Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan változtassam meg a...

Hogyan változtassam meg a barátnőmet? Nem érdeklik őt az emberek, a világ. Nagyon zárkózott.

Figyelt kérdés

Már az is véletlen, hogy összebarátkoztunk. Nagyon csendes és visszahúzódó, és az a fajta, aki magába tartja az érzéseit, amik hát elég szélsőségesek, mert sok indulata van.

Ő se tudja megmondani, hogy miért bizalmatlan az emberekkel szemben. Most lesz 19 éves, és még soha nem volt fiúbarátja. Lenne egy férfi, aki udvarolgat neki, de ő állandóan hárítja az ő közeledését, és nagyon rideg is vele, pedig látom rajta, hogy érdekli, meg mondta is. De egyszer azt mondja, hogy szeretne vele találkozni, máskor meg azt, hogy soha... mert hogy úgyis csak a gond van vele, és hogy inkább leéli egyedül az életét az állataival.

Senki más nem érdekli, nem kezdeményez beszélgetést, nálunk is én voltam a kezdeményező fél. És azt mondja, hogy neki ez így jó... próbáltam hívni a gólyatáborba, de egy normális érvet nem tudott felhozni, hogy miért nem akar jönni. Amióta féltékennyé akarja tenni azt a pasit, azóta azt mondja, hogy jön.

Kívülről igazából semmi se látszik. Olyan érzésem van, hogy ezernyi gondolatot és érzést őriz magában az emberek felé, és ezeket harapófogóval is alig lehet kihúzni...

Ráadásul mindig csak otthon van, Pest környéki, és Bp-n semmit se ismer, múltkor én mutattam meg neki egy jó helyet, ami nagyon tetszett neki, de idegenkedik a metrótól, mozgólépcsőtől, és minden új neki Pesten (pedig nem lakik messze tőle annyira).

Hogy segítsek rajta, hogy nyitottabb legyen? Hogy érdekeljék a dolgok?



2013. szept. 24. 18:33
 1/7 A kérdező kommentje:
nem érdekli*
2013. szept. 24. 18:35
 2/7 anonim ***** válasza:
Kiskorában nem történt valami olyan, amiért nem bízik már az emberekben? Nem csalódott bennük túl sokat? Mert én is pont ilyen vagyok, de ezek miatt.
2013. szept. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon érdekes a lány. Nem lehet, hogy autista? Vannak Aspenger-szindrómás autisták is vagy csak rejtett depressziója van. Valami oknál fogva nem mer nyitni, mert a múltban egy olyan lelki trauma érte, ami miatt egy falat épített maga köré. Ha autista akkor: Jellemző a szociális interakciók minőségbeli hiányossága ezek közül legalább két területen: a viselkedési minta, testbeszéd zavart, például kerüli a szemkontaktust, vagy helytelenül alkalmazza a társas interakciókat szabályozó gesztusokat; kapcsolatteremtő képessége korához képest fejletlen; nincsenek spontán vágyai arra, hogy másokkal együtt tevékenykedjen; nem akar társas, vagy érzelmi kapcsolatokban részt venni.


Viselkedési mintája korlátozott, behatárolt és ismétlődő, melyre érdeklődési és aktivitási formák esetében legalább az alábbi jellemzők közül valamelyik ráillik: belefeledkezik egy vagy több sztereotipikus és korlátozott érdeklődési területbe, mely nagy mértékben eltér a normálistól; ragaszkodik speciális, semmi haszonnal nem járó rutinokhoz vagy rituálékhoz; folyamatosan foglalkozik egyes tárgyak vagy részeik vizsgálatával.


Mindezek jelentős gondokat okoznak a társas kapcsolatokban, az iskolában vagy a munkában.


Ellenben nincs megkésett beszédfejlődés (például az érintett személy kétéves korban egyes szavakat már használ, majd kb. hároméves korban kommunikatív módon képes beszélni); megismerő tevékenysége korának megfelelő; semmi látható jele nincs a klinikai kognitív fejlődés késedelmének; a viselkedési minták életkornak megfelelően alakulnak. Várom válaszod!

2013. szept. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kérdeztem a múltjáról, de nem mondta, hogy történt volna vele bármi ilyen tragédia.

Egyébként szerencsére semmi nem igaz rá, mármint az autizmus tüneteiből. Teljesen normálisan viselkedik, ha beszélgetünk, a szemembe néz, jól gesztikulál, stb...

Bennem megbízik valamennyire, jól el tudunk beszélgetni, elvagyunk egymással, aminek én is örülök, mert én is kicsit hasonlítok rá, nem vagyok az a hangos típus, kevés barátom van, stb... tehát egyébként teljesen normális, csak azt nem értem, hogy miért ilyen érdektelen sok dologgal szemben.

2013. szept. 24. 19:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk a mai világban nem csodálom, hogy ilyen... kezd elkorcsosulni sajnos. :( Normális ember kevés van, akik így egymásra tudnak találni. Becsüljétek meg egymást. Ha neki így jó, ne akard megváltoztatni, legyél nagyon jó barátja, és talán ő maga nyílik majd meg. Attól még, hogy nem mondja....... tudod. Az ilyenekről még a legbizalmasabb barátjának sem nagyon beszél az ember.
2013. szept. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mintha csak én lennék.
2013. szept. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kegyetlennek fog tűnni, amit mondok, de hagyd őt a saját világában, és magaddal törődj. Abban a korban vagy, amikor végképp semmi szükség rá, hogy mások lelki defektusaival szembesülj napi szinten.
2013. szept. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!