom ahol nem kevés a probléma a cigánysággal és ez nem javul csak romlik, ahogy máshol is. Nekem is van 1-2 ismerősöm, akik cigányok és nincs is velük bajom, mert kivételek, viszont ez nagyon kevés ahhoz képest mekkora gondot okoz a többi. Nem tudom meddig fogjuk ezt tűrni, de biztos lesz egy pont ahol vége és ne tovább. Ezt pedig ha tetszik hanem a többi értelmes is megsínyli, ahogy már most is...
2014. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
A családi háttered csak hozzátett valamit, hogy eljuss a diplomáig. Mi a bajod? Hogy takarítónő, meg segédmunkás van a családodban? Ez téged a majdani életedben miben gátol? Te tanulsz és majd éled a saját életedet.Inkább büszke lehetsz magadra, hogy feljebb léptél .A jövődet miben gátolná a családod? Az csak rajtad múlik.
2014. jún. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem a cigánysággal kapcsolatos problémákra voltam kíváncsi, de nekem ez is ezt mutatja pl. hogy igenis a származása határozza meg az embert. Mert rólam pl. rögtön az aljas cigányok jutottak eszedbe...
2014. jún. 15. 22:03
 7/8 Jack Wilshere válasza:
Ember vagy. A magadat szégyellni származás miatt pedig butaság hiszen minden emberrel, sőt élőlénnyel is rokonságban állsz.
2014. jún. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Semmivel nem vagy kevesebb senkinél,diplomdra legyél büszke,félvér vagyok én is ,fehér bőrű
2014. jún. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!